Úvod Správy Niké liga Až slzy dojatia

Až slzy dojatia

Filip Lichý strelil svoj prvý ligový gól.

Jedným z príbehov posledného zápasu sezóny bol návrat Filipa Lichého po dlhej pauze spôsobenej zraneniami. Slovenský mládežnícky reprezentant v predchádzajúcich dvoch kolách nastúpil za našu U21, proti Trenčínu bol v základnej zostave a v štvrtom ligovom štarte si pripísal prvý gól.

Filip Lichý v siedmej minúte zvyšoval na 2:0, keď bol na konci krásnej kombinácie na jeden dotyk po osi Strelec – Holman – Daniel. Strieľaný center Erika Daniela brankár len vyrazil pred seba, a Filip už triafal do odkrytej brány. Emócie prezrádzali, čo preňho tento okamih znamenal.

„Je to niečo neskutočné. Mal som naozaj ťažký rok so zraneniami, ale napokon som sa dal dokopy a vrátil som sa v poslednom zápase. Vyhrali sme a oslavujeme spoločne titul, pre mňa je to niečo neuveriteľné a krásne. Prežívam úžasné pocity, ktoré mi dajú energiu aj do nasledujúcej sezóny,“ rozplýval sa 20-ročný stredopoliar v pozápasovej mix-zóne.

Ako Filip videl svoj gólový moment? „Hral som takú osmičku, musel som dopĺňať aj šestnástku. Bol som v správnom čase na správnom mieste a dal som to takou placírkou do odkrytej brány. Veľmi som sa tešil. Po dlhej dobe som hral a hneď som dal gól. Ďakujem trénerovi za dôveru. Aj v oklieštenej zostave sme do toho dali srdce a uzavreli sme sezónu víťazne, čo je vždy dôležité.“

Filip Lichý nevníma posledné obdobie len negatívne. Až udivuje, ako je v tak mladom veku mentálne silný a odolný. „Minulý rok som mal roztrhnutý predný krížny väz, čo si vyžiadalo sedemmesačnú pauzu. Odtrénoval som celú zimnú prípravu, všetko vyzeralo super, ale pred prvým jarným zápasom som si poranil členok. Mám za sebou smolný rok, no zase som sa niečo naučil a posunul som sa po psychickej i fyzickej stránke. Veľa mi to dalo. Verím, že všetko už bude v poriadku a budem môcť naplno makať.“

Keď náš talentovaný stredopoliar v 59. minúte odchádzal z ihriska, vyslúžil si potlesk piatich stoviek fanúšikov, ktorí mohli byť na Tehelnom poli. Tí počas stretnutia viackrát vyvolávali jeho meno. „Keď ľudia skandovali moje meno, tak mi bolo až do plaču, bol som dojatý. Rovnako im ďakujem za odozvu pri striedaní a som im všetkým vďačný za podporu. Prežil som náročný rok, no cítim podporu celého klubu, spoluhráčov či realizačného tímu,“ uzavrel Filip Lichý.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.