Úvod Správy Liga Majstrov Nebáť sa a nechať tam všetko

Nebáť sa a nechať tam všetko

Jaromír Zmrhal pred odvetou v Berne.

Dnes dopoludnia odletia belasí do švajčiarskeho Bernu, kde ich v stredu o 20:15 čaká odveta 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov s BSC Young Boys. Ešte pred odletom sme sa rozprávali s krídelníkom Jaromírom Zmrhalom. Priamo z Bernu vám dnes večer prinesieme výstupy z predzápasovej tlačovej konferencie a oficiálneho tréningu.

Z domáceho zápasu si do odvety vezieme remízu 0:0. Odveta sa hrá na modernom štadióne Wankdorf, kde bude môcť byť prítomná solídna divácka kulisa. „Young Boys budú hrať doma, ľudia ich poženú dopredu, musíme sa pripraviť, že na nás zrejme od začiatku vybehnú. Bude dôležité ustáť úvod zápasu, nepustiť ich podobne ako doma do vyložených príležitostí. Nikto nepochybuje o ich kvalite, zvlášť v domácom prostredí. Najhoršie by však bolo ísť tam so strachom. Rešpektujeme ich silu, no necháme tam maximum. Chceme zabojovať o postup a urobíme pre to maximum,“ povedal Jaromír Zmrhal.

Slovan i Young Boys hrali počas víkendu prvé ligové kolá, obaja vyhrali. Belasí v Poprade na Liptovským Mikulášom 4:1, Young Boys v Luzerne po dráme 4:3. „V prvom zápase sme videli, že Young Boys hrajú dlhšie spolu, sú zohraní, vedia o sebe, mali dobre zvládnuté prechodové fázy. Nepustili sme ich však do vyložených šancí. Hrali sme kompaktne, na čo chceme nadviazať aj v odvete. Hrá sa umelej tráve, no musíme sa čím skôr prispôsobiť a zvyknúť si na to. Dnes máme predzápasový tréning, verím, že počas neho sa pripravíme na všetko, čo nás v Berne čaká. Vieme, že tam bude viac fanúšikov. Škoda, že u nás doma ich nemohlo prísť viac než 1000, no aj tak boli výborní. V odvete budeme bojovať aj za nich." 

Jaromír Zmrhal v prvom stretnutí operoval na ľavom krídle, kde si plnil ako ofenzívne, tak aj defenzívne úlohy. Snažil sa čo najviac vypomáhať Vernonovi De Marcovi, ktorý hral za ním na ľavom kraji obrany. „Obrancovia Young Boys často útočili, snažil som sa s nimi vracať. Tam si ma musí Vernon trochu riadiť, chcel ma viac pred sebou než vedľa neho. Beriem to tak, že ak je lopta na našej obrannej polovici, tak musím so súperovým obrancom šprintovať až do brány, a nemôžem to vypustiť. Tešil som sa, že som v prvom stretnutí debutoval v základnej zostave. Verím, že ďalšie duely budú z mojej aj tímovej strany ešte lepšie,“ vyhlásil 27-ročný český krídelník.

Jaromír Zmrhal odohral v Európe ešte v drese pražskej Slavii viaceré veľké európske zápasy. Stačí spomenúť remízu 2:2 v Seville, víťazstvo 4:1 v Genku či tesnú prehru 3:4 na Stamford Bridge s Chelsea FC. Čo si z týchto skúseností môže vziať aj do odvety s Young Boys? „Zrejme konštatovanie, že s každým sa dá hrať. Na Chelsea sme vtedy nastúpili trochu s roztrasenými kolenami, lebo sme vnímali, kde a s kým hráme, a po polčase sme prehrávali 1:4. Keď to z nás opadlo, znížili sme po prestávke na 3:4. Netreba sa prehnane báť, naopak, mali by sme myslieť na svoj výkon a dať do toho absolútne všetko,“ uzavrel Jaromír Zmrhal.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.
Prehľad výsledkov mládeže.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.