Úvod Správy Fortuna liga Green: Chcem priniesť niečo nové

Green: Chcem priniesť niečo nové

Andre Green je už v Bratislave a dnes si prvýkrát pozrel Tehelné pole.

Prvýkrát v histórii bude rodený Angličan hrať za Slovan. Andre Green k belasým prestúpil zo Sheffieldu Wednesday a podpísal kontrakt na dva roky s dvojročnou opciou. Odchovanec Aston Villy bol pri prvej návšteve uchvátený pohľadom na Tehelné pole.

„Som veľmi šťastný, že som sa stal hráčom Slovana Bratislava. Prvá návšteva štadióna na Tehelnom poli mi vyrazila dych. Je vidno, že štadión je úplne nový, a na najvyššej úrovni. Skutočne sa už neviem dočkať, keď na ňom budem prvýkrát hrať. Teším sa aj na fanúšikov a zvlášť na európske či derby zápasy, atmosféra je tu predsa len trochu iná než v Anglicku. Verím, že naši fanúšikovia v čo najväčšom počte prídu aj na odvetu s Olympiakosom,“ vyhlásil Andre Green.

Pre 23-ročného krídelníka je to prvý angažmán mimo Britských ostrovov. Napriek tomu má skúsenosti s medzinárodným futbalom, keďže v kategóriách U16 až U20 reprezentoval Anglicko. Je odchovancom Aston Villy, kde si vyskúšal Premier League, a materskému klubu na jar 2019 pomohol k návratu medzi elitu. V Championship hral za Portsmouth, Preston, Charlton či Sheffield Wednesday.

„Odchod do inej krajiny je prirodzenou súčasťou futbalu. Asi sa raz malo stať, že odídem z Britských ostrovov, a skúsim futbal inde. Slovan vnímam ako veľký a správny krok pre svoju kariéru. Stopercentne najväčšou motiváciou bola možnosť hrať pravidelne o trofeje a v Európe. Som presvedčený, že klub môže ešte rásť, a ak k tomu prispejem, budem hrdý a šťastný.“

Andre Green môže nastúpiť na ľavom i pravom krídle, je atletický typ hráča, ktorý môže nielen do nášho tímu, ale aj do celej súťaže, priniesť niečo nové. „Som krídelník, môžem hrať na ľavej i pravej strane. Chcem so sebou priniesť anglický štýl futbalu, energiu, fyzickú stránku, otváranie ihriska. Akonáhle som na lopte, snažím sa urobiť niečo, po čom budú ľudia od radosti vstávať zo sedadiel. Samozrejme, nedá sa to pri každej akcii, no chcem pomôcť tímu a potešiť ľudí,“ vyhlásil 23-ročný Angličan, ktorý vo veľmi mladom veku v dvoch zápasoch okúsil Premier League. „Premier League je nesmierne ťažká a náročná súťaž. Chcem sem priniesť niečo z anglického futbalu a taktiež očakávam, že slovenský futbal ukáže niečo nové mne. Teším sa na túto skúsenosť. Verím, že do slovenskej ligy prinesiem niečo odlišné.“

Futbalový príbeh Andreho Greena je zaujímavý. V Aston Ville dlho bojoval o stabilné miesto v A-tíme. Podarilo sa mu to na jar 2019, keď pravidelne hrával a pomohol materskému klubu k návratu do Premier League. Ako je však pri nováčikoch bežné, aj Aston Villa po postupe pomerne výrazne obmenila káder. Andre Green preto putoval na hosťovania, až sa jeho väzby s „Villans“ prerušili.

Časť fanúšikov pritom verejne žiadala vedenie klubu, aby mu predĺžilo kontrakt. Teraz zase niektorí priaznivci Aston Villy s dávkou humoru napísali, že Andre Green si môže zahrať v európskych pohároch skôr než ich klub, a taktiež skôr než Jack Grealish, dlhoročná kľúčová postava tohto klubu. Aston Villa totiž v posledných rokoch čaká na prienik do pohárovej Európy. „Registroval som nejaké reakcie (úsmev). Jack je neskutočný hráč, pár rokov sme spolu hrali v Aston Ville. Jemu aj klubu želám všetko dobré. Pre mňa je to zvláštny, zaujímavý pocit, opustiť Anglicko a ísť hrať do zahraničia. Teším sa na európske poháre, verím, že budem pre tím prospešný, a že budeme spoločne úspešní,“ uzavrel Andre Green, ktorý bude v belasom nosiť dres s číslom 19. 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa vo štvrtok o 20:00 predstavia v Mostare.
Predstavujeme nášho pohárového súpera.
Alen Mustafič po prílete do Mostaru.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.