Úvod Správy Niké liga Úspešné prepnutie na ligu

Úspešné prepnutie na ligu

Lukáš Pauschek po zápase s Liptovským Mikulášom.

Belasí úspešne zvládli vstup do novej ligovej sezóny a sympaticky hrajúceho nováčika z Liptovského Mikuláša zdolali 4:1. Teraz už naše mužstvo myslí na stredu a odvetu v Berne.

„Myslím si, že kľúčové bolo nič nepodceniť. Museli sme prepnúť z Európy, kde sme pri všetkom rešpekte a úcte čelili úplne inému súperovi, na našu ligu. Hrali sme s nováčikom, čo by si niekto mohol vysvetliť tak, že to bude ľahké, ale práve to sú tie najťažšie zápasy. Liptovský Mikuláš hral s chuťou, energiou, chcel sa proti nám ukázať. Som rád, že sme to napokon zvládli a odviezli sme si do Bratislavy tri body,“ povedal Lukáš Pauschek, ktorý z dôvodu, že Vasil Božikov zostal na lavičke náhradníkov, viedol belasých s kapitánskou páskou.

V Poprade sme dlho viedli po vlastnom góle obrancu Krčíka, ktorý si zrazil do vlastnej siete dobrý center Hrnčára. Zápletku priniesla 68. minúta, keď Patrik Pinte, náš bývalý hráč, strelil historicky prvý gól Liptovského Mikuláša v najvyššej súťaži, a vyrovnal na 1:1. V záverečnej dvadsaťminútovke sme však naplno prejavili našu kvalitu.

„Za stavu 1:1 som bol presvedčený, že ešte dáme góly a vyhráme. Vedel som, že ešte prídu čerství hráči. Zomkli sme sa, dali sme tri góly a vyhrali sme,“ pokračoval odchovanec Slovana Bratislava.

Stále tak platí, že od sezóny 2014/15 sme v prvom kole ligovej súťaže vždy zvíťazili, a opäť sme triumfovali pomerne výrazným rozdielom. Na štadióne v Poprade sme prvé ligové okolo odohrali aj v ročníku 2017/18, vtedy sme tam zvíťazili 5:1 nad Tatranom Prešov.

Lukáš Pauschek odohral v stredu proti Young Boys približne 60 minút, v sobotu absolvoval plnú minutáž. Rotácia bola výrazná – v základnej jedenástke zo stredy hrali v Poprade od začiatku len Vernon de Marco a Guram Kashia. „Aj pre mňa osobne je lepšie, keď je zápasov viac, keď nemusíme čakať na ďalší z víkendu na víkend. Mám radšej, keď je program nabitý, a viac hráme než trénujeme. Vieme, že pre klub je dôležité uspieť v Európe, takže chceme mať čo najdlhšie čo najviac zápasov.“

 

Belasí držali pri nástupe na ihrisko transparent „Futbal bez fanúšikov neprežije,“ čím všetky ligové kluby reagovali na dianie z posledných mesiacov. „Ľudia dodávajú futbalu emóciu, my ich jednoducho potrebujeme. Už v stredu s Young Boys, keď ich mohlo prísť tisíc, nám priniesli energiu a výsledok a výkon bol určite aj ich zásluhou. Snáď ich na najbližšom domácom zápase s Trenčínom uvidíme čo najviac,“ vyhlásil Lukáš Pauschek, ktorý už spoločne s tímom prepína pozornosť na stredu a odvetu v Berne. Young Boys v sobotu tiež odohral prvé ligové kolo, v Luzerne vyhral po dráme 4:3.

„Doma sme videli, že keď hráme ako tím, ako jeden muž, tak si s nimi môžeme merať sily. Young Boys bude hrať doma, zrejme pred zaplneným štadiónom, určite to tam bude ešte náročnejšie. Dôležité bude nachystať sa v hlavách a hrať tímovo, určite neskladáme zbrane, a budeme bojovať,“ uzavrel člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.