Úvod Správy Juniori Belasá U21 s druhou šancou

Belasá U21 s druhou šancou

Naša U21 definitívne zostáva v druhej lige.

Belasá U21 zostáva v II. lige. Definitívne o tom rozhodol VV SFZ po tom, ako Myjava ako víťaz tretej ligy západ nevyužila svoje právo účasti v druhej najvyššej súťaži. Naši mladí hráči sa tak naďalej budú môcť rozvíjať v celoslovenskej druhej lige.

„Pre nás je to obrovská príležitosť a druhá šanca pokračovať v tom, čo sme načali v zime. Hráčom som povedal, že sa na nich budeme už pozerať trochu inak, už totiž niečo v druhej lige odohrali, a aj naše nároky na nich budú vyššie. S touto šancou musíme narábať úplne inak ako v minulej sezóne, jasným cieľom bude udržať sa v súťaži vlastnými silami,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

Počas zimy nastala zmena názvu, trénera a predovšetkým filozofie. Do tímu U21 boli zaradení viacerí dorastenci a vedením tímu bol poverený Vladimír Gála, úspešný mládežnícky tréner. Kým na jeseň získali belasí len 3 body, na jar dosiahli 6 víťazstiev a na svoje konto pridali 18 bodov. V pozitívnom trende z jari môžu pokračovať aj v novej sezóne.

„Dnes sme v úplne inej situácii ako v zime, keď sme si uvedomovali, že vyhrabať sa zo zostupových priečok bude veľmi ťažké. Teraz začíname od nuly. Chceme dokázať, že jarné výsledky neboli náhodné, ale boli dielom systematickej práce. Teším sa, že mladých hráčov čakajú ťažké zápasy, verím, že v nich budeme lepší, gólovejší, a zároveň budeme dostávať menej gólov.“

Belasá U21 sa počas júna pripravovala aj s vedomím, že ešte nebolo jasné, v ktorej súťaži budú naši mladíci hrať. „Od 12. júna do 26. júna sme absolvovali úvodný blok prípravy, zameraný na silu a kondíciu. Na ďalší týždeň dostali chlapci individuálne plány, a my sme čakali, čo sa udeje. Nepopieram, potešila ma informácia o tom, že po neprihlásení sa Myjavy zostávame v druhej lige. Od utorka sme pokračovali v príprave, čakajú nás tri zápasy. Času už nie je veľa, preto musíme byť ešte poctivejší a detailnejší,“ vyhlásil Vladimír Gála.

V kádri zatiaľ nenastali veľké zmeny. „Som rád, že káder ostal prakticky pohromade. Momentálne trénujeme v počte 19 hráčov a 2 brankári, mužstvo je vývojaschopné, má potenciál. V lete odišiel Marek Rigo, ktorý je v tretej rakúskej lige. Z hosťovania sa k nám vrátil Gabriel Hornyák. Všetci končiaci dorastenci už boli aj v jarnom kádri, čiže tí s nami pokračujú ďalej. Hlásia sa nám aj iní mladí hráči, ktorí by chceli byť v našom projekte, uvidíme, čo ukážu. Nechceme káder veľmi rozširovať, potrebujeme maximálne 18 hráčov, aby sme mali zabezpečený kvalitný tréningový proces,“ uzavrel Vladimír Gála.

Belasá U21 odohrá tri prípravné zápasy – v sobotu 10. júla v Púchove, o týždeň neskôr v Leviciach a v stredu 21. júla sa slovanisti stretnú so Šaľou. V prvom kole II. ligy 2021/22 sa naša U21 stretne s FC Košice. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prehľad vystúpení našich reprezentantov.
Pošlite svoje otázky Vernonovi De Marcovi.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.

Neprehliadnite

Prehľad vystúpení našich reprezentantov.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Vstupenky si môžete rezervovať cez webovú stránku programu Belasé srdce.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.