Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí už v Rakúsku, v nedeľu prvý zápas aj na Slovan TV

Belasí už v Rakúsku, v nedeľu prvý zápas aj na Slovan TV

V rakúskom stredisku Bad Tatzmannsdorf prebieha druhý blok letnej prípravy.

Od štvrtka sa belasí nachádzajú v rakúskom tréningovom stredisku Bad Tatzmannsdorf, kde absolvujú herné sústredenie. V Rakúsku odohrajú tri prípravné duely, ten prvý už v nedeľu proti SV Kapfenberger. Prostredníctvom Slovan TV vám ponúkneme priamy prenos.

„Ideme na osem dní do Rakúska, kde máme tri dobré zápasy. Je to druhá časť prípravy, viac pôjdeme do herných a taktických vecí. Potom budeme mať necelé dva týždne do nášho zápasu roka, takže sa musíme dobre pripraviť. Každý deň je dôležitý,“ povedal Vladimír Weiss st. pri odchode do Rakúska.

Program prípravy sa mierne pozmenil. V Rakúsku sa okrem SV Kapfenberger stretneme ešte s ruským Orenburgom a účastníkom rakúskej Bundesligy Admirou Wacker Mödling. „Pôvodný plán bol úplne iný, mali sme ísť do Slovinska, to sa zrušilo. Chcel som pracovať v domácich podmienkach a potom mať zápasy a prípravu v Rakúsku. Sú to súperi, ktorí sú silní, tvrdí. Vtedy sme ešte nevedeli, že v prvom kole dostaneme Írov, ktorí sa prezentujú typickým ostrovným štýlom. Program sa vplyvom viacerých vecí trochu zmenil, verím, že to bude dobré sústredenie s dobrými zápasmi,“ pokračoval tréner belasých.

Počas kondičného sústredenia trénovali belasí dvojfázovo. „Takisto to bude aj v Rakúsku. Dopoludnia bude ešte viac kondičných vecí, popoludní budú herné cvičenia. Tento týždeň ešte musíme tvrdo pracovať, pretože sa ešte musíme fyzicky zlepšiť,“ vyhlásil Vladimír Weiss st.

Do prípravy sa zapojili aj reprezentanti, ktorí mali ešte povinnosti v júnovom asociačnom termíne. Filip Lichý sa k mužstvu pripojil hneď na druhý deň sústredenia v Šamoríne, rovnako už v Šamoríne s tímom trénoval Myenty Abena. V stredu pricestoval Vasil Božikov.

V zápase s Kapfenbergerom neuvidíme v akcii všetkých hráčov. „Nie všetci sú úplne pripravení a nechcem dávať hráčov, ktorí neabsolvovali celú prípravu od prvého dňa. Hrať budú tí, ktorí už majú niečo natrénované. Tí, ktorí prišli neskôr, alebo mali zdravotné problémy, budú trénovať.“

Tréner prezentoval aj čerstvé informácie ohľadom zdravotného stavu Davida Strelca. „David je s nami. Mal 5 dní voľno, aj po tom zranení ma požiadal, aby si trochu oddýchol, a vyšiel som mu v ústrety, to sklamanie uňho bolo určite obrovské. Pre zranenie aj tak prakticky nemohol trénovať. Ten sval našťastie nie je natoľko zranený, aby musel vynechať celú prípravu. Zapojí sa s nami do prípravy a bude trénovať s kondičnými trénermi a pod dohľadom lekárov. Bude sa pripravovať na ligu a takisto na pohár,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Prvý duel letnej prípravy s Kapfenbergerom odohráme v nedeľu o 17:00. Kapfenberger je účastníkom druhej rakúskej Bundesligy, v poslednej sezóne obsadil desiatu priečku. V minulosti hral aj v rakúskej Bundeslige (2008-2012), inak je stabilným účastníkom druhej ligy.

Slovan TV vám zo stretnutia ponúkne priamy prenos aj s komentátorom Jakubom Vrbinčíkom.

Aktualizovaný program letnej prípravy

20. jún o 17:00: SV Kapfenberger (Rakúsko) – ŠK Slovan

24. jún: FC Orenburg (Rusko) – ŠK Slovan

26. jún: Admira Wacker Mödling (Rakúsko) – ŠK Slovan

26. jún: návrat výpravy späť do Bratislavy

30. jún o 20:00 na Tehelnom poli: ŠK Slovan – Fastav Zlín (Česko)

O našich súperoch v príprave 

Vo vôbec prvom zápase letnej prípravy vyzveme v nedeľu 20. júna SV Kapfenberger, účastníka druhej najvyššej rakúskej súťaže. Následne nás vo štvrtok 24. júna čaká súboj s FC Orenburg, ktorý si športovou cestou vybojoval miestenku v ruskej Premier Lige. Orenburg skončil v druhej ruskej lige na postupovom druhom mieste, nesplnil však licenčné kritériá ohľadom štadióna. S týmto súperom sme hrali aj na zimnom sústredení v roku 2020 v Turecku, vtedy sme vyhrali 1:0.

Sústredenie uzavrieme v sobotu 26. júna zápasom s Flyeralarm Admira Wacker Mödling, stabilným účastníkom rakúskej Bundesligy. Admira obsadila v poslednom ročníku jedenáste miesto. Hneď po stretnutí s Admirou sa naša výprava vráti späť do Bratislavy.

Príprava bude pokračovať v domácich podmienkach a vyvrcholí 30. júna generálkou so Zlínom, ktorú odohráme doma na Tehelnom poli s výkopom o 20:00. Na základe aktuálnych opatrení vás budeme informovať o možnostiach, ako môžete tento zápas navštíviť, v našom záujme je sprístupniť maximálnu možnú kapacitu.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Tréner Vladimír Weiss st. a stredopoliar Jaromír Zmrhal hodnotia domáci zápas proti BSC Young Boys.
ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.
Vladimír Weiss st. i ml. zhodnotili odvetu v Írsku a taktiež opísali ich prvé pohľady smerujúce k BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.