Úvod Správy Prípravné zápasy Leto podriadime aktuálnemu cieľu

Leto podriadime aktuálnemu cieľu

Ivan Kmotrík ml. na štarte letnej prípravy.

Takmer presne o mesiac nás čaká prvý súťažný zápas sezóny 2021/22. Generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. priblížil plány klubu na transferovom trhu a naznačil nové ciele.

„Aktuálne rokujeme o niektorých prestupoch smerom von z kádra. Sme blízko k dotiahnutiu transferu Nona Villara, tento hráč nás v najbližších dňoch pravdepodobne opustí. Ďalšie zmeny by som zatiaľ nerád konkretizoval. Máme rozbehnuté ešte 2-3 rokovania, uvidíme, ako sa vyvinú, a čo sa nám podarí zrealizovať. Ako som už spomenul, na trhu budeme hľadať možnosť vykompenzovať straty, ktoré sme utŕžili v dôsledku pandémie a vypadnutia v pohároch. Finančná situácia je veľmi náročná, nielen v Slovane, ale naprieč celou Európu. Uvidíme, ako trh bude reagovať v rámci dopytu, my sa budeme snažiť vykompenzovať straty a reagovať na to, čo príde,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml., ktorý však samozrejme nechce mužstvo oslabovať.

Vedenie klubu rieši aj pohyby smerom dnu do kádra. „V lete uprednostníme krátkodobý cieľ, ktorým je kvalifikácia do skupinovej fázy jedného z európskych pohárov. Zameriame sa na skúsených, kvalitných hráčov, ktorí nám môžu okamžite pomôcť. Opäť je to aj o financiách. Straty môžeme vykompenzovať aj kvalifikáciou do európskeho pohára, preto potrebujeme hotových hráčov, ktorí môžu byť hneď prínosom,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu. Zároveň však zdôraznil, že dlhodobá vízia klubu sa nemení. Len vzhľadom na špecifickosť krátkej letnej prestávky a skorého začiatku európskych pohárových súťaží ustúpi dočasne bokom. „Neprichádza k dlhodobej zmene filozofie. Potrebujeme však reagovať na aktuálnu situáciu a musíme mierne posunúť dlhodobé zámery budovania kádra. Teraz potrebujeme skúsených futbalistov, ktorí nám pomôžu splniť európsky cieľ. V zime sa na to opäť pozrieme najmä z dlhodobého hľadiska. Nevylučujem, že aj v lete možno prídu jeden či dvaja hráči skôr s potenciálom do budúcna. Gro zmien však bude zamerané na krátkodobý cieľ, ktorým je kvalifikácia do európskej súťaže.“

Letné prestupové okno sa však v júni len otvára, takže nie je ani časovo jednoduché riešiť zmeny v kádri hneď a pod časovým tlakom. Prvý zápas nás čaká 6. alebo 7. júla. „Väčšinu vecí chceme mať uzavretú pred týmto termínom. Záleží aj na vývoji na trhu a na tom, kto odíde. Vieme, na ktorých hráčov máme ponuky a s ktorými rokujeme o odchode. Máme pripravených hráčov, ktorých by sme chceli namiesto nich angažovať a dať mužstvu to, čo mu chýbalo. Myslím si, že potrebujeme tím oživiť. Viackrát som mal pocit, že v mužstve nastalo určité uspokojenie. Nemôžeme večne hľadať vinu v tréneroch, zodpovednosť nesú aj hráči a celý klub. Všetci sme na jednej lodi a zodpovedáme za úspechy i neúspechy. Vždy si budeme hovoriť pravdu do očí, Slovan je veľký klub. My musíme prijať zodpovednosť, byť voči verejnosti féroví a prijať aj kritiku. Prichádza čas na určité zmeny v kádri. Nechystáme drastické kroky, v kádri kvalita je, čo sa ukázalo aj počas dôstojného účinkovania v Európe pred dvomi rokmi, no cítime, že zmenu jednoducho potrebujeme. Verím, že nás to posunie vyššie a budeme lepšie pripravení na nové výzvy,“ pokračoval Ivan Kmotrík ml.

Do letnej prípravy sa nezapojil Moha. „Téma Moha je veľmi komplikovaná, vec je v rukách právnikov, ktorí rokujú so zástupcami Mohu. Uvidíme, ako to celé dopadne. Nikto, my, hráči ani tréneri, nemôžu byť viac ako klub. Pokiaľ tu niekto nechce byť a robí všetko pre odchod, tak by nebolo správne ho nasilu držať. Naším cieľom nebolo jeho odchod zvrátiť, alebo ho prilákať naspäť. Hľadáme formu, ako sa rozísť a právne to dotiahnuť. Pre nás je téma Moha uzavretá, už je to v rukách právnikov, aby to dotiahli za nás.“

Ciele do sezóny 2021/22 budú stanovené s dôrazom na účinkovanie v Európe. „Tím je pokope pár rokov, výsledkom klubovej práce sú tri tituly v rade a obhajoba double. Doma sme dosiahli všetko, čo bolo možné. Už si musíme dať vyšší cieľ. Aj príchodom tretej pohárovej súťaže je jasným cieľom kvalifikácia do jednej z týchto súťaží, uvidíme, kam a ako sa nám to podarí. V Európe vždy potrebujete aj šťastie, závisí aj od žrebu a ďalších faktorov. Európskym úspechom môžeme vykompenzovať naše straty a udržať mužstvo motivované. Je čas presadiť sa v Európe, priniesť sem opäť európsky futbal a znovu dôstojne reprezentovať Slovan, Bratislavu a Slovensko,“ vyhlásil generálny riaditeľ najúspešnejšieho slovenského klubu.

Veríme, že v sezóne 2021/22 môžeme očakávať aj návrat fanúšikov na tribúny vo väčšom počte. „Vidíme svetielko na konci tunela. Robíme futbal pre ľudí, oni nás ženú dopredu. Nikoho nebaví hrať pred prázdnym štadiónom. Neviem sa dočkať, keď na Tehelné pole opäť prídu ľudia a verím, že opäť zažijeme fantastickú atmosféru, na akú sme boli zvyknutí po otvorení štadióna. Hráči to potrebujú, možno aj absencia fanúšikov bola jednou z príčin poklesu motivácie. Verím, že nájdeme rozumné riešenie, ktoré bude odzrkadľovať fakty ako sú veľkosť štadióna či jeho charakteristiky. Je dôležité prihliadať na to, aby sme išli percentuálnym pomerom. Je iné mať 1000 ľudí na Tehelnom poli než napríklad na štadióne Pohronia, so všetkým rešpektom a bez akejkoľvek urážky voči nim. Hľadajme spôsoby, ako klubom férovo umožniť návrat ľudí na štadióny, čím môžeme ľuďom opäť dopriať nádej na normálny život,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

 

Zoznam hráčov, ktorí sa zapojili do letnej prípravy

Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský

Obrancovia: Kenan Bajrič, Adam Laczkó, Lucas Lovat, Vernon de Marco, Jurij Medveděv, Marek Mičák, Lukáš Pauschek

Stredopoliari: Aleksandar Čavrič, Erik Daniel, Dejan Dražič, Dávid Holman, David Hrnčár, Marián Chobot, Joeri de Kamps, Alen Mustafič, Ondřej Petrák, Ibrahim Rabiu, Rafael Ratao

Útočníci: Ezekiel Henty, Alen Ožbolt, Žan Medved

Neskôr sa pripoja Myenty Abena, Vasil Božikov, Filip Lichý, Matúš Ružinský, David Strelec, Vladimír Weiss ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Tretia letná posila vystuží brankársky post.
Výstupy Slovan TV po prípravnom zápase s Kapfenbergom.
Klub v Nižnej pripravil dokument zo slávneho zápasu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt s Jaromírom Zmrhalom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.