Úvod Správy Transfery Slovan získal brankára Adriána Chovana

Slovan získal brankára Adriána Chovana

Tretia letná posila vystuží brankársky post.

Belasí získali tretiu letnú posilu. Do najúspešnejšieho slovenského klubu prestupuje Adrián Chovan, ktorý mal v minulej sezóne druhý najväčší počet úspešných zákrokov spomedzi všetkých brankárov v našej lige. Slovan s 25-ročným brankárom podpísal kontrakt na tri roky.

Adrián Chovan v sezóne 2020/21 chytil celkom 140 striel, a významne sa podieľal na historickom úspechu Zlatých Moraviec, ktoré boli do poslednej chvíle v hre o pohárovú Európu. Do hlavného mesta prichádza po svojej najlepšej sezóne v kariére.

Chovan reprezentoval Slovensko v kategórii do 21 rokov, odchytal kvalifikáciu i záverečný turnaj ME 2017, kde bol slovenskou jednotkou a nevynechal ani minútu.

„Adriána Chovana vnímame ako perspektívneho brankára, ktorý v poslednom období urobil výrazný výkonnostný skok. Svoj potenciál naznačil v reprezentácii do 21 rokov, keď odchytal kvalifikáciu i záverečný turnaj majstrovstiev Európy. Veľmi dobrou poslednou sezónou sa vrátil späť, a jeho progres neunikol našej pozornosti. Prichádza v ideálnom futbalovom veku, no stále aj s perspektívou pre ďalšie zlepšovanie. Chceme mu dať príležitosť a bude len na ňom, ako sa pobije o svoje miesto v konkurencii, ktorá ho v Slovane čaká,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Skutočnosť, že som sa stal hráčom Slovana, vnímam ako obrovskú poctu, veľkú motiváciu a novú výzvu. Prichádzam do najúspešnejšieho klubu na Slovensku, čo si nesmierne vážim. Na Tehelnom poli som ešte ako súper odchytal viacero náročných zápasov, z pohľadu prostredia je to najkrajší štadión na Slovensku. Teším sa na skvelých fanúšikov, ktorých Slovan má, a na tento nádherný futbalový stánok. Mám za sebou najlepšiu sezónu v kariére. Ďakujem Zlatým Moravciam, kde som dostal príležitosť opäť sa naštartovať a chytávať. Teraz som odhodlaný prijať ďalšiu výzvu,“ vyhlásil Adrián Chovan.

Adrián Chovan robil prvé futbalové kroky v Kanianke, odkiaľ však ešte v mládežníckych kategóriách zamieril do AS Trenčín. V lige debutoval v máji 2016 pri víťazstve 5:2 nad Žilinou. V sezónach 2016/17 a 2017/18 odchytal v Trenčíne zhodne po šesť ligových duelov. Medzičasom však bol brankárskou jednotkou Slovenska do 21 rokov v úspešnej kvalifikácii na majstrovstvá Európy 2017 v Poľsku. Na šampionáte odchytal všetky tri zápasy a prispel k pamätným triumfom 2:1 nad Poliakmi a 3:0 nad Švédmi.

Od leta 2018 zamieril na hosťovanie do Zlatých Moraviec, ktoré sa postupne premenilo v prestup. V nedávno skončenej sezóne 2020/21 doslova zažiaril. Výraznou mierou prispel k piatej priečke, historicky najlepšiemu umiestneniu Zlatých Moraviec. Vo finále play-off o účasť v kvalifikácii Konferenčnej ligy v Žiline dlho držal ViOn svojimi zákrokmi v hre. Zlaté Moravce napokon podľahli 2:3 po predĺžení. Adrián Chovan v ročníku 2020/21 chytil 140 striel, čo je druhý najväčší počet spomedzi všetkých brankárov v súťaži. Pripísal si aj 9 čistých kont. V súčasnosti sa už pripravuje s tímom na sústredení v Rakúsku.

Vizitka Adriána Chovana

Krajina: Slovenská republika

Dátum a miesto narodenia: 8. októbra 1995 v Partizánskom

Výška: 1,93 m

Kluby: AS Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, FC ViOn Zlaté Moravce (všetko SVK)

Reprezentácia: Slovensko „21“ (14 štartov/6 čistých kont)

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Tréner Vladimír Weiss st. a stredopoliar Jaromír Zmrhal hodnotia domáci zápas proti BSC Young Boys.
ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.
Vladimír Weiss st. i ml. zhodnotili odvetu v Írsku a taktiež opísali ich prvé pohľady smerujúce k BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.