Úvod Správy Transfery Prvé letné posily prinesú medzinárodné skúsenosti

Prvé letné posily prinesú medzinárodné skúsenosti

Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.

Dokopy majú viac než dvesto štartov na medzinárodnej úrovni. Prvé letné posily prinesú do Slovana Bratislava cenné skúsenosti a môžu belasým okamžite pomôcť v pohárovej Európe. ŠK Slovan podpísal ročné kontrakty s obrancom Guramom Kashiom a stredopoliarom Jabom Kankavom.

Guram Kashia i Jaba Kankava pôsobili v gruzínskej reprezentácii pod vedením Vladimíra Weissa st., Kankava bol kapitán, Kashia jeho prvý zástupca. Obaja prichádzajú do Slovana rozohraní, v jarnej časti pravidelne nastupovali za svoje kluby. Už dnes sa naplno zapoja do prípravy s mužstvom.

Guram Kashia hrával osem rokov v Eredivisie a dva v MLS, Jaba Kankava je zase finalistom Európskej ligy zo sezóny 2014/15. 

„Ako som už spomenul, v lete dávame do popredia krátkodobý cieľ, ktorým je kvalifikácia do jednej zo skupín európskeho pohára. Hľadáme skúsených hráčov, ktorí nám môžu okamžite pomôcť. Verím, že Guram Kashia a Jaba Kankava prinesú skúsenosti i kvalitu. Na základe odporučenia trénera Vladimíra Weissa sme na športovom úseku vyhodnotili ich potenciálny prínos a rozhodli sme sa ich angažovať. Tréner Weiss ich veľmi dobre pozná a vie, čo od nich očakávať. Ako klub sme plne stotožnení s ich príchodom. Možno to vyzerá, že sú to trénerovi hráči, ale nie je to tak. Sme v tom všetci spolu, a spoločne sme prijali toto rozhodnutie. Očakávame, že reakcie vzhľadom na vek hráčov možno nebudú len priaznivé, pre nás je však dôležitejšie, či je rozhodnutie správne, a nie, či je populárne. Aj akákoľvek kritika teda nemôže prislúchať trénerovi. Osobne týmto hráčom verím, videli sme ich, vieme, čo od nich môžeme čakať, a som presvedčený, že budú prínosom. Dôležité je, že sú fyzicky pripravení a môžu sa okamžite zapojiť do prípravy. V adaptácii im určite pomôže aj osobnosť trénera Weissa,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml., ktorý už viackrát avizoval, že v lete pôjde dlhodobá vízia budovania kádra trochu bokom.

„Nemôžeme sa teraz pozerať na to, čo bude o rok či o tri roky. Teraz sa sústredíme na to, čo nás čaká o mesiac. Prvé predkolo sme žiaľ v posledných rokoch nezvládli a tretíkrát nemôžeme sklamať. Potrebujeme prejsť cez Shamrock a všetci vieme, aký súper nás potom čaká. V každom prípade, urobíme maximum, aby sme boli v pohároch úspešní, a práve preto potrebujeme skúsených futbalistov, ktorí nám môžu okamžite pomôcť,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

„Týmto hráčom plne dôverujem. Obaja majú na konte takmer sto štartov v reprezentácii, v Gruzínsku ma podržali. Sú starší, ale majú obrovské skúsenosti, ktoré budeme potrebovať. Práve preto prišli. Mali by byť s nami už na dnešnom večernom tréningu,“ povedal hlavný tréner Vladimír Weiss st.

Guram Kashia je typický stredný obranca, ktorý vo svojej kariére pôsobil len v štyroch kluboch. Vyrastal a začínal v Dinamo Tbilisi, kde získal majstrovský titul. V rokoch 2010-2018 hral v Eredivisie za Vitesse Arnhem, kde sa stal kapitánom tímu a celkom si pripísal 292 štartov. S Vitesse raz získal Holandský pohár. Jeho kroky následne viedli do zámorskej MLS, ktorú si zahral v drese San Jose Earthquakes. Naposledy nosil dres Lokomotivu Tbilisi. Na konte má 87 štartov za gruzínsku reprezentáciu.

„Som veľmi šťastný. Viem, aké ma Slovan ciele, a čo sa odo mňa očakáva. Štadión na Tehelnom poli je nádherný, cítiť z neho futbalový duch. Už sa neviem dočkať, keď si na ňom prvýkrát zahrám. Trénera Vladimíra Weissa poznám veľmi dobre, je to jeden z najlepších trénerov, pod akými som kedy pôsobil, a je to zároveň aj výborný človek. Teraz sa chcem koncentrovať na dobrú prípravu, a potom sa budem snažiť vydať na ihrisku naplno pre tento klub a fanúšikov,“ povedal Guram Kashia.

Jaba Kankava je typický stredový hráč, najčastejšie hráva na pozícii tzv. šestky, čiže defenzívneho štítu. Hral v najvyššej francúzskej, ruskej či ukrajinskej lige. Pripísal si celkom 45 štartov v európskych pohároch a hral vo finále Európskej ligy 2014/15 v drese ukrajinského Dnipra. Dnipro vo finále podľahlo Seville tesne 2:3. Naposledy pôsobil vo francúzskom Valenciennes. V reprezentácii si pripísal 97 štartov.

„Slovan je tradičný a veľký klub, teším sa, že sa stávam jeho súčasťou. Chcem vydať zo seba to najlepšie a ukázať svoje kvality na ihrisku. Dôverujem trénerovi Weissovi a jeho vízii, chcem mu pomôcť, rovnako ako on predtým pomohol mne. Rád by som Slovanu pomohol aj svojimi skúsenosťami z európskych zápasov,“ vyjadril sa Jaba Kankava.


Guram Kashia 

Krajina: Gruzínsko

Dátum a miesto narodenia: 4. júla 1987 v Tbilisi

Výška: 1,85 m

Kluby: Dinamo Tbilisi (GEO), Vitesse Arnhem (NED), San Jose Earthquakes (USA), Lokomotiv Tbilisi (GEO)

Reprezentácia: Gruzínsko „A“ (87 štartov/2 góly), Gruzínsko U21 (10/2)

 

Jaba Kankava 

Krajina: Gruzínsko

Dátum a miesto narodenia: 18. marca 1986 v Tbilisi

Výška: 1,76 m

Kluby: Dinamo Tbilisi (GEO), Alania Vladikavkaz (RUS), Arsenal Kyjev (UKR), Dnipro Dnepropetrovsk (UKR), Stade Reims (FRA), Tobol Kostanaj (KAZ), Valenciennes FC (FRA)

Reprezentácia: Gruzínsko „A“ (97 štartov/10 gólov), Gruzínsko U21 (5 štartov), Gruzínsko U19 (3 štarty), Gruzínsko U17 (3 štarty)

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.