Úvod Správy Prípravné zápasy Musíme ešte pridať

Musíme ešte pridať

S trénerom na aktuálne témy.

Belasí sú vo finále sústredenia v Rakúsku, ktoré Vladimír Weiss st. pomenoval ako „herno-kondičné,“ pretože slovanisti podľa jeho slov musia kondične pridať. Naše mužstvo vo štvrtok zdolalo v prípravnom zápase Orenburg 1:0, v sobotu uzavrieme sústredenie súbojom s Admirou Wacker Mödling, ktorá je účastníkom rakúskej Bundesligy. Duel s Admirou odohráme v sobotu o 16:30, na Slovan TV vám prinesieme priamy prenos. 

Belasí vo štvrtok vyzvali Orenburg, ktorý si v poslednej sezóne športovou cestou vybojoval postup do ruskej Premier Ligy. Nesplnil však kritériá z pohľadu infraštruktúry štadióna, preto sa pustil do jeho rekonštrukcie a o postup skúsi zabojovať opäť o rok. Ruský tím pod vedením Čecha Marcela Ličku je na mesačnom sústredení, minulú sobotu zdolal maďarský Fehérvár 2:0.

„Bol to výborný priateľský zápas s tímom, ktorý si vybojoval postup do ruskej ligy, no nepustili ho tam kvôli štadiónu. Určite si však ruskú ligu zaslúžia, aj s trénerom Ličkom odvádzajú v Orenburgu veľmi dobrú prácu. Videli sme, v čom sa musíme zlepšiť, že musíme byť aktívnejší vpredu v koncovke, pretože takýto zápas treba rozhodnúť na 2:0 a potom hrať rozumne. Čelili sme kvalitnému súperovi, ktorý veľa behal, napádal nás, takže dobrý zápas. Súper mal tri-štyri výborné šance, my sme mali päť-šesť gólových príležitostí, ktoré sme však nerealizovali tak ako treba,“ zhodnotil Vladimír Weiss st., ktorý poskytol hráčom na rozdiel od úvodného duelu s Kapfenbergerom vyššiu minutáž. Napokon síce prestriedal všetkých hráčov do poľa, ktorých mal na súpiske, no mnohí zo základnej zostavy odohrali cez 70 či 80 minút.

„Mal som taktický zámer nechať hrať základnú jedenástku dlhšie než 70 minút. Niektorí striedali skôr, iní neskôr. Bol to však dobrý tréning, dobrá robota. Veľa sme trénovali, niektorým hráčom už ku koncu dochádzali sily, čo je však v príprave normálne,“ pokračoval tréner belasých.

Priestor dostali letné posily. Guram Kashia bol v základnej zostave a odohral 87 minút, Jaba Kankava prišiel na druhý polčas. Adrián Chovan pri debute odchytal celý zápas a udržal si čisté konto, Jaromír Zmrhal absolvoval záverečnú desaťminútovku.

„Nových hráčov postupne zapracovávame do tímu. Najmä na Guramovi Kashiovi je vidieť organizácia hry a obrovské skúsenosti z gruzínskej reprezentácie. Taktiež aj na Jabovi Kankavovi, ktorý však má väčší tréningový výpadok, čo je na ňom vidno, ale postupne sa do toho dostáva. Jaromír Zmrhal je určite kvalitný futbalista, oproti ostatným však má dvojtýždňový deficit. Adrián Chovan sa proti Orenburgu ukázal vo veľmi dobrom svetle, čo ma veľmi teší.“

Aj na sústredení v Rakúsku sa belasí významne zameriavajú na kondičnú stránku. „Je to herno-kondičné sústredenie, pretože v kondícii musíme pridať. Máme ešte rezervy. Musíme byť ešte agresívnejší. Sami sme videli na majstrovstvách Európy, že dnešný futbal je o behaní a fyzickej pripravenosti. Tam budú musieť niektorí hráči pridať a naučiť sa to, aby sme boli pripravení už s Írmi, ktorí veľa behajú a bojujú. Takisto to nebude ľahký súper,“ pokračoval tréner belasých.

V sobotňajšom zápase s Admirou Wacker Mödling môžeme zrejme taktiež očakávať vyššiu minutáž pre hráčov. „Samozrejme, budú hrať druhí, no nie všetci, to nám nevyjde. Niektorí majú zdravotné ťažkosti, Joeriho de Kampsa trochu po záťaži bolí chrbát, David Strelec ešte nie je fit do zápasu. Budúci týždeň sa vráti Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red) z majstrovstiev Európy, takže uvidíme, ako to nakombinujeme.“

Aktuálnou témou, ktorá sa nás dotýka, je zrušenie pravidla o tom, že v európskych pohárových súťažiach sa gól z ihriska súpera počítal za dva. Už od sezóny 2021/22 tak o postupujúcom rozhodne výhradne súčet skóre z oboch zápasov. Ak ten bude nerozhodný, nasleduje predĺženie, príp. penaltový rozstrel. Odpadá tak pohárová matematika, pri ktorej sa tímy, ktoré hrali prvý zápas doma, snažili najmä udržať čisté konto. Akýkoľvek nerozhodný výsledok v súčte dvojzápasu bude teda znamenať predĺženie. 

„Myslím si, že je to rozumné rozhodnutie, bude to spravodlivejšie. Táto zmena viac praje útočnému futbalu, možno sa bude hrať viac predĺžení či penaltových rozstrelov. Pre futbal je zrušenie tohto pravidla dobré, pretože sa nebude toľko taktizovať,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.