Úvod Správy Juniori Belasá U21 sa pripravuje na malé bratislavské derby

Belasá U21 sa pripravuje na malé bratislavské derby

Naša U21 sa v nedeľu stretne s Petržalkou.

Piate kolo II. ligy 2021/22 ponúkne malé bratislavské derby. Belasá U21 v nedeľu privíta na Pasienkoch Petržalku, ktorá je aktuálnym lídrom súťaže. Úvodný výkop je v nedeľu o 10:30.

Držitelia permanentných vstupeniek majú zápas zahrnutý v cene svojej permanentky, na mieste budú dostupné aj vstupenky. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela Huste.tv.

Naša U21 v úvodných štyroch kolách získala jeden bod za remízu 1:1 s Púchovom. Zverenci Vladimíra Gálu pred týždňom prehrali v Komárne 0:2. Petržalka si počas týždňa predohrala duel s Rohožníkom, odohrala teda o zápas viac než ostatní. Má výbornú bilanciu – 4 víťazstvá a 1 prehra, a je aktuálnym lídrom súťaže.

„Zápasy s bratislavskými klubmi majú vždy svoj špeciálny náboj. Tešíme sa aj na zápas s Petržalkou. Celý týždeň sme sa zodpovedne pripravovali, sme radi, že do tréningového procesu sa vrátili hráči, ktorých trápili zranenia. Urobíme maximum pre priaznivý výsledok,“ povedal tréner našej U21 Vladimír Gála.

V uplynulej sezóne naši mladíci na jeseň v Petržalke prehrali, na jar však doma zvíťazili 2:1, keď oba góly strelil Martin Hubert. Samozrejme, odvtedy nastali v oboch tímoch zmeny. Oveľa výraznejšie v Petržalke, ktorá v lete získala zaujímavé posily. Zo Senice sa vrátili obranca Jakub Nemec a stredopoliar Boris Turčák, útočné rady posilnil Haris Harba, ktorý predtým pôsobil napríklad aj v Trnave či Zlatých Moraviec. Trénerom Petržalky je Mário Auxt.

„Pevne verím, že víťazný zápas z mája bude pre chalanov inšpiráciou a motiváciou aj smerom k zajtrajšku. Samozrejme, Petržalka sa odvtedy posilnila a dnes je na vrchných priečkach, čiže vnímame ich silu. Budeme sa snažiť eliminovať ich silné stránky, a zároveň ukázať to, na čom pracujeme v tréningoch. Predovšetkým chceme byť konečne aj efektívni,“ doplnil Vladimír Gála.

Zápas 5. kola II. ligy 2021/22 ŠK Slovan Bratislava U21 – FC Petržalka sa začína v nedeľu 22. augusta o 10:30 a povedie ho rozhodcovská trojica Marsal – Lauer, Ralbovský. Priamy prenos odvysiela Huste.tv.

Foto: Mária Šišková

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.