Úvod Správy Ženy Belasé v početnom oslabení dlho vzdorovali, na favorita však nestačili

Belasé v početnom oslabení dlho vzdorovali, na favorita však nestačili

Naše ženy si v sobotu zahrajú o tretie miesto.

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava sa v stredu v prvom kvalifikačnom zápase ženskej Ligy majstrov stretli s najvyšším možným nasadeným súperom, kazašským BIIK-Šimkent. Belasé hrali už od desiatej minúty v početnom oslabení a aj keď dlho vzdorovali, favoritovi podľahli 0:4.

Zápas ovplyvnila desiata minúta, keď bola vylúčená brankárka Dominika Rezeková. Belasé hrali v početnom oslabení a držali sa do 26. minúty, keď prvýkrát inkasovali. Aj naďalej však zostávali v hre o dobrý výsledok, obrana na čele s náhradnou brankárkou Martinou Geletovou dlho odolávala útokom kazašského družstva. Zlom prišiel v druhom polčase, keď Šimkent trikrát skóroval a definitívne rozhodol o osude zápasu.

Belasé statočne bojovali proti súperovi, ktorý bol spomedzi možných protivníkov rankingovo najvyššie nasadený, a pravidelne hráva vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov. V súboji o tretie miesto na tomto kvalifikačnom „mini-turnaji“ sa belasé v sobotu o 16:00 stretnú s maltskou Birkirkarou.

„Dievčatá odohrali náročný zápas proti veľmi kvalitnému súperovi. Zápas ovplyvnila rýchla červená karta, ktorú dostala naša brankárka Dominika Rezeková. V ďalšom priebehu sme sa aj z toho dôvodu viac-menej bránili v hlbokom bloku a do nebezpečných situácií sme sa dostávali len pomenej. Znie to možno zvláštne, no výsledok 4:0 je krutý. Naše hráčky však v priebehu celého duelu makali, nevzdávali sa a išli naplno až do konca. Za to som na všetky z nich veľmi hrdý a ďakujem im,“ povedal tréner tímu Pavol Šiška.

BIIK-Šimkent – ŠK Slovan Bratislava 4:0 (1:0)

Góly: 26. a 62. Kundananjiová, 77. Roseová, 83. Chilufyová

Červená karta: 10. Rezeková

Slovan: Rezeková – Mrocková, Bytčánková (79. Pribilová), Čeriová, Vargová – Botková (12. Geletová), Švecová – Škerdová, Hanková, Tipulová – Semanová (75. Čerňaková)