Úvod Správy Slovnaft Cup Fanúšikovia nám pomohli

Fanúšikovia nám pomohli

Vladimír Weiss ml. po finále Slovnaft Cupu so Žilinou.

Vladimír Weiss ml. bol jednou z ústredných postáv finále. Do zápasu naskočil bezprostredne po polčasovej prestávke. Spolu s ďalšími striedajúcimi hráčmi priniesol oživenie a v predĺžení premenil pokutový kop. V závere však tŕpol.

Napokon sa však aj on tešil z obhajoby double. Na pozápasovej tlačovej konferencii športovo ocenil aj výkon súpera. „Ak by sa dalo z tej výhry trošku rozdeliť a dať Žiline, tak by sme to urobili. Hrať o hráča menej takmer celý zápas a predĺženie je náročné, bolo mi ich nesmierne ľúto. Je to však finále a vyhrať môže len jeden,“ povedal slovenský reprezentant.

Vladimír Weiss ml. vzal na seba zodpovednosť v rozhodujúcom okamihu stretnutia. V 105. minúte s veľkým prehľadom premenil pokutový kop po ruke Kiwiora. „Tréner sa ma pýtal, či pôjdem kopať. Povedal som, že áno, v takýchto momentoch si verím. Aj keď na predzápasovom tréningu som tri zo štyroch penált nepremenil, tak som sa cítil dobre a veril som si. Som rád, že táto penalta pomohla mužstvu a celému klubu,“ vyhlásil autor rozhodujúceho gólu.

Záver však Weiss ml. sledoval len v útrobách štadióna na televíznej obrazovke. Po druhej žltej karte videl v 111. minúte aj červenú. „Prvá karta bola zbytočná. Boli tam veľké emócie, myslím si, že som ju dostal po faule na mňa. Po zápase som však rozhodcom ospravedlnil za nešportové správanie pri prvej karte. Som rád, že to chalani zvládli aj bezo mňa.“

Belasých na námestí štadióna podporovali aj fanúšikovia. Po zápase za nimi hráči prišli na netradičnú, no o to krajšiu a spontánnejšiu ďakovačku. „Fanúšikov som počul už v prvom polčase. Po zápase sme za nimi boli. Som veľmi rád, že boli pred štadiónom a aj touto formou nám pomohli k víťazstvu,“ uzavrel Vladimír Weiss ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.