Úvod Správy Reprezentácia Viacerí belasí si predĺžia sezónu

Viacerí belasí si predĺžia sezónu

Aj v júnovom asociačnom termíne budú v akcii viacerí slovanisti.

Nie pre všetkých slovanistov sa sezóna 2020/21 skončila. Viacerí naši hráči budú mať v júni reprezentačné povinnosti.

David Strelec a Vladimír Weiss ml. sú v nominácii Slovenska na prebiehajúci tréningový kemp vo Windischgarstene a prípravný zápas s Bulharskom (1. júna). Strelec a Weiss sú medzi dvanástimi hráčmi, ktorí sa k reprezentácii pripojili okamžite po skončení ligovej súťaže a v pondelok zamierili na kemp do Windischgarstenu. David Strelec na svojom druhom zraze s A-tímom túži po účasti na ME 2020, Vladimír Weiss ml. by zase rád dosiahol hetrik na veľkých turnajoch, keď predtým reprezentoval Slovensko na MS 2010 i ME 2016. Nominácia na ME 2020 bude známa po zápase s Bulharskom. Medzi náhradníkmi sú ďalší slovanisti Dominik Greif, Lukáš Pauschek a náš kmeňový hráč David Hrnčár. 

Vasil Božikov patrí medzi opory bulharskej reprezentácie a nie je žiadnym prekvapením, že nechýba ani v najnovšej nominácii. Bulhari sa neprebojovali na ME 2020, v júni však budú ladiť formu a hľadať správnu skladbu mužstva pred ďalšou kvalifikáciou. Odohrajú tri prípravné zápasy – 1. júna so Slovenskom, 5. júna s Ruskom a 8. júna s Francúzskom.

Myenty Abena bol v marci súčasťou historického okamihu, keď hráči z Európy mohli prvýkrát v histórii reprezentovať rodný Surinam. Myenty je aj v nominácii Surinamu na júnové kvalifikačné zápasy MS 2022. Surinam sa 5. júna stretne s Bermudami a 9. júna sa predstaví v Kanade. Ak sa nezrodí veľké prekvapenie, bude zápas s Kanadou zároveň priamym súbojom o postup do ďalšej fázy kvalifikácie.

Filip Lichý je premiérovo nominovaný do slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Talentovaný stredopoliar má príležitosť zabojovať o miesto v slovenskej 21-ke už smerom k ďalšej kvalifikácii na ME 2023. Slovenská reprezentácia do 21 rokov odohrá prípravné zápasy v Rakúsku (4. júna) a s Fínskom (8. júna).

V nominácii Slovinska na júnové prípravné duely so Severným Macedónskom a Gibraltárom bol Kenan Bajrič, ten sa však pre zdravotné ťažkosti k reprezentácii v júni nepripojí.

Všetkým našim reprezentantom budeme v júni držať palce!

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aktuálne vydanie bulletinu.
Belasí v pondelok o 18:00 vyzvú Sereď.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.