Úvod Správy Európska liga Textový prenos: Lincoln Red Imps - ŠK Slovan Bratislava

Textový prenos: Lincoln Red Imps - ŠK Slovan Bratislava

Vitajte pri textovom prenose.

Vítame vás pri textovom prenose z prvého zápasu 3. kola kvalifikácie Európskej ligy Lincoln Red Imps - ŠK Slovan Bratislava. Úvodný výkop je o 18:00.

Oba tímy sú na hracej ploche, belasí v bielo-modrej farebnej kombinácii, Lincoln v červeno-bielej kombinácii.

II. polčas:

46. min: Vítame vás späť. Cez prestávku striedali obaja tréneri - Myentyho Abenu nahradil Vernon De Marco, na domácej strane prišiel na ihrisko Brian Gomez namiesto Fernanda Carralera.

47. min: Ako prví po prestávke pohrozili domáci, Rosa mieril nepresne.

48. min: GÓL! Dávame druhý gól! Weiss krásnou prihrávkou z krídla našiel Zmrhala, ktorý prešiel stredom obrany a prudkou strelou nedal brankárovi šancu. Lincoln - Slovan 0:2!

50. min: Toto bolo dôležité, hneď po prestávke utlmiť snahu domácich a zvýšiť náš náskok. Vonkoncom nie je nič rozhodnuté, sme len v druhom polčase z celkových štyroch, no na Gibraltári smerujeme za dobrým výsledkom.

52. min: Lincoln sa aj napriek nepriaznivému priebehu nevzdáva. Kike Gómez vyslal strelecký pokus, no Chovan nemusel zasahovať.

54. min: Dvojgólový náskok však neznamená utlmenie našej ofenzívnej aktivite. Vpredu sa snažil presadiť Henty, no previnil sa útočným faulom.

57. min: Opäť sledujeme trochu pokojnejšiu fázu stretnutia. Za stavu 2:0 v náš prospech sa však rozhodne nemôžeme sťažovať. Snahu Lincolnu uprieť nemôžeme, naša defenzíva však stále pracuje spoľahlivo.

60. min: Máme za sebou hodinu hry. Domáci mali k dispozícii rohový kop, Walker to posielal na bližšiu žrď, naša defenzíva však situáciu bez problémov vyriešila.

62. min: Séria nedovolených zákrokov na jednej i druhej strane. Stále sa hrá najmä v strede poľa. Horúčava neustupuje, navyše, hráme na umelej tráve. Stále držíme do odvety sľubný dvojgólový náskok.

63. min: Striedajúci Vernon tradične aktívny aj smerom dopredu. Jeho strelecký pokus zablokovala domáca obrana.

64. min: Evidujeme ďalšie dva strelecké pokusy, po jednom na každej strane. Henty mieril nepresne, rovnako pochodil na opačnej strane Rosa.

65. min: Začínajú nám pribúdať strelecké pokusy, ani tento však nemieril na bránu. Tentoraz strieľal Walker, Chovan zasahovať nemusel.

69. min: GÓL! Ezekiel Henty zvyšuje na 3:0 v náš prospech! Zmrhal peknou kolmicou vysunul naľavo Weissa, ten na opačnej strane šestnástky našiel Hentyho, ktorý trafil zblízka pod brvno. Lincoln - Slovan 0:3!

70. min: Vedieme rozdielom triedy a čaká nás záverečná 20-minútovka. Namiesto Gómeza prichádza do hry Ocran.

73. min: Gól. Domáci znižujú. Po súboji Kashiu s Ocranom v šestnástke ukázal arbiter na biely bod a Walker premenil penaltu - Lincoln - Slovan 1:3

73. min: Vladimír Weiss st. zrealizoval dve striedania. Z ihriska odchádzajú Zmrhal so Strelcom, čerstvými hráčmi sú Hrnčár a Ratao.

75. min: Čaká nás záverečná 15-minútovka, naďalej vedieme o dva góly. Čerstvý Ratao sa snažil presadiť na hrote, jeho snahu však zastavil rozhodca, ktorý signalizoval útočný faul.

78. min: Lincoln však ožil a snaží sa ešte skorigovať stav. Walker vyslal nepríjemnú strelu, našťastie, mieril tesne mimo našej brány.

79. min: Aktívny Walker rozohral roh, naša defenzíva odolala. Vstupujeme do úplného záveru stretnutia a stále držíme priaznivý výsledok.

82. min: Ďalšie tri striedania. Na našej strane jedno - namiesto Hentyho prichádza De Kamps. Na domácej strane sú to dve striedania - končia Rosa a Casciaro, prichádzajú Ronan a Alcazar.

84. min: Aktuálne je v permanencii domáci Walker, ktorý sa ujal série rohových kopov, ktoré má Lincoln k dispozícii. Stále si držíme náš náskok.

86. min: Ďalšie striedanie belasých. V zápase končí Vladimír Weiss ml., ktorý sa blysol dvomi asistenciami, a na ihrisko prichádza čerstvý Dejan Dražič.

87. min: V samom závere zápasu ďalší rohový kop a center Walkera. Chovan zasahovať nemusel. Uvidíme, koľko hlavný arbiter nadstaví, nemá však dôvod nadstavovať prehnanú porciu minút, nevideli sme väčšie prerušenia ani ošetrovania.

90. min: Tak predsa len, grécky rozhodca pridal päť minút. Sledujeme záverečnú snahu Lincolnu o korekciu skóre. Naša obrana na čele s Chovanom naďalej pracuje dobre a odoláva.

90. min: Sme v tretej minúte nadstaveného času, domáci sa snažia útočiť. Približne 180 sekúnd nás delí od záverečného hvizdu rozhodcu.

90. min: Strela Wisemana, Chovan však dokázal zasiahnuť a vytlačil loptu na roh. Ten opäť rozohrá Walker.

90. min: KONIEC - Lincoln Red Imps - ŠK Slovan Bratislava 1:3. Belasí si do domácej odvety vezú dvojgólový náskok a veľmi dobrý výsledok. Ďakujeme vám za podporu na diaľku i pozornosť. Viac o zápase si prečítate dnes a zajtra na našich klubových médiách.

I. polčas:

1. minúta: Zápas sa práve začal. Podľa očakávaní sa hrá v horúcom, slnečnom počasí. Belasí vyrukovali na gibraltárskeho majstra s dvomi útočníkmi, vpredu operujú Ezekiel Henty a David Strelec. Prvýkrát v Európe je v tejto sezóne v základnej zostave Myenty Abena.

2. minúta: Máme tu prvú strelu do priestoru brány. Vyslal ju domáci útočník Kike Gómez. Náš brankár Adrián Chovan si pripísal prvý úspešný zákrok, čo mu do ďalšieho priebehu môže len pomôcť z pohľadu sebavedomia a sebadôvery.

3. min: Belasí kontrovali svojou prvou útočnou snahou. David Strelec sa však ocitol v postavení mimo hru, loptu teda majú domáci.

4. min: Dva rohové kopy pre Lincoln. Na štandardné situácie si musíme dávať veľký pozor, ich exekúciou je poverený Liam Walker, o ktorom Vladimír Weiss st. povedal, že má maradonovskú ľavačku.

6. min: Belasí prežili oba rohové kopy, aktuálne sa hra odvíja najmä v strede poľa.

7. min: Jaba Kankava bol faulovaný v strede poľa, získavame loptu a presúvame sa na našu útočnú polovicu.

8. min: Zdalo sa, že Kankava čisto získal loptu v strede ihriska, no rozhodca signalizoval nedovolený zákrok. Pri lopte tak Lincoln.

10. min: Zatiaľ častejšie držíme loptu na kopačkách, teraz to skúšal Zmrhal za obranu, lopta na Strelca tesne neprešla. Po desiatich minútach teda bez gólov.

12. min: Nateraz najväčší vzruch priniesol roh Walkera, ktorý trafil bližšiu žrď z vonkajšej strany. Na opačnej strane sa Henty snažil získať loptu v súboji s domácim obrancom, rozhodca signalizoval nedovolený zákrok.

14. min: Božikov vysúval za obranou Weissa, ten si snažil obhodiť vybiehajúceho brankára, a po súboji skončil na trávniku. Namiesto faulu je z toho trochu prekvapujúco žltá karta pre Weissa a lopta pre Lincoln.

16. min - GÓL! Ideme do vedenia! Henty vybojoval aktivitou rohový kop. Zmrhal poslal strieľaný center na bližšiu žrď a Kashia z prvej prekonal brankára. Lincoln - Slovan 0:1!

18. min: Je to výborné, na Gibraltári otvárame skóre. Domáci Yahaya potrestaný žltou kartou za nepekný zákrok na Rabia.

20. min: Lincoln sa snaží reagovať, naša defenzíva však zatiaPo ľ pracuje spoľahlivo. Domáci s loptou na našej polovici, avšak bez ohrozenia brány.

22. min: Sledujeme pokojnejšiu fázu hry, keď si zverenci Vladimíra Weissa st. skúsene strážia náskok, kým Lincoln sa nevie v ofenzíve presadiť.

24. min: Po faule Pauscheka nasleduje občerstvovacia prestávka, ktorá je v tomto horúcom počasí vítaným prerušením a osviežením. Máme za sebou niečo cez polovicu prvého polčasu, a belasí to majú na Gibraltári dobre rozohrané.

26. min: Aj teraz sa exekúcie štandardky ujal technicky disponovaný Walker, no Chovan nemusel zasahovať, a môže rozohrávať od vlastnej brány.

28. min: Zaujímavé okamihy na oboch stranách. Po rohu Weissa sme nedokázali zakončiť, na opačnej strane strieľal Walker, ešte pred Chovanom však dobre zasiahli naši brániaci hráči.

30. min: Dobrá dlhá lopta z obrany na Weissa, ten ešte hľadal pred bránou Hentyho, no Chipolina odkopol loptu do bezpečia. Na opačnej strane signalizovaný ofsajd domáceho útočníka.

31. min: Tretia žltá karta stretnutia, napomínaný je Jaba Kankava. Loptu majú v moci domáci.

34. min: Dve štandardné situácie v podaní Walkera, naša defenzíva naďalej pracuje spoľahlivo a odoláva. Chovan pošle loptu do hry. Vstupujeme do záverečnej fázy prvého polčasu.

35. min: Henty vyslal strelecký pokus, lopta však nemierila do priestoru troch žrdí.

37. min: Hra sa aktuálne odvíja pred bránou Lincolnu. Henty tam vybojoval štandardku, po snahe Weissa sme vybojovali ďalší rohový kop.

38. min:  Po centri Weissa z rohu opäť zakončil autor gólu Kashia, tentoraz však nemieril presne.

40. min: Prvé striedanie na strane Lincolnu. Namiesto kapitána Chipolinu prichádza na ihrisko John Sergeant. Postupne sa blížime k polčasovému hvizdu, naďalej vedieme 1:0.

41. min: Yahaya skúsil strelu z 20 metrov, Abena obetavo zablokoval loptu a opäť pomohol Chovanovi, ktorý nemusel zasahovať.

43. min: Možno sme očakávali výraznejší tlak domácich v závere prvého dejstva, no náš stred a obrana pracujú veľmi dobre, nepúšťame Lincoln do nebezpečných priestorov. Čochvíľa očakávame záverečný hvizd hlavného arbitra v prvom polčase.

45. min: V prvom polčase sa nadstavujú dve minúty.

45. min: Prvý polčas sa práve skončil, vedieme po ňom 1:0. Opäť sa vám prihlásime približne o 18:00.

Lincoln Red Imps - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1) - konečný výsledok

Góly: 73. Walker (z 11 m) - 16. Kashia, 48. Zmrhal, 69. Henty

Žlté karty: 18. Yahaya - 14. Weiss, 31. Kankava

Rozhodovali: Tzilos - Nikolaidis, Nikolakakis (všetci Grécko)

Slovan: Chovan - Kashia, Abena (46. Vernon), Božikov - Pauschek, Kankava, Rabiu, Zmrhal (73. Hrnčár) - Strelec (73. Ratao), Weiss (86. Dražič) - Henty (82. de Kamps)

Lincoln: Soler - Wiseman, Chipolina (39. Sergeant), Lopes, Toscano - Yahaya, Rosa, Walker - Carralero (46. B. Gomez), Kike Gómez (69. Ocran), Casciaro