Úvod Správy Mládež Ďalší mladík z Akadémie s profesionálnym kontraktom

Ďalší mladík z Akadémie s profesionálnym kontraktom

Slovan podpísal profesionálnu zmluvu s Marekom Mičákom.

ŠK Slovan Bratislava pokračuje v trende podpisovania profesionálnych zmlúv s talentovanými mladými hráčmi z Akadémie. Vedenie klubu podpísalo prvý profesionálny kontrakt s 18-ročným obrancom Marekom Mičákom. Dĺžka kontraktu je na tri roky.

„V posledných rokoch sme podpísali profesionálne zmluvy s viacerými mladými hráčmi z našej Akadémie, pričom David Strelec, Filip Lichý či Martin Trnovský sa etablovali v A-tíme. Tento potenciál v budúcnosti vidíme aj v Marekovi Mičákovi, preto sme mu ponúkli profesionálny kontrakt. Veríme, že Marek bude naďalej rozvíjať svoj potenciál a zlepšovať sa. Podobne ako pri ďalších mladých hráčoch platí, že všetko je len v jeho rukách,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Marek Mičák (ročník 2003) pôsobí v Slovane Bratislava od roku 2018. Podobne ako Filip Lichý, aj Marek pochádza z Banskej Bystrice. Do Slovana prichádzal ako stopér, postupne sa však presunul na pravý kraj obrany. S A-tímom absolvoval v januári 2021 kompletnú zimnú prípravu vrátane sústredenia v Turecku. Na jar pravidelne hrával za belasú U21 v II. lige, celkom strávil na ihrisku 1064 minút. Je mládežníckym reprezentantom Slovenska do 18 rokov.

„Som veľmi šťastný, že som podpísal profesionálnu zmluvu so Slovanom Bratislava. Chalani z Akadémie ako David Strelec či Filip Lichý nám ukázali, že keď na sebe tvrdo pracujete, môžete sa dostať do áčka. Treba len veľa trénovať a ukázať, že na to máte. Veľmi mi pomohla už zimná príprava s A-tímom, chalani ma veľa naučili. Najlepšie sa cítim na pravom kraji obrany, kde môžem aj útočiť, čo ma veľmi baví. Podpis zmluvy vnímam ako prvý krok a motiváciu. Chcem sa naďalej zlepšovať, rozvíjať svoj potenciál a nasledovať kroky chalanov, ktorí si vybojovali miesto v prvom tíme,“ vyhlásil Marek Mičák.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek po zápase s Liptovským Mikulášom.
Názory trénerov po zápase 1. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava (1:4).
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠK Slovan Bratislava 1:4.

Neprehliadnite

Informácie pre fanúšikov k najbližšiemu domácemu zápasu.
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.