Úvod Správy Niké liga Úspešné premiéry

Úspešné premiéry

Pozápasové hlasy hráčov.

Po víťazstve nad Trenčínom sa v mix-zóne vyjadrili k priebehu zápasu debutant Richard Križan a strelec druhého presného zásahu Jaromír Zmrhal, ktorý si otvoril gólový účet v belasom.

Richard Križan: „Pre mňa to bol veľmi špecifický zápas, pred pár dňami som sa lúčil s chalanmi v Trenčíne, dnes som hral proti nim. Som šťastný, že sme vyhrali a ideme ďalej. Prvý polčas nebol z našej strany ideálny, Trenčínu sa darilo vychádzať z náročných situácií. Po prestávke sme sa zlepšili, keď sme sa vysunuli vyššie, dali sme dva góly a zaslúžene sme vyhrali.

Z mojej strany to nebolo ešte ideálne, musím sa zžiť s tímom, urobil som 2-3 chybičky, ktoré mi verím chalani odpustia. Chalani ma prijali vrúcne a bez problémov. Tešil som sa na debut na Tehelnom poli a ďakujem ľuďom, ktorí prišli, ako tím si ceníme ich podporu.“

Jaromír Zmrhal: „Máme tri body, čo je asi najdôležitejšie. Vpredu sme boli po celý čas trochu nervózni, nevedeli sme tam podržať loptu a hrať pokojne. Aj ja musím v niektorých situáciách zachovať viac pokoja. Po prestávke sme sa zlepšili a aj keď začiatok druhého polčasu nebol ideálny, strelili sme dva góly a zvíťazili sme. Po dvoch kolách sme v tabuľke stopercentní, čo sa vždy počíta.

Hral som na poste ľavého obrancu, kde nemám toľko odohrané, nie je to úplne moja pozícia. Musel som si zvyknúť a dávať si viac pozor na útočné nábehy súpera. Bolo to niečo nové, ale musel som to zvládnuť a teším sa, že som z tejto pozície aj skóroval. Pri góle sa mi otvoril priestor, Ibi mi poslal nádhernú loptu. Obranca ju ešte trochu tečoval, spracovanie bolo krkolomné, ale vyšlo mi to do kroku. Počkal som si, kým lopta skočí, a snažil som sa ju čo najlepšie trafiť. Som rád, že prišli aj naši fanúšikovia, vďaka nim si mohol premiérový gól v belasom viac a lepšie užiť.“

V nedeľu je na programe ligový šláger kola v Dunajskej Strede. Pozrite si všetky dôležité predzápasové info.
S naším odchovancom sme sa porozprávali o Taliansku, kde Strelo 2 roky pôsobil, no užili sme si aj medzinárodny juniorský turnaj DAKA Cup v Šamoríne spolu s Kucom, Tigranom a Milanom Borjanom.
Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.