Úvod Správy Reprezentácia Viacerí belasí si predĺžia sezónu

Viacerí belasí si predĺžia sezónu

Aj v júnovom asociačnom termíne budú v akcii viacerí slovanisti.

Nie pre všetkých slovanistov sa sezóna 2020/21 skončila. Viacerí naši hráči budú mať v júni reprezentačné povinnosti.

David Strelec a Vladimír Weiss ml. sú v nominácii Slovenska na prebiehajúci tréningový kemp vo Windischgarstene a prípravný zápas s Bulharskom (1. júna). Strelec a Weiss sú medzi dvanástimi hráčmi, ktorí sa k reprezentácii pripojili okamžite po skončení ligovej súťaže a v pondelok zamierili na kemp do Windischgarstenu. David Strelec na svojom druhom zraze s A-tímom túži po účasti na ME 2020, Vladimír Weiss ml. by zase rád dosiahol hetrik na veľkých turnajoch, keď predtým reprezentoval Slovensko na MS 2010 i ME 2016. Nominácia na ME 2020 bude známa po zápase s Bulharskom. Medzi náhradníkmi sú ďalší slovanisti Dominik Greif, Lukáš Pauschek a náš kmeňový hráč David Hrnčár. 

Vasil Božikov patrí medzi opory bulharskej reprezentácie a nie je žiadnym prekvapením, že nechýba ani v najnovšej nominácii. Bulhari sa neprebojovali na ME 2020, v júni však budú ladiť formu a hľadať správnu skladbu mužstva pred ďalšou kvalifikáciou. Odohrajú tri prípravné zápasy – 1. júna so Slovenskom, 5. júna s Ruskom a 8. júna s Francúzskom.

Myenty Abena bol v marci súčasťou historického okamihu, keď hráči z Európy mohli prvýkrát v histórii reprezentovať rodný Surinam. Myenty je aj v nominácii Surinamu na júnové kvalifikačné zápasy MS 2022. Surinam sa 5. júna stretne s Bermudami a 9. júna sa predstaví v Kanade. Ak sa nezrodí veľké prekvapenie, bude zápas s Kanadou zároveň priamym súbojom o postup do ďalšej fázy kvalifikácie.

Filip Lichý je premiérovo nominovaný do slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Talentovaný stredopoliar má príležitosť zabojovať o miesto v slovenskej 21-ke už smerom k ďalšej kvalifikácii na ME 2023. Slovenská reprezentácia do 21 rokov odohrá prípravné zápasy v Rakúsku (4. júna) a s Fínskom (8. júna).

V nominácii Slovinska na júnové prípravné duely so Severným Macedónskom a Gibraltárom bol Kenan Bajrič, ten sa však pre zdravotné ťažkosti k reprezentácii v júni nepripojí.

Všetkým našim reprezentantom budeme v júni držať palce!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Adrián Chovan v rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.
Dnes ubehlo presne 21 rokov od tragického úmrtia Petra Dubovského.
Prvý zápas so Shamrockom Rovers odohráme doma na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt s Jaromírom Zmrhalom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.