Úvod Správy Fortuna liga Krásne štvrté double

Krásne štvrté double

Lukáš Pauschek sa teší zo svojho štvrtého double.

Lukáša Pauscheka by sme bez veľkého preháňania mohli označiť za zberateľa double. V belasom získal svoje štvrté double, predtým sa z tohto úspechu radoval v sezónach 2010/11, 2012/13 a 2019/20.

Pri majstrovských oslavách s trofejou dal pred fanúšikmi najavo veľké emócie. Bolo vidno, ako sa odchovanec belasých teší z ďalšej trofeje. „Je niečo krásne a úžasné, že sa nám podarilo obhájiť double. Viem, že Slovanu sa to podarilo prvýkrát v histórii a teším sa, že môžem byť toho súčasťou,“ hovorí Lukáš Pauschek, ktorý sa poďakoval aj fanúšikom.

„Prakticky celú sezónu sme hrali bez nich, na štadiónoch sme videli len prázdne tribúny. Teraz ich mohlo byť síce len päťsto, no stále je to lepšie než nič. Veľké ďakujeme tým, ktorí prišli a mohli si oslavy užiť spolu s nami,“ vyhlásil rodený Bratislavčan.

Štvrtý titul Lukáša Pauscheka so Slovanom sa rodil trochu inak než tie predošlé. V sezóne 2010/11 to bola veľká jarná stíhacia jazda belasých, ktorí stiahli náskok Žiliny. Pri druhom titule v ročníku 2012/13 si zase slovanisti kontrolovali náskok a v predošlej sezóne 2019/20 potvrdili titul už v druhom kole skrátenej nadstavby. Teraz sme si museli na definitívu počkať do predposledného kola v Zlatých Moravciach.
„Ťažko povedať, ktoré boli najdôležitejšie momenty. Samozrejme, v Zlatých Moravciach sme to konečne potvrdili, čím sme si výrazne pomohli aj pred finále pohára, keď sme sa mohli už v lepšej pohode koncentrovať na Žilinu. V sezóne je však každý zápas dôležitý. Logicky, čím viac vyhrávate, tým máte viac bodov, ste vo väčšej pohode a ľahšie získate titul. Nedá sa povedať, že niektoré zápasy sú dôležitejšie než iné.“

Lukáš Pauschek bol počas sezóny v reprezentácii Slovenska, v aktuálnej nominácii je medzi náhradníkmi. V najbližšom období načerpá sily na nové výzvy nadchádzajúcej sezóny. „V posledných dňoch sme venovali plnú koncentráciu zisku titulu a pohára. Teraz si treba krátko oddýchnuť a zregenerovať. Potom už nás čaká určite poctivá príprava a nové výzvy, na ktoré sa tešíme,“ uzavrel Lukáš Pauschek.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Tréner Vladimír Weiss st. a stredopoliar Jaromír Zmrhal hodnotia domáci zápas proti BSC Young Boys.
ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.
Vladimír Weiss st. i ml. zhodnotili odvetu v Írsku a taktiež opísali ich prvé pohľady smerujúce k BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.