Úvod Správy Fortuna liga Nemôžeme deliť súťaže

Nemôžeme deliť súťaže

Belasí v sobotu odohrajú prvý ligový zápas nového ročníka 2021/22.

Počas predposledného júlového víkendu sa začína Fortuna liga 2021/22. Belasí chcú v novej sezóne nadviazať na majstrovský hetrik. V prvom kole sa naše mužstvo stretne s Liptovským Mikulášom, nováčikom súťaže. Úvodný výkop je na programe v sobotu 24. júla o 18:00 v Poprade.

Prvé ligové kolo odohráme pomedzi dvojzápas kvalifikácie Ligy majstrov s BSC Young Boys. „Nemôžeme tie súťaže deliť. Vieme, že európske zápasy sú ďaleko ťažšie a fyzicky náročnejšie než v našej lige. Na druhej strane, liga sa začína a súperi sú proti nám motivovaní. Myslím si, že aj hráči si uvedomujú, že nemôžeme podceniť ani jeden zápas, najmä hneď zo začiatku. Záťaž je samozrejme teraz veľká, ale všetci si uvedomujeme, že sa na tento duel potrebujeme zodpovedne pripraviť a urobiť všetko pre to, aby sme ho zvládli,“ povedal Boris Kitka, asistent Vladimíra Weissa st.

Už na tlačovej konferencii po stretnutí s Young Boys hovoril hlavný tréner o rotácii zostavy pre prvé ligové kolo. „Určite treba očakávať rotáciu zostavy. Vychádzame z aktuálneho zdravotného stavu, máme ešte dva otázniky. Momentálne máme k dispozícii 18 hráčov, takže budú použití aj tí, ktorí hrali v stredu. Zrejme nebudeme môcť počítať s Jurijom Medveděvom, ktorý v stredu utrpel ľahší otras mozgu a vyzerá, že v sobotu nebude k dispozícii,“ vyhlásil Boris Kitka, ktorý ešte rozvinul myšlienku o rotácii zostavy. „Všetci hráči by mali byť pripravení. Nesmieme rozdeľovať zostavu na A alebo B. Určite použijeme hráčov, ktorí boli menej vyťažení, ale nikde nie je napísané, že o tri dni nebudú v Berne v základnej zostave. Hráči si musia takisto uvedomiť, že ich zodpovednosť za výkony a prípravu na zápasy nemôže byť rozdeľovaná len na pohár či len na ligu.“

Aj keď je Liptovský Mikuláš historicky prvýkrát v najvyššej súťaži, máme s ním pomerne čerstvú skúsenosť. V apríli sme sa s ním stretli v osemfinále Slovenského pohára, a na neutrálnej pôde v Senci sme zvíťazili 1:0. Liptovský Mikuláš však až do konca kládol tuhý odpor a prezentoval sa sympatickým futbalom.

„Čaká nás húževnatý a ambiciózny súper. V silnej konkurencii v druhej lige dokázali priamo postúpiť, za čo si z môjho pohľadu zaslúžia rešpekt. Zaslúžia si byť v najvyššej súťaži. Pokiaľ zápas nevezmeme zodpovedne, určite nás môžu čakať problémy. Vieme, že na jar v pohári nebol rozdiel vo výsledku ani vo výkone taký výrazný, a rovnako vieme, že každý v lige sa proti nám snaží podať stopercentný výkon,“ pokračoval asistent trénera, ktorý vníma špecifická začiatku sezóny, keď všetky tímy začínajú od nuly. „Je začiatok, mužstvá si sadajú. My sme mali zameranie na pohár, no samozrejme, súpera máme zanalyzovaného. Hral kvalitné prípravné zápasy doma s poľskými a českými súpermi, sledovali sme ich. Väčšinou hrali v systéme s piatimi obrancami vzadu, vieme, že tie zóny budú zatvorené, takže možno budeme musieť hrať trpezlivo. Verím, že každý, kto nastúpi na ihrisko, si bude vedomý, že nám nebude stačiť výkon, ktorý by bol priemerný,“ uzavrel Boris Kitka.

Vzájomné zápasy

S nováčikom súťaže sme v nedávnej minulosti dvakrát mali česť stretnúť sa v Slovenskom pohári. Vo štvrťfinále edície 2017/18 sme vtedy ešte na Pasienkoch po dráme zvíťazili 4:3 (góly Vittek 2, Savičevič, Šporar), a v osemfinále 2020/21 sme v osemfinále v Senci triumfovali 1:0 (Ožbolt).

Predstavenie súpera

MFK Tatran Liptovský Mikuláš vznikol v roku 1934 ešte ako ŠK Okoličné. Práve v Okoličnom, ktoré sa neskôr stalo súčasťou mesta Liptovský Mikuláš, sa nachádza aj domovský štadión Tatrana. Svoje domáce zápasy však bude hrávať v NTC Poprad, pretože na štadióne v Liptovskom Mikuláši je pre splnenie kritérií potrebné navýšiť kapacitu, vybudovať osvetlenie, vyhrievaný trávnik, turniketový a kamerový systém.

V kádri, ktorý vybojoval postup do najvyššej súťaže, nenastali počas leta veľké zmeny. Do tímu pribudli mladíci Dávid Filinský (predtým Ružomberok), Kristián Flak (rezerva Sparty Praha) či Patrik Pinte, ktorý v mládežníckych kategóriách a krátko aj v A-tíme pôsobil v Slovane Bratislava. Na hosťovanie prišli dvaja kmeňoví hráči Viktorie Plzeň – brankár Dominik Sváček a obranca Robin Hranáč. Kapitánom tímu je Richard Bartoš, ktorý už okúsil najvyššiu súťaž v drese Ružomberka. Trénerom nováčika je Marek Petruš.

Dôležité informácie

Zápas 1. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 24. júla o 18:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Prešinský – Ádám, Galo.

Do sektora hostí nebudú v predaji žiadne samostatné vstupenky. Stretnutie si môžete pozrieť v priamom prenose prostredníctvom streamovacej platformy VOYO.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Názory trénerov po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA ŠK Slovan Bratislava – PAOK FC (0:0).
ŠK Slovan Bratislava - PAOK FC 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.