Úvod Správy Liga Majstrov Slovan postúpil do druhého kola kvalifikácie Ligy majstrov

Slovan postúpil do druhého kola kvalifikácie Ligy majstrov

Shamrock Rovers FC - ŠK Slovan Bratislava 2:1.

ŠK Slovan prehral v odvete 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov na ihrisku Shamrock Rovers 1:2, no v súčte skóre z dvojzápasu zívťazil 3:2 a postúpil do druhého kola. Autorom postupového gólu bol Vladimír Weiss ml. Súperom v druhom kole bude švajčiarsky majster Young Boys Bern, prvý zápas odohráme doma.

Vladimír Weiss st. urobil v zostave oproti prvému zápasu dve zmeny, od začiatku nastúpili Vladimír Weiss ml. a David Hrnčár. V peknom počasí a na výborne pripravenom teréne sa od začiatku hralo s veľkým nábojom. Domácich hnali dopredu fanúšikovia, ktorí aj v obmedzenom počte (1500) vytvorili na menšom štadióne búrlivú atmosféru. Prvú šancu mali belasí. Už v 5. min postupovali Henty a Hrnčár proti jednému obrancovi írskeho tímu, Henty to vyriešil strelou k ľavej žrdi, no lopta len tesne minula bránu. Shamrock sa snažil na slovanistov „vyletieť,“ až do 16. min to však bolo v rovine centrov a neúspešných akcií. Práve vtedy však po kontakte Božikova s Burkeom ukázal arbiter na biely bod, a sám faulovaný Burke penaltu premenil – 1:0. Zakrátko mohlo byť vyrovnané. De Kamps to skúsil zo strednej vzdialenosti, Mannus len vyrazil pred seba, no Hrnčár z dorážky nedokázal dostať loptu do siete. Následne to skúsil Henty, jeho tečovaná strela letela tesne vedľa. Ďalší priebeh prvého dejstva sa odvíjal najmä medzi šestnástkami. Až v závere polčasu skončila Hentyho tečovaná strela na hornej sieti a Ratao hlavičkoval zblízka vedľa.

Prvú príležitosť v druhom polčase mal Shamrock, prudkú strelu Scalesa dokázal Chovan vyboxovať. V 64. min sme pred šestnástkou nechali voľného Towella, ktorý doslova vymietol šibenicu a vyrovnal skóre dvojzápasu – 2:0. Odpovedať mohol Kankava, jeho pokus po brejku tečoval obranca na roh. Veľkú šancu na zníženie sme mali v 69. min, po akcii Weissa s Rataom mal Vernon odkrytú časť brány, no z hranice šestnástky poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. Dočkali sme sa v 73. min, keď Ratao získal loptu na útočnej polovici. Prenechal ju Weissovi, ktorý si už v šestnástke zasekol obrancu a prudkou strelou nedal brankárovi šancu – 2:1. Shamrock sa nevzdával, v 81. min mohol opäť viesť o dva góly, Chovan však bravúrne vytlačil hlavičku Lopesa z bezprostrednej blízkosti. Domáci si v závere chceli vynútiť predĺženie, obrana belasých však odolala, a tak sme si do Bratislavy odviezli postup do druhého kola kvalifikácie Ligy majstrov.

Shamrock Rovers FC – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0), prvý zápas 0:2

Góly: 16. Burke (z 11 m), 64. Towell – 73. Weiss

Žlté karty: 18. Mandroiu, 45. O´Neill, 73. Towell – 23. Henty, 33. Kashia, 86. de Kamps

Rozhodovali: Zebec – Durak, Pušic (všetci Chorvátsko)

Shamrock: Mannus – O´Brien (81. Hoare), Lopes, Grace – Finn, Towell (84. Greene), O´Neill (71. Watts), Mandroiu, Scales – Burke, Gaffney

Slovan: Chovan – Medveděv, Kashia, Božikov, Vernon – Hrnčár (59. Čavrič), Kankava, de Kamps (90. Abena), Weiss (90. Mustafič) – Henty (59. Rabiu), Ratao (82. Zmrhal)

David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.
Vstupenky budú v predaji výhradne online.