Úvod Správy Liga Majstrov V prvom kvalifikačnom kole s majstrom Írska + OHLASY

V prvom kvalifikačnom kole s majstrom Írska + OHLASY

Súperom belasých je Shamrock Rovers.

ŠK Slovan Bratislava sa v prvom kole kvalifikácie Ligy majstrov 2021/22 stretne s írskym majstrom Shamrock Rovers. Prvý zápas odohráme doma na Tehelnom poli, odvetu v Dubline.

Prvý zápas sa odohrá 6./7. júla, odveta 13./14. júla.

Belasí boli medzi nasadenými klubmi, okrem Shamrocku Rovers sa mohli stretnúť ešte s lotyšskou Rigou, luxemburským Fola Esch a nórskym Bodo/Glimt.

Shamrock Rovers je majstrom Írska, v sezóne 2020 vyhral skrátenú súťaž s 11-bodovým náskokom na Bohemians. V Írsku sa liga hrá systémom jar-jeseň, v aktuálnom ročníku je Shamrock lídrom súťaže vďaka lepšiemu skóre pred Sligo Rovers.

Stretávame sa s 18-násobným majstrom Írska a 25-násobným víťazom Írskeho pohára. V hráčskom kádri dominujú domáci futbalisti, legionári majú minimálne zastúpenie. Klubovými farbami sú zelená a biela.

Shamrock hráva svoje domáce stretnutia v Dubline na štadióne Tallaght. Na rovnakom štadióne sme sa v auguste 2019 stretli v odvete 3. kola kvalifikácie Európskej ligy s ďalším írskym tímom Dundalkom, a zvíťazili sme 3:1 po presných zásahoch Rafaela Rataa, Aleksandara Čavriča a Erika Daniela.

Najväčší európsky úspech zaznamenal Shamrock v sezóne 2011/12, keď sa prebojoval do skupinovej fázy Európskej ligy. V play-off vtedy vyradil srbský Partizan, keď doma remizoval 1:1 a v odvete v Belehrade vyhral 2:1 po predĺžení. V skupine v silnej konkurencii Tottenhamu Hotspur, Rubinu Kazaň a PAOK Solún už Shamrock nezískal ani bod.

Írsky majster pred rokom v kvalifikácii Európskej ligy vyradil Ilves Tampere po penaltovom rozstrele, následne nestačil na AC Miláno a prehral 0:2.

S írskymi súpermi sme sa stretli v nedávnom období dvakrát. V kvalifikácii Európskej ligy 2015/16 sme vyradili University College Dublin po výsledkoch 1:0 doma a 5:1 vonku. Pred dvomi rokmi sme v ceste do skupiny Európskej ligy prešli cez Dundalk po výsledkoch 1:0 doma (gól Holman) a 3:1 vonku (Ratao, Čavrič, Daniel). 

Žreb 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov sa uskutoční v utorok. UEFA dnes zároveň vyžrebovala dvojicu, z ktorej zdolaný tím poputuje priamo do tretieho kvalifikačného kola novovzniknutej Konferenčnej ligy. Touto dvojicou je práve ŠK Slovan/Shamrock Rovers. Zdolaný tím teda „preskočí“ jedno predkolo a bude zaradený do tretieho kvalifikačného kola Konferenčnej ligy.

Ohlasy na žreb

Richard Trutz, športový riaditeľ: „Pred šiestimi rokmi sme sa v kvalifikácii Európskej ligy stretli s University College Dublin, pred dvomi s Dundalkom. Cez oboch írskych súperov sme postúpili a urobíme maximum, aby to tak bolo aj v tomto prípade. Je to pre nás veľmi dôležité. Musíme sa však zodpovedne pripraviť. Aj na základe prechádzajúcich skúseností s írskym mužstvami môžeme od Shamrocku očakávať typický ostrovný, bojovný štýl. Väčšinu ich kádra tvoria domáci hráči. Oproti minulému roku sa hrá opäť na dva zápasy, pričom začíname doma. V prvom rade sa koncentrujeme na domáci duel na Tehelnom poli. Odveta sa uskutoční na štadióne Tallaght, kde sme hrali pred dvomi rokmi s Dundalkom, čiže to pre nás nebude neznáme prostredie. Ak budú môcť byť na tribúnach fanúšikovia, tak tí írski vedia vytvoriť skutočne búrlivú kulisu. Nechceme však predbiehať udalosti, najprv budeme myslieť na domáci zápas. Veríme, že aj v ňom sa budeme môcť oprieť o podporu našich priaznivcov, prajeme si, aby mohli prísť v čo najväčšom počte.“

Vladimír Weiss st., hlavný tréner: „Žreb vnímam ako fakt. Po našom dopoludňajšom tréningu som si hneď našiel odkaz, že hráme so Shamrockom. Je to zrejme najlepšie írske mužstvo, väčšinu mužstva až na pár výnimiek tvoria výhradne domáci hráči. Určite sa budú prezentovať typickým ostrovným futbalom, a žiadna prechádzka to pre nás nebude. Ak chceme pomýšľať na pohárovú Európu, musíme cez nich prejsť. Ťažko povedať, či je fakt, že začíname doma, našou výhodou alebo nie. Záleží na nás, na našom výkone. Mali by sme sa prezentovať dobrou aktívnou hrou a urobiť si doma dobrú pozíciu pred odvetou. Všetko ostatné sú prázdne slová. Prvý domáci zápas bude zároveň zápasom roka a my musíme byť v takej forme, aby sme ho zvládli.“ 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Tréner Vladimír Weiss st. a stredopoliar Jaromír Zmrhal hodnotia domáci zápas proti BSC Young Boys.
ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.
Vladimír Weiss st. i ml. zhodnotili odvetu v Írsku a taktiež opísali ich prvé pohľady smerujúce k BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.