Úvod Správy Európska liga Výsledok je dobrý, no súper sa nemusel vrátiť do hry

Výsledok je dobrý, no súper sa nemusel vrátiť do hry

Hodnotenie trénera Vladimíra Weissa st. po prvom zápase 3. kola kvalifikácie Európskej ligy Lincoln Red Imps – ŠK Slovan Bratislava (1:3).

Vladimír Weiss st.: „Pred zápasom by som bol s výsledkom 3:1 samozrejme spokojný. Dostali sme však zbytočný gól. Za stavu 3:0 sme išli striedať, hovoril som, že treba dohrať zápas. My namiesto toho urobíme chybu, dostaneme z toho gól, a súper mal potom ešte šance. Prízvukoval som, že s Gruzínskom som tu zažil ten istý priebeh, viedli sme vtedy 2:0, a o minútu bolo 2:2, z nepozornosti. Výsledok je však samozrejme dobrý, máme kvalitu, aby sme to doma uhrali, o tom som presvedčený. Musíme hrať pozorne 90 minút a lepšie zvládnuť finálne situácie.

Prvý polčas sme hrali s tromi strednými obrancami, po zranení Myentyho Abenu sme sa vrátili do štvorky, keď Vernon striedal naľavo. Chceli sme držať šírku ihriska, aby sa domáci hráči unavili v systéme 4-4-2, keď museli veľa behať. Na prvýkrát to bolo relatívne slušné, je to dobrý spôsob hry, aj keď niekedy ťažký pre niektorých hráčov. Malo to svoj efekt, žiaľ, na druhý polčas sme to museli meniť. Pri klasickom systéme 4-2-3-1 sme si vypracovali dve gólové šance a dali sme na 3:0. Takéhoto súpera v takomto zápase sme mohli „zabiť“ na 4:0 či 5:0, aby sa už nevrátil do hry. Mrzí ma inkasovaný gól. Doma to musíme zvládnuť, na odvetu sa dobre pripravíme.“

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.