Úvod Správy Mládež Dorastenci vstúpili do novej sezóny

Dorastenci vstúpili do novej sezóny

Naše dorastenecké výbery si zmerali sily s Košicami.

Počas víkendu vstúpili naše dorastenecké výbery do novej sezóny 2021/22. Belasí si zmerali sily s Košicami.

Naša U19 rozhodla o svojom víťazstve v samom závere zápasu, keď striedajúci Peter Dornai v 89. minúte prekonal košického brankára a strelil jediný gól stretnutia.

Darilo sa aj belasej U17, ktorá v Košiciach zvíťazila vysoko 4:0. Hetrik zaznamenal Milan Šimon Rehuš, jeden presný zásah pridal Martin Homola. Naša U16 už tak úspešná v Košiciach nebola, na východe Slovenska prehrala 0:1.

1. kolo

ŠK Slovan - FC Košice 1:0 (0:0) – gól P. Dornai

Zostava Slovana: Mikoláš – Mičák, Vaško, Koseček, Kachnič, Džavoronok, Čongrády (57. Almáši), Kušnír (75. Murcko), Hudec (75. P. Dornai), Mišovič, Vician (57. Božik)

Hodnotenie trénera:

Michal Suchomel, tréner U19: „V prvom polčase sme mali optickú prevahu so zlými riešeniami vo finálnej fáze. Pri príležitostiach hostí nás podržal brankár Mikoláš. Po prestávke sa hra vyrovnala, a v závere sa šťastena priklonila na našu stranu. Sme spokojní s víťazstvom, no musíme veľa pracovať na efektivite a riešeniach v oboch fázach hry.“

1. kolo

FC Košice – ŠK Slovan 0:4 (0:2) – Rehuš 3, Homola

Zostava Slovana: Horvát – Šalkovič (72. Lendel), Homola, Marušin, Polniš (72. R. Slovák), Marko, Rehuš, Hreha, Ivanics (60. Renko), Balko (76. Nemeškürti), Sikorjak (60. Schmidt)

Patrik Lipnický, tréner U17: „Prvý polčas nám nevyšiel úplne podľa predstáv. Dostali sme sa síce do dvojgólového vedenia, ale v našej hre absentovala potrebná dynamika, presnosť a lepšia ponuková činnosť. Po prestávke sme sa výrazne zlepšili, najmä dobrým držaním lopty na súperovej polovici a zlepšeným pohybom sme otupili snahu húževnatého súpera. Pridali sme ďalšie dva góly a zaslúžene sme vyhrali. Zápas bol pre nás aj vcelku poučný, pretože nám ukázal, kde máme možnosti a priestory na zlepšovanie sa.“

1. kolo

FC Košice – ŠK Slovan 1:0 (1:0)

Zostava Slovana: Spišák – Held (72. Arnold), Spišiak, Košťál, Husarčík (41. Rusnák), Murár, Jurišta (50. Denko), Józsa, S. Dornai (41. J. Slovák), Šaulič, Meliš (72. Kozyk)

Marián Bochnovič, tréner U16: „Prvý zápas v Košiciach nám herne ani výsledkovo nevyšiel. Zápas dosť ovplyvnilo aj daždivé počasie, ktoré viac vyhovovalo bojovným domácim. Úvod duelu bol v našej réžii, viac sme kombinovali, prechod do útoku bol ucelenejší, no nevypracovali sme si vážnejšiu šancu. V obrane sme hrali dosť nervózne a začali sme robiť chyby, keď po jednej domáci skórovali a dostali sa do eufórie. My sme naopak znervózneli, nefungoval nám prechod do útoku, ťažko sme sa dostávali do finalizácie. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, hrali sme s dvomi útočníkmi, no okrem jednej šance, keď Józsa nastrelil brvno, sme hrali kŕčovito a zbrklo. Z predvedenej hry a výsledku sme sklamaní, no v najbližšom zápase to chceme odčiniť.“

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.