Úvod Správy Reprezentácia Vernon už oficiálne Slovákom

Vernon už oficiálne Slovákom

Vernon de Marco získal slovenské občianstvo.

Na Slovensku žije s menšou prestávkou nepretržite od roku 2012, rýchlo sa naučil jazyk a vybudoval si tu zázemie. Vernon de Marco už dávnejšie požiadal o slovenské občianstvo. Oddnes je oficiálne občanom Slovenskej republiky.

Vernon de Marco sa narodil v Argentíne, od svojich jedenástich rokov však žil na španielskej Malorke. Je taktiež držiteľom španielskeho občianstva. Plynule hovorí šiestimi jazykmi – španielsky, slovensky, anglicky, nemecky, poľsky aj po portugalsky.

V Slovane prvýkrát pôsobil v sezóne 2016/17. Ďalšie dva roky strávil na hosťovaní v Poľsku, v lete 2019 sa však vrátil do Bratislavy, a stal sa oporou belasých v úspešnom európskom ťažení. Prispel k postupu do skupiny Európskej ligy a k dvom double. V práve skončenej sezóne bol najlepším ľavým krajným obrancom našej najvyššej súťaže.

„Som hrdý a šťastný. Na Slovensku žijem dlho, cítim sa tu veľmi dobre, našiel som si mnohých priateľov a v Bratislave sa cítim ako doma. Rovnako viem dobre po slovensky. Zisk slovenského občianstva vnímam s veľkým rešpektom voči tejto krajine. Beriem to aj ako zadosťučinenie za všetky roky, ktoré som strávil na Slovensku, keď som sa snažil na sebe tvrdo pracovať. V tejto chvíli pociťujem predovšetkým hrdosť,“ povedal Vernon de Marco.

Vernona vyhlásili za najlepšieho ľavého krajného obrancu našej ligy, pričom ľaví krajní obrancovia sú vždy veľmi cenení. Veľmi zaujímavé sú aj jeho ofenzívne štatistiky – v sezóne 2020/21 dal vo všetkých súťažiach 7 gólov. So slovenským občianstvom môže ašpirovať aj na miesto v slovenskej reprezentácii.

„Reprezentovať Slovensko je sen. Je to nielen môj sen, ale aj moji rodina a priatelia by boli veľmi radi, ak by ma videli hrať za Slovensko. Bol som dlhé roky mimo domova, tvrdo som makal. Pre každého futbalistu by reprezentácia mala byť snom! Čo má prísť, to príde, no bol by som veľmi šťastný. Na druhej strane, nežiadal som o občianstvo len preto, aby som mohol reprezentovať. Túžil som po ňom najmä preto, že k Slovensku som si vytvoril vzťah a som tu šťastný.“

Vernon si dnes osobne vyzdvihol potrebné dokumenty spojené s udelením občianstva. Splnil všetky podmienky vrátane znalosti jazyka. Jeho rozhovory pre médiá, v ktorých hovorí plynulou slovenčinou, sú najlepším dôkazom.

„Musel som nakrátko prerušiť dovolenku, no nevadí. Voľné dni trávim s rodinou, snažím sa užiť si s nimi každú minútu. Nevideli sme sa šesť mesiacov, takže si cením každý deň, ktorý strávim s najbližšími,“ uzavrel Vernon de Marco.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.