Úvod Správy Fanúšikovia Slovan je ochotný vzdať sa významnej časti príjmov s cieľom zaplniť štadión

Slovan je ochotný vzdať sa významnej časti príjmov s cieľom zaplniť štadión

Výzva k návratu ľudí na štadióny.

ŠK Slovan Bratislava prichádza s myšlienkou návratu fanúšikov na štadión. Klub je ochotný vzdať sa veľkej časti svojich príjmov zo vstupného s cieľom zaplniť Tehelné pole a vrátiť futbalu svoj skutočný zmysel. V súčasnosti totiž stále môžeme pustiť na štadión len 500 fanúšikov.

Slovan je vzhľadom na súčasnú situáciu ochotný obetovať veľkú časť príjmov zo vstupeniek, aby mohol pustiť aspoň zaočkovaných ľudí proti ochoreniu Covid-19 na Tehelné pole v čo najväčšom počte. Klub je pripravený vydať 10 000 takýchto bezplatných vstupeniek na najbližších päť domácich zápasov.

„Sme pripravení vzdať sa veľkej časti našich príjmov, pretože naša ponuka platí aj na európske zápasy, ktoré nám generovali najväčšie tržby zo vstupeniek. Návrat ľudí na tribúny je však našou najvyššou prioritou. Rozhodli sme sa konať a prísť s touto na Slovensku novou myšlienkou. Chceme ňou docieliť, aby sme opäť mohli otvoriť štadión pre našich priaznivcov. Veríme, že naša iniciatíva nájde odozvu aj u kompetentných orgánov a naštartuje diskusiu o skutočnom návrate fanúšikov na futbal. Bez nich to totiž nemá zmysel,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Ak to bude zo strany štátnych orgánov umožnené, Slovan sa na najbližších piatich domácich zápasoch vrátane európskych súťaží vzdá veľkej časti príjmov zo vstupného a bezplatne pustí na štadión zaočkovaných ľudí do počtu 10 000. Toto sa samozrejme udeje, ak naša iniciatíva nájde odozvu a budeme môcť sprístupniť štadión pre väčší počet ľudí ako je aktuálnych 500.

Samozrejme, štadión bude otvorený pre všetkých priaznivcov podľa aktuálnych podmienok. Slovan sa touto iniciatívou snaží predovšetkým verejne hovoriť o otváraní štadiónov v čase, keď je čoraz viac ľudí zaočkovaných.

„Na štadióne sme pripravení takýto počet fanúšikov bez problémov zvládnuť pri dodržaní všetkých potrebných hygienických opatrení. Štadión má dostatok oddelených vstupov, sektorov či sociálnych zariadení. Verím, že sa naozaj vrátime do normálu, nielen my, ale aj iné kluby nielen pre svoje ďalšie fungovanie, ale aj pre samotný zmysel svojej existencie, potrebujú ľudí v hľadisku,“ pokračoval Ivan Kmotrík ml.

„Ako tréner a otec hovorím, že by som rád na Tehelnom poli videl svoju rodinu a najmä plný štadión. Futbal ľudí potrebuje, bez nich nedáva zmysel, nie sú tam žiadne emócie. Aj na majstrovstvách Európy vidíme, aký efekt majú ľudia na štadióne. Verím, že to pochopia aj kompetentní, a budú sem môcť prísť ľudia, aby podporili hráčov, ktorí dobre pracovali počas celej letnej prípravy,“ vyhlásil hlavný tréner belasých Vladimír Weiss st.

Nikoho nechceme a nebudeme diskriminovať

Slovan umožní vstup na naše zápasy všetkým fanúšikom a to bez rozdielu, či sa niekto nechá zaočkovať alebo nie. Akonáhle fanúšik bude spĺňať stanovené podmienky štátnymi orgánmi, tak bude môcť navštíviť naše zápasy a bude si môcť zakúpiť vstupenku, resp. permanentnú vstupenku. Jediný rozdiel spočíva v tom, že klub je ochotný vzdať sa významnej časti príjmov zo vstupného, aby urýchlil návrat fanúšikov na štadión a do normálneho života.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia po prípravnom zápase v Salzburgu.
Pozrite si zostrih z prípravného zápasu.
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava (1:0).

Neprehliadnite

Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.