Úvod Správy Reprezentácia Prehľad júnových vystúpení belasých reprezentantov

Prehľad júnových vystúpení belasých reprezentantov

Ako sa darilo našim reprezentantom?

Počas júnového asociačného termínu boli v akcii viacerí slovanisti, ktorí reprezentujú svoje krajiny. Pevne veríme, že Vladimír Weiss ml. bude ešte v akcii aj na majstrovstvách Európy. Zatiaľ si však zhrňme doterajšie júnové zápasy našich reprezentantov.

Vasil Božikov je stálicou bulharskej reprezentácie a v dvoch júnových medzištátnych dueloch bol kapitánom Bulharska. Vasil odohral plných 90 minút v súbojoch so Slovenskom (1:1) a vo Francúzsku (0:3). V oboch zápasoch operoval na ľavom kraji obrannej formácie.

Vladimír Weiss ml. strávil v zápase s Bulharskom na ihrisku 56 minút, v generálke v Rakúsku ako striedajúci hráč absolvoval približne polhodinu. Je jediným zástupcom našej ligy v záverečnej nominácii na majstrovstvá Európy. David Strelec odohral proti Bulharsku takmer celý druhý polčas, v závere sa však zranil a prišiel o miestenku na ME. Našťastie, jeho zranenie nie je vážne a s belasými pocestuje na herné sústredenie do Rakúska.

Filip Lichý debutoval v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Pri prehre 1:2 v Rakúsku odohral druhý polčas, pri domácom triumfe nad Fínskom 4:0 zase absolvoval úvodných 45 minút, počas ktorých dali Slováci všetky štyri góly.

Myenty Abena strávil júnový termín v reprezentácii Surinamu, ktorý však po prehre 0:4 v Kanade prišiel o šancu postúpiť na majstrovstvá sveta. Myenty bol v oboch júnových zápasoch pripravený na lavičke náhradníkov.

Naším zástupcom v slovenskej reprezentácii do 19 rokov bol v júni Rudolf Božík, ktorý zasiahol do oboch prípravných súbojov s Českom. Pri prehre 0:4 odohral 77 minút, pri prehre 1:3 nastúpil ako striedajúci hráč. V slovenskej reprezentácii do 15 rokov bol naším zástupcom Martin Klaučo, ktorý zasiahol do oboch duelov s Českom. 

Zdroj foto: TASR

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Prinášame zápasový bulletin na duel s Lincolnom.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

Na Majstrovstvách Slovenska v elektronických športoch majú belasí najsilnejšie zastúpenie.
Slovan TV pripravil počas reprezentačnej prestávky profilový rozhovor s Jaromírom Zmrhalom, v ktorom prezradil zaujímavosti zo zákulisia z pôsobenia v Slavii Praha, ale aj mimofutbalové nepríjemnosti v Taliansku.
Najväčšie slovenské derby sa nezadržateľne blíži. Už v nedeľu 17.10. o 17.00 h sa stretnú momentálne tabuľkovo dve najlepšie mužstvá ligy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.