Úvod Správy Niké liga Po náročnom začiatku veľká radosť

Po náročnom začiatku veľká radosť

Jurij Medveděv o poslednom zápase i sezóne.

Jurij Medveděv je jedným z hráčov, ktorí boli pri všetkých troch posledných tituloch Slovana Bratislava. Sezóna 2020/21 bola aj pre Jurija ako na hojdačke. Veľkú časť jesene vynechal pre zdravotné problémy, na jar sa však vrátil ešte v lepšej forme a zažil krásne okamihy v osobnom živote.

Pozorných fanúšikov určite zaujalo, že Jurij Medveděv v poslednom zápase s Trenčínom nastúpil netradične na poste stopéra. „Hral som tam prvýkrát v živote. V prvom polčase som sa v niektorých situáciách hľadal, predsa len, pozíciu stopéra nemám úplne v krvi. Po prestávke som sa už do toho dostal a bolo to okej. Teším sa, že sme sezónu uzavreli víťazstvom a potešili aspoň tých päťsto fanúšikov, ktorí mohli byť na štadióne,“ vyhlásil 24-ročný obranca.

Práve absencia fanúšikov, ktorí sa dostali na zápasy v obmedzenom počte len v auguste a septembri 2020, a teraz na posledné kolo, podľa Medveděva najvýraznejšie ovplyvnila sezónu 2020/21. „Najvýraznejšie nás zasiahla absencia fanúšikov na tribúnach. Som presvedčený, že ak by mohli byť na tribúnach, tak by sme aj titul získali oveľa skôr. Žijeme náročnú dobu a táto sezóna bola veľmi ťažká, pretože sme väčšinu času hrali pred prázdnym hľadiskom. Verím, že sa to zmení a od nového ročníka už budeme hrať opäť pred fanúšikmi.“

Jurij Medveděv si v ročníku 2020/21 pripísal 16 ligových štartov s bilanciou 1 gól a 2 asistencie. Vynechal prakticky polovicu jesennej časti, keď ho dlhodobo trápila choroba. Na jar už naopak hrával pravidelne a k dobrej forme sa pridala aj radosť v osobnom živote.

„Prvá polovica sezóny bola náročná, pre chorobu som vynechal tri mesiace. Na konci sa však teším. Je skvelý pocit získať tretí titul v tretej sezóne v Slovane. V apríli sa nám s partnerkou narodil syn, čo je ten najkrajší pocit na svete. Som z neho neskutočne šťastný, rodina musí byť na prvom mieste,“ uzavrel český obranca, ktorý sa narodil v Kazachstane.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.