Úvod Správy Fortuna liga Belasí v lige naďalej stopercentní

Belasí v lige naďalej stopercentní

ŠKF Sereď - ŠK Slovan Bratislava 0:1.

ŠK Slovan v 5. kole Fortuna ligy 2021/22 zvíťazil nad Sereďou 1:0. Belasí sú v lige naďalej stopercentní a líderskú priečku si delia so Žilinou, ktorá síce strelila viac gólov, no má taktiež o zápas viac. 

Vladimír Weiss st. urobil oproti štvrtkovému duelu v Grécku osem zmien v zostave, debut zažila nová posila Andre Green. Belasí mali skvelý vstup do stretnutia a už v 35. sekunde sa ujali vedenia. Nášmu tímu vyšla akcia stredom ihriska, Dražič si zbehol na dlhý pas Lichého, kľučkou sa zbavil vybiehajúceho brankára a namieril do odkrytej brány – 0:1. Sereď sa snažila čo najskôr zareagovať. Gatarič v 3. min vystrelil prudko, avšak presne do miest, kde bol pripravený Chovan, ktorý si pripísal prvý úspešný zákrok. V 16. min to slovanisti znovu skúsili rýchlym prechodom cez stred, brankár Iliev bol tentoraz pri lopte skôr než Henty. Sereď to skúšala priamočiaro a aj strelami z diaľky, pokusy Moronga i Hašu nemierili do priestoru troch žrdí. Záver polčasu opäť patril nášmu tímu. Vernon najprv mieril zvnútra šestnástky nad, a Strelec z priameho kopu napol len hornú sieť.

Druhé dejstvo otvoril dvomi príležitosťami Henty, lepšie zakončil tú druhú, keď Iliev vyrazil jeho prudkú strelu k bližšej žrdi. Následne prišli dve možnosti Serede, Haša najprv mieril zvnútra šestnástky nepresne a nepríjemnú strelu Jureškina k žrdi vytlačil Chovan na roh. Belasí mohli v 64. min zvýšiť svoj náskok, Henty našiel v šestnástke Strelca, ktorému však v súboji s Hurtadom chýbal väčší dôraz. Naša snaha o poisťujúci gól pokračovala, Greenova tečovaná strela letela tesne nad brvno. Belasí ustáli všetky snahy Serede a v nadstavení ešte mohli predsa len zvýrazniť svoj náskok. Weiss sa snažil využiť, že Iliev bol vysoko vybehnutý, no jeho oblúčik skončil na hornej sieti. 

 

ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1) - hralo sa v Trnave

Gól: 1. Dražič

Žlté karty: 39. Kadlec, 68. Dias – 62. Križan, 83. Rabiu

Rozhodovali: Sedlák – Weiss, Galo

Návšteva: 328 divákov

Sereď: Iliev – Popovič (90. Michalík), Hurtado, Dias, Morong – Potoma (82. Kříž) – Kadlec, Gatarič, Jureškin, Yao (66. Machuča) - Haša (82. Radič)

Slovan: Chovan – Hrnčár, Abena (45. Kašia), Križan, Vernon – Dražič (80. Čavrič), Lichý (80. Rabiu), Kankava, Green – Henty (80. Weiss), Strelec (90. Zmrhal)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.