Úvod Správy Slovnaft Cup Úžasné pocity

Úžasné pocity

Ezekiel Henty bol vo finále vo všetkom podstatnom.

Dal gól, po faule naňho bola Žilinčanovi Minárikovi udelená červená karta, a po jeho snahe sme kopali pokutový kop. Ezekiela Hentyho bolo vo finále doslova plné ihrisko. Po zápase si so spoluhráčmi užíval zaslúžené oslavy double.

Henty v 61. minúte vyrovnával na 1:1, keď po peknom centri Jurija Medveděva trafil hlavičkou do protipohybu brankára Belka. „Potrebovali sme sa vrátiť do zápasu. Zavreli sme Žilinu pred jej bránu, chýbal nám len gól. Pre mňa osobne a najmä pre mužstvo to bol veľmi dôležitý okamih. Tento gól nás vrátil späť a dal nám šancu vyhrať finále,“ povedal nigérijský útočník po stretnutí.

V podaní Ezekiela Hentyho to bolo vydarené finále, jeho výkon pochvalne hodnotil na pozápasovej tlačovej konferencii aj tréner Vladimír Weiss st.

„S trénerom sa často rozprávame, dovolím si povedať, že zo mňa dostal to najlepšie. Cením si jeho dôveru. Na druhej strane si uvedomujem, že musím na sebe ďalej makať. Už teraz sa teším na prípravu a výzvy novej sezóny. Chceme byť ešte lepší, rovnako aj ja chcem byť lepší a platnejší pre tím.“

Ezekiel Henty zažil veľmi ťažký rok. V prvej polovici sezóny ho brzdili zranenia, osobné štatistiky v podaní gólov a asistencií si zlepšil až v samom závere ročníka. Bolo to však v rozhodujúcich zápasoch, dva presné zásahy strelil pri majstrovskej definitíve v Zlatých Moravciach a teraz jeden vo finále.

„Zažil som veľmi ťažký rok. Som šťastný, že zranenia sú minulosťou. Teraz som fit a stopercentne koncentrovaný. Najviac sa teším, že som vo finále pomohol Slovanu k zisku ďalšej trofeje a obhajobe double,“ vyhlásil dobre stavaný hrotový útočník.

V kabíne belasých prepukli po finále veľké oslavy. Súčasné mužstvo je prvé, ktoré v histórii Slovana Bratislava dokázalo obhájiť double. „My na ihrisku musíme ukazovať, že sme Slovan. Finále bolo náročné, no vďaka charakteru celého tímu sme ho úspešne zvládli. Pocity sú úžasné. Krátko si vychutnáme tento úspech, a potom sa začneme pripravovať na nové výzvy. Vieme, že sa všetci musíme zlepšiť,“ uzavrel Ezekiel Henty.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.