Úvod Správy Európska liga Do odvety s trojgólovým mankom

Do odvety s trojgólovým mankom

Olympiakos Pireus - ŠK Slovan Bratislava 3:0.

ŠK Slovan v prvom zápase play-off Európskej ligy 2021/22 prehral na štadióne Olympiakosu Pireus 0:3. Belasí takmer celý prvý polčas držali nerozhodný výsledok, v 37. minúte však inkasovali z kopačky M. Camaru. Ďalšie dva góly prišli v druhom polčase. Odveta je na programe vo štvrtok 26. augusta o 20:45 na Tehelnom poli.

Vladimír Weiss st. zvolil variabilné rozostavenie s tromi strednými obrancami a Pauschekom so Zmrhalom na kraji, ktorí sa buď podľa potreby sťahovali dozadu, alebo podporovali útok. Olympiakos vyrukoval s očakávaným úvodným náporom, z ktorého však rezultovala len nepresná krížna strela M´Vilu. Belasí súpera dobre prečítali a vykrývali nebezpečné priestory, nepúšťali Olympiakos do čistých šancí. Dva náznaky prišli po rohových kopoch, Chovan však zasahovať nemusel. Silnú fázu mali domáci v 27. – 28. min, keď sa dvakrát blysol Chovan. Najprv Masouras prihral do vyloženej pozície El-Arabimu, ktorý bol sám pred brankárom, no Chovan výborne vyrazil pravou nohou. Zakrátko po rohu a skrumáži vystrelil Cisse, Chovan na čiare výborne zasiahol. Belasí sa následne tiež pripomenuli vpredu, nádejné prieniky Rabia a Weissa vyústili len do rohových kopov. Škoda, že v 37. min po skrumáži po rohu Olympiakos na tretí raz prestrelil našu obranu, a bol to práve M. Camara, ktorý trafil „obaľovačkou“ spoza hráča k žrdi – 1:0. Do polčasu ešte zaujal dravý prienik Čavriča, ktorého však tesne pred šestnástkou zastavil Cisse.

Druhé dejstvo otvoril M´Vila nepresnou krížnou strelou. V 52. min Olympiakos druhý raz v zápase dostal loptu do siete, z pohľadu dostupných záberov však gólu predchádzalo postavenie mimo hry. Aj napriek tomu však rozhodca gól Cisseho uznal – 2:0. Po hodine hry prenikol stredom Masouras, Chovan vyrazil jeho strelu k pravej žrdi. Olympiakos bol pri chuti, Masouras v ďalšej šanci prudko strieľal k pravej žrdi, Chovan opäť podržal belasých. Žiaľ, v 68. min po rohu Božikov pri bránení nešťastne hlavičkoval loptu do vlastnej siete – 3:0. Belasí prestriedali a snažili sa byť iniciatívnejší aj smerom dopredu. V 85. min to skúsil spoza šestnástky Weiss, lopta letela vedľa Vaclíkovej brány. V závere sa už skóre nezmenilo, belasých čaká v odvete náročná úloha, keď budú musieť dobiehať trojgólovú stratu.

Olympiakos Pireus – ŠK Slovan Bratislava 3:0 (1:0)

Góly: 37. M. Camara, 52. Cisse, 68. Božikov (vl.)

Žlté karty: 62. Valbuena - 7. Božikov, 90. Kašia

Rozhodovali: Guida – Meli, Tegoni (všetci Taliansko)

Olympiakos: Vaclík – Lala, Sokratis, Cisse (74. Markovic), Reabciuk – M´Vila, M. Camara (80. Kunde) – Valbuena (74. Onyekuru), A. Camara (80. Bouchalakis), Masouras – El-Arabi

Slovan: Chovan – Abena, Kašia, Božikov – Pauschek (67. Strelec), Kankava, de Kamps, Zmrhal – Weiss, Rabiu (67. Henty) - Čavrič