Úvod Správy Niké liga Druhopolčasové oživenie prinieslo domáce víťazstvo

Druhopolčasové oživenie prinieslo domáce víťazstvo

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 3:1.

ŠK Slovan v 4. kole Fortuna ligy zvíťazil nad Michalovcami 3:1. V neúplnej tabuľke sme sa s deviatimi bodmi dotiahli na prvú Žilinu, ktorá hrá svoj zápas zajtra.

Vladimír Weiss st. urobil oproti utorňajšiemu pohárovému duelu deväť zmien v zostave, kapitánsku pásku mal Aleksandar Čavrič. A práve Čavrič už v úvodnej minúte po pase Rabia šikovne preloboval Kožuchara a poslal nás do vedenia – 1:0. Michalovce v 14. min kontrovali, keď Ošima vyhral osobný súboj s Vernonom a jeho prudká strela sa od brvna odrazila do siete – 1:1. Hostia po góle ožili, naopak, belasí sa postupne spamätávali z tohto úderu. V 25. min po akcii Čavriča zakončil Dražič, mieril tesne vedľa. Vernon sa snažil napraviť svoje zaváhanie pri inkasovanom góle a v 34. min sa doslova prebojoval do šestnástky, jeho strelu však zablokoval obranca. Prvé dejstvo uzavrela nepresná hlavička Lichého.

Belasí cez prestávku trikrát striedali, na ihrisko prišli Weiss, Henty a Strelec. Práve po spolupráci striedajúcich hráčov sme strelili druhý gól. Weiss sa šikovne preštrikoval do pokutového územia a prihral Hentymu, ktorého prudkú strelu zrazil Vaško rukou. Weiss z penalty nezaváhal, brankára poslal na opačnú stranu – 2:1. V 56. min sme mohli viesť o dva góly, no Henty na zadnej žrdi nedosiahol na Križanovo predĺženie centra z rohu. Pekný moment priniesla 69. min, Strelec zo šestnástky namieril pod brvno, Kožuchar vytlačil loptu na roh. Zakrátko mal tutovku Lichý, zvnútra šestnástky tesne minul bránu. Vytúžená poistka prišla v 74. min, keď Hrnčár vyslal dlhý krížny pas, Zmrhal si dobre spracoval loptu a prestrelil Kožuchara - 3:1. V závere mal ešte dobrú šancu Strelec, nezužitkoval však výborný center Zmrhala. Skóre sa už nezmenilo, belasí tak vyhrali aj tretí ligový duel v sezóne 2021/22.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:1)

Góly: 1. Čavrič, 49. Weiss (z 11 m), 74. Zmrhal – 14. Ošima

Žlté karty: 22. Artabe, 48. Vaško, 89. Trusa (všetci Michalovce)

Rozhodovali: Dohál – Hancko, Košecký

Návšteva: 2585 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia, Križan, Vernon – Mustafič (46. Strelec) – Čavrič (81. Pauschek), Rabiu, Lichý, Dražič (46. Weiss) – Ratao (46. Henty, 65. Zmrhal)

Michalovce: Kožuchar – Artabe, Ranko, Vaško – Neofytidis – Kotula, Begala (72. Magda), Ošima, Vojtko – Žofčák (66. Trusa) - Wisdom (72. Popovits)