Úvod Správy Reprezentácia Prehľad júnových vystúpení belasých reprezentantov

Prehľad júnových vystúpení belasých reprezentantov

Ako sa darilo našim reprezentantom?

Počas júnového asociačného termínu boli v akcii viacerí slovanisti, ktorí reprezentujú svoje krajiny. Pevne veríme, že Vladimír Weiss ml. bude ešte v akcii aj na majstrovstvách Európy. Zatiaľ si však zhrňme doterajšie júnové zápasy našich reprezentantov.

Vasil Božikov je stálicou bulharskej reprezentácie a v dvoch júnových medzištátnych dueloch bol kapitánom Bulharska. Vasil odohral plných 90 minút v súbojoch so Slovenskom (1:1) a vo Francúzsku (0:3). V oboch zápasoch operoval na ľavom kraji obrannej formácie.

Vladimír Weiss ml. strávil v zápase s Bulharskom na ihrisku 56 minút, v generálke v Rakúsku ako striedajúci hráč absolvoval približne polhodinu. Je jediným zástupcom našej ligy v záverečnej nominácii na majstrovstvá Európy. David Strelec odohral proti Bulharsku takmer celý druhý polčas, v závere sa však zranil a prišiel o miestenku na ME. Našťastie, jeho zranenie nie je vážne a s belasými pocestuje na herné sústredenie do Rakúska.

Filip Lichý debutoval v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Pri prehre 1:2 v Rakúsku odohral druhý polčas, pri domácom triumfe nad Fínskom 4:0 zase absolvoval úvodných 45 minút, počas ktorých dali Slováci všetky štyri góly.

Myenty Abena strávil júnový termín v reprezentácii Surinamu, ktorý však po prehre 0:4 v Kanade prišiel o šancu postúpiť na majstrovstvá sveta. Myenty bol v oboch júnových zápasoch pripravený na lavičke náhradníkov.

Naším zástupcom v slovenskej reprezentácii do 19 rokov bol v júni Rudolf Božík, ktorý zasiahol do oboch prípravných súbojov s Českom. Pri prehre 0:4 odohral 77 minút, pri prehre 1:3 nastúpil ako striedajúci hráč. V slovenskej reprezentácii do 15 rokov bol naším zástupcom Martin Klaučo, ktorý zasiahol do oboch duelov s Českom. 

Zdroj foto: TASR

Slovan TV
Aktuálne novinky
Adrián Chovan v rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.
Dnes ubehlo presne 21 rokov od tragického úmrtia Petra Dubovského.
Prvý zápas so Shamrockom Rovers odohráme doma na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt s Jaromírom Zmrhalom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.