Úvod Správy Transfery Chovan: Slovan je výzva, na ktorú sa teším

Chovan: Slovan je výzva, na ktorú sa teším

Adrián Chovan v rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.

V reprezentácii do 21 rokov si urobil výborné meno. Vo vydarenej kvalifikácii na ME 2017 odchytal všetky zápasy s výnimkou jedného, a na finálovom turnaji bol slovenskou jednotkou. Pre Slovensko to bol úspešný turnaj s víťazstvami nad Poľskom a Švédskom, a možno si spomínate, ako nás známe okolnosti zápasu Taliansko – Nemecko obrali o postup do vyraďovacej fázy...

Adrián Chovan takmer presne po štyroch rokoch od pamätných majstrovstiev Európy urobil ďalší významný kariérny krok. Prestúpil do najúspešnejšieho slovenského klubu. „Úprimne, zo začiatku som tomu ani sám neveril. Skutočnosť, že si ma Slovan vybral, vnímam ako obrovskú poctu, veľkú motiváciu a novú výzvu. Som v najlepšom klube na Slovensku, čo je cítiť doslova na každom rohu. Teším sa na skvelých fanúšikov a krásny štadión na Tehelnom poli,“ hovorí 25-ročný brankár. 

V novom tíme pozná viacerých hráčov, či už ako predošlých súperov, alebo ako niekdajších spoluhráčov. „S Ibim Rabiom som strávil tri roky v Trenčíne, v Zlatých Moravciach sme boli spoločne s Davidom Hrnčárom. Naša slovenská brankárska komunita je malá, takže sa poznám aj s brankármi.“

Kariéra Adriána Chovana nenapredovala tak priamočiaro, ako sa po úspešných majstrovstvách Európy očakávalo. V Trenčíne v sezóne 2017/18 odchytal šesť ligových zápasov. Od roku 2018 bol v Zlatých Moravciach, ktorým najprv pomohol k záchrane. Skutočný návrat ohlásil v nedávno skončenom ročníku, keď zaujal stabilnými výkonmi i výbornými číslami. Chytil 140 striel a pripísal si 9 čistých kont.

„Príchod do Slovana vnímam ako zadosťučinenie. Som šťastný, že sa mi nejakým spôsobom podarilo znovu naštartovať kariéru. Po majstrovstvách Európy prišiel určitý útlm. Veľká vďaka patrí Zlatým Moravciam, ktoré mi dali šancu a dôveru. Ako kolektív sme potiahli výbornú sezónu, a je logické, že keď sa darí tímu, vyskočia aj individuality. Mne sa podaril takýto prestup, za čo som veľmi vďačný,“ vyhlásil Adrián Chovan, ktorý vníma ambície, ktoré Slovan má.

„Na Slovensku som dvakrát získal double, ale nemal som na ňom taký podiel, v tíme som mal inú pozíciu. Veľmi si želám, aby som prispel k úspechom aj v Slovane, no už v inej pozícii ako v Trenčíne. Urobím pre to maximum, teším sa na túto výzvu,“ uzavrel Adrián Chovan.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Žilinu.
Poznáme termíny ďalších našich zápasov.

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.