Nevzdávame sa

Hlasy hráčov po prvom zápase s Olympiakosom Pireus.

Belasí v prvom zápase play-off Európskej ligy 2021/22 prehrali na štadióne Karaiskakis s Olympiakosom Pireus 0:3. Belasí v prvom polčase dlho držali nerozhodný stav, o čo sa dvomi dôležitými zákrokmi pričinil aj Adrián Chovan. Škoda, že sme v 37. minúte inkasovali po skrumáži a strele M. Camaru. Zlom prišiel po prestávke, keď sa najprv presadil Cisse a tretí gól si do vlastnej siete nešťastne strelil Vasil Božikov.

Odveta sa hrá budúci štvrtok o 20:45 na Tehelnom poli, a belasí sa napriek trojgólovému manku nevzdávajú.

Adrián Chovan: „Dostali sme tri góly zo štandardných situácií, čo je obrovská škoda. Nemalo by sa nám to stávať, musíme si pozrieť, kde sme urobili chyby. Z tohto pohľadu sme si možno zaslúžili menšiu prehru, keďže sme neinkasovali priamo z hry. Olympiakos však ukázal svoju vysokú kvalitu, po góle na 3:0 umne rozkúskovali hru a kontroloval zápas až do konca. Musíme sa poučiť z toho, čo sa dnes stalo. V odvete sa chceme ešte pobiť o našu šancu a určite sa nevzdávame.

Som v bráne na to, aby som pomohol chalanom, snažil som sa vydať naplno a verím, že sa odrazím od zákrokov, ktoré som mal najmä v prvom polčase.“

Myenty Abena: „Nepríjemný výsledok, sme sklamaní. Vedeli sme, že to tu bude ťažké, a také to aj bolo. Olympiakos výborne držal loptu, ukázali veľkú individuálnu kvalitu. My sme takmer prežili prvý polčas, škoda, že sme tam inkasovali po štandardnej situácii. V závere som po striedaniach cítil, že ešte môžeme vpredu niečo urobiť, no nedostali sme sa do väčšej šance. Z dneška si musíme vziať čo najviac poznatkov aj smerom do odvety. Je to nepríjemné, no čaká nás ešte druhý polčas a pred odvetou nič nevzdávame. Musíme pokračovať.“