Úvod Správy Prípravné zápasy Martin Trnovský späť v plnom tréningu

Martin Trnovský späť v plnom tréningu

Martin Trnovský o svojom návrate po zranení.

Už len s úsmevom na perách a odhodlaním tvrdo na sebe makať. Martin Trnovský je po dlhodobom zranení späť v plnom tréningu s mužstvom. Odchovanec našej brankárskej Akadémie sa už teší na novú sezónu 2021/22.

„Momentálne už zarezávam naplno. Počas letnej pauzy som trénoval s naším starším dorastom, aby som po dlhej pauze vedel členok zaťažiť a pripraviť. Vďaka tomu som mohol od začiatku letnej prípravy nabehnúť s áčkom do plného tréningu. Konečne po dlhej dobe trénujem a v dobrom slova zmysle si to užívam,“ povedal Martin Trnovský.

Talentovaný brankár naposledy v prvom tíme chytal v auguste 2020 v prípravnom zápase so Zlínom, keď sa nešťastne zranil. „V bráne sa cítim veľmi dobre. Môžem naplno trénovať, čo je v tejto chvíli pre mňa najdôležitejšie.“

Martin Trnovský priblížil, čím si prechádzal počas posledných mesiacov. „V novembri minulého roka už bolo všetko v poriadku, odchytal som zápas za U21 proti Petržalke. Na tréningu som však zle dostúpil pri chôdzi a znovu som si poranil členok, len čo je horšie, väz sa tentoraz úplne roztrhol. Dlhšie som si musel počkať na výsledky vyšetrení a magnetickej rezonancie. Cez sviatky som navyše dostal Covid, čo bolo akoby symbolické zakončenie toho roka. Počas zimnej prestávky som podstúpil operáciu. Dôležité je, teraz je to už v poriadku a toto obdobie je za mnou,“ hovorí rodený Bratislavčan, ktorý má stále len 21 rokov a celú futbalovú budúcnosť pred sebou.

„Som vďačný rodine, ktorá pri mne celý čas stála. Brat býva kúsok odo mňa, takže sa o mňa stále staral, bol mi k dispozícii 24 hodín denne a sedem dní v týždni. Pomohla mi priateľka a kamaráti, mal som okolo seba dobrý tím. Samozrejme, vážim si aj pomoc fyzioterapeutov v klube, ktorí sa o mňa starali. Veľmi pekne všetkým ďakujem.“

Martin Trnovský už myslí na sezónu 2021/22, ktorá prináša nové výzvy. Veríme, že nás čaká aj viac zápasov. Naši mladí brankári majú okrem A-tímu priestor na zápasovú prax aj vo výbere U21. „Samozrejme, môj hlavný cieľ je zostať zdravý, naplno trénovať a chytávať. Ako mladý brankár potrebujem zápasovú prax. Uvidíme, čo prinesie nová sezóna,“ uzavrel Martin Trnovský.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.