Úvod Správy Juniori Belasá U21 statočne bojovala, no nestačila na Košice

Belasá U21 statočne bojovala, no nestačila na Košice

Belasá U21 v prvom kole novej sezóny podľahla Košiciam.

Belasá U21 v prvom kole II. ligy 2021/22 prehrala s FC Košice 0:3. Belasí dlho držali nerozhodný stav a boli nebezpeční aj vpredu. Košičania sa ujali vedenia z penalty a v závere, keď sa naši mladíci snažili o vyrovnanie, pridali do otvorenej obrany ďalšie dva góly.

Za belasú U21 nastúpil Martin Trnovský, ktorý po zranení odchytal svoj prvý súťažný zápas od novembra minulého roka. V základnej zostave bol 18-ročný Martin Kušnír, na lavičke boli pripravení ďalší vekom dorastenci. Košice v prvom polčase ako ašpirant na postup podľa predpokladov častejšie držali loptu na svojich kopačkách, no belasí kompaktne bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov. Strelecky bol aktívny Matoš, ktorý mal v samom závere prvého dejstva aj dobrú príležitosť, keď sa obtočil okolo obrancu a vystrelil, Šemrinec loptu vytlačil na roh. Košice mali vyloženú šancu z následného brejku, Pačinda zblízka minul.

Zlomový moment prišiel v 58. minúte, keď Košice kopali pokutový kop, ktorý Pačinda premenil – 0:1. Naša U21 sa však snažila reagovať a vrhla sily do útoku. Prišli dve veľké možnosti na vyrovnanie – najprv brejk dvoch proti jednému, z ktorého rezultoval len roh. Po centri z rohu hlavičkoval Laczkó sám zvnútra šestnástky, no tesne minul priestor troch žrdí. Definitívny zlom nastal v 80. minúte, keď najprv Trnovský na čiare bravúrne zakročil, no Pačinda sledoval odrazenú loptu a doklepol ju do siete – 0:2. V samom závere ešte Liener prudkou strelou upravil na 0:3.

V najbližšom kole sa belasá U21 predstaví už v piatok 30. júla o 17:00 v Šamoríne.

Hlasy po zápase

Vladimír Gála, tréner Slovana U21: „Z rozdielu v skóre som sklamaný, cítim to aj na hráčoch. Do tej 60. minúty sme hrali výborne, vychádzal nám taktický zámer, keď sme síce hlbšie bránili, ale dostávali sme sa do dobrých šancí. Dovolím si povedať, že sme mali vyloženejšie príležitosti než súper. V dnešnom futbale však rozhoduje efektivita, ktorá dnes bola na strane Košíc. My sme naše štyri gólové šance nevyužili, preto je výsledok taký aký je. Za stavu 0:1 sme dali z lavičky pokyn, že chceme ísť do vyrovnania, mali sme tam hneď dve príležitosti. Z brejku sme však inkasovali druhý, zlomový, gól, a tretí bol už pomyselným klincom. Je však na čom stavať. Bolo to prvé kolo, Košice majú ambície hrať ligu, dnes boli vidno ich skúsenosti. My sme podali veľmi dobrý výkon, no rozhodli skúsenosti a efektivita súpera.

Až na Martina Trnovského nastúpili prakticky len hráči z minuloročného kádra, som rád, že zasiahli traja dorastenci, Tomáš Kachnič mal dnes debut v druhej lige. Môžeme sa odraziť od dnešného herného prejavu, ale v druhej lige sú aj výsledky veľmi dôležité, takže herné zlepšenie sa musí preniesť aj do nich. V piatok nás čaká Šamorín, uvidíme, ako na tom budeme zdravotne. Jedným z rozhodujúcich momentov dnes boli zdravotné ťažkosti Gabriela Hornyáka, ktorý v strede veľmi dobre pracoval, a v druhom polčase nám tam chýbala jeho pracovitosť. Verím, že bude do piatka fit. Do Šamorína pôjdeme s cieľom predviesť hru, na ktorej sa dá stavať, a bodovať.“

Martin Trnovský: „Pokiaľ sme nedostali gól, tak to bolo z našej strany veľmi dobré. Mali sme dosť príležitostí, škoda, že sa aspoň jedna neujala. Snažili sme sa hrať to svoje, plnili sme pokyny trénera. Škoda penalty, na chalanoch bolo vidno, že ich prvý gól poznačil. Urobili sme nejaké chyby, ktoré si rozoberieme. Po dlhej dobe som odchytal ligový zápas, veľmi som sa naň tešil. Chytalo sa mi dobre, v bráne som sa cítil veľmi dobre, fungovala nám aj komunikácia a organizácia s chalanmi. Všetko bolo fajn, len škoda gólov a výsledku.“

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC Košice 0:3 (0:0)

Góly: 58. a 80. Pačinda (prvý z 11 m), 85. Liener

Žlté karty: 29. Laczkó, 57. Jackuliak, 81. Mihálik – 29. Cortes, 38. Kis, 82. Kavka

Rozhodovali: Libiak – Vitko, Halíček

Návšteva: 110 divákov

Slovan U21: Trnovský – Valentín (87. Haramia), Lacko, Laczkó, Baláž (84. Kachnič) – Hornyák (46. Jackuliak), Habodasz – Hubert, Kušnír (72. Mihálik), Rosenberger (72. Mišovič) – Matoš

Košice: Šemrinec – Kis, Gallovič, Pačinda, Karaš (74. Liener), Pavúk, Mosquera, Molvadgaard (87. Novák), Gladiš (87. Kim), Kavka, Cortes (64. Gáll)

Ilustračná foto: Nándor Fekete

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.