Úvod Správy Európska liga Do odvety s trojgólovým mankom

Do odvety s trojgólovým mankom

Olympiakos Pireus - ŠK Slovan Bratislava 3:0.

ŠK Slovan v prvom zápase play-off Európskej ligy 2021/22 prehral na štadióne Olympiakosu Pireus 0:3. Belasí takmer celý prvý polčas držali nerozhodný výsledok, v 37. minúte však inkasovali z kopačky M. Camaru. Ďalšie dva góly prišli v druhom polčase. Odveta je na programe vo štvrtok 26. augusta o 20:45 na Tehelnom poli. 

Vladimír Weiss st. zvolil variabilné rozostavenie s tromi strednými obrancami a Pauschekom so Zmrhalom na kraji, ktorí sa buď podľa potreby sťahovali dozadu, alebo podporovali útok. Olympiakos vyrukoval s očakávaným úvodným náporom, z ktorého však rezultovala len nepresná krížna strela M´Vilu. Belasí súpera dobre prečítali a vykrývali nebezpečné priestory, nepúšťali Olympiakos do čistých šancí. Dva náznaky prišli po rohových kopoch, Chovan však zasahovať nemusel. Silnú fázu mali domáci v 27. – 28. min, keď sa dvakrát blysol Chovan. Najprv Masouras prihral do vyloženej pozície El-Arabimu, ktorý bol sám pred brankárom, no Chovan výborne vyrazil pravou nohou. Zakrátko po rohu a skrumáži vystrelil Cisse, Chovan na čiare výborne zasiahol. Belasí sa následne tiež pripomenuli vpredu, nádejné prieniky Rabia a Weissa vyústili len do rohových kopov. Škoda, že v 37. min po skrumáži po rohu Olympiakos na tretí raz prestrelil našu obranu, a bol to práve M. Camara, ktorý trafil „obaľovačkou“ spoza hráča k žrdi – 1:0. Do polčasu ešte zaujal dravý prienik Čavriča, ktorého však tesne pred šestnástkou zastavil Cisse.

Druhé dejstvo otvoril M´Vila nepresnou krížnou strelou. V 52. min Olympiakos druhý raz v zápase dostal loptu do siete, z pohľadu dostupných záberov však gólu predchádzalo postavenie mimo hry. Aj napriek tomu však rozhodca gól Cisseho uznal – 2:0. Po hodine hry prenikol stredom Masouras, Chovan vyrazil jeho strelu k pravej žrdi. Olympiakos bol pri chuti, Masouras v ďalšej šanci prudko strieľal k pravej žrdi, Chovan opäť podržal belasých. Žiaľ, v 68. min po rohu Božikov pri bránení nešťastne hlavičkoval loptu do vlastnej siete – 3:0. Belasí prestriedali a snažili sa byť iniciatívnejší aj smerom dopredu. V 85. min to skúsil spoza šestnástky Weiss, lopta letela vedľa Vaclíkovej brány. V závere sa už skóre nezmenilo, belasých čaká v odvete náročná úloha, keď budú musieť dobiehať trojgólovú stratu. 

 

Olympiakos Pireus – ŠK Slovan Bratislava 3:0 (1:0)

Góly: 37. M. Camara, 52. Cisse, 68. Božikov (vl.)

Žlté karty: 62. Valbuena - 7. Božikov, 90. Kašia 

Rozhodovali: Guida – Meli, Tegoni (všetci Taliansko)

Olympiakos: Vaclík – Lala, Sokratis, Cisse (74. Markovic), Reabciuk – M´Vila, M. Camara (80. Kunde) – Valbuena (74. Onyekuru), A. Camara (80. Bouchalakis), Masouras – El-Arabi

Slovan: Chovan – Abena, Kašia, Božikov – Pauschek (67. Strelec), Kankava, de Kamps, Zmrhal – Weiss, Rabiu (67. Henty) - Čavrič

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.