Úvod Správy Transfery Prichádza posila z Britských ostrovov

Prichádza posila z Britských ostrovov

Novou posilou belasých je krídelník Andre Green.

Belasí získali posilu z Britských ostrovov. Hráčom najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal 23-ročný krídelník Andre Green, odchovanec Aston Villy. Do tréningového procesu sa zapojí po dnešnom zápase s Olympiakosom.

Andre Green je atletický typ hráča, schopný nastúpiť na ľavom i pravom krídle. Už v zime bol o neho záujem spomedzi viacerých európskych klubov, no chcel zostať v Anglicku. Po vypadnutí Sheffieldu do League One to Slovan skúsil opäť, a tentoraz sa jeho príchod po náročných rokovaniach podarilo dotiahnuť.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo tento prestup zrealizovať. O Andreho sme mali záujem už v zime, zotrvali sme však v kontakte a teším sa, že k nám teraz prichádza. Bol to jeden z najnáročnejších transferov, ktoré sme dosiaľ realizovali. Naším cieľom bolo stihnúť Andreho dopísať na súpisku tak, aby bol trénerovi Weissovi k dispozícii na odvetu s Olympiakosom. Transfer sme uzavreli doslova pár minút pred uzávierkou súpisky. Využili sme všetky naše kontakty a vyvinuli sme maximálne úsilie, aby to zapadlo v posledných sekundách. Andre Green k nám prichádza na trvalý prestup, sme dohodnutí na dvojročnom kontrakte s dvojročnou opciou. Verím, že naša spolupráca bude úspešná a prospešná pre obe strany. Je to krídelný hráč, ktorý nám môže priniesť viac možností a zvýšenie kvality v týchto priestoroch. V piatok sa zapojí do tréningového procesu a bude k dispozícii na nedeľňajší zápas so Sereďou a taktiež na odvetu s Olympiakosom,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Andre Green je krídelný hráč, môže nastúpiť na ľavom i pravom krídle. Je odchovancom anglického klubu Aston Villa, kde si prešiel mládežníckymi kategóriami a v jej drese ako 17-ročný debutoval v Premier League. V mladom veku si prešiel aj hosťovaniami v Championship v Portsmouthe, Prestone či Charltone. Na jar 2019 pomohol Aston Ville k návratu medzi anglickú elitu, keď „Villans“ uspeli v play-off. Naposledy pôsobil v Sheffielde Wednesday. Celkom má v anglickej Championship na konte 66 štartov.

V mládežníckych kategóriách U16 až U20 reprezentoval Anglicko, v reprezentačných výberoch má na konte 20 štartov.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ezekiel Henty strelil v tejto sezóne sedem presných zásahov.
Zápas sa odohrá o 15:00 na Pasienkoch.
Názory trénerov po zápase Konferenčnej ligy UEFA 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – FC Kodaň (1:3).

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.
Registrácia škôl a futbalových klubov ukončená.
Samuel Mráz v rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.