Úvod Správy Slovnaft Cup Držať spolu, nech sa stane čokoľvek

Držať spolu, nech sa stane čokoľvek

Joeri de Kamps pred finále Slovnaft Cupu.

Belasých bezprostredne po zisku titulu čaká ďalší z vrcholov sezóny. Už v stredu večer (výkop o 18:00) sa vo finále Slovnaft Cupu 2020/21 stretnú na Tehelnom poli so Žilinou. Joeri de Kamps môže zažiť už svoje piate finále v belasom.

Po zisku titulu nehrozili žiadne oslavy. Belasí od nedele prepli pozornosť na pohárové finále. Vôbec prvýkrát vo viac než 100-ročnej histórii klubu môžeme obhájiť double. „V kabíne je pochopiteľne lepšia nálada, pocit po zisku titulu je špeciálny a neopakovateľný. Ukázali sme, že sme tím, a dokážeme ťahať za jeden koniec povrazu. Počul som, že sa písali všelijaké hlúposti a nepravdy o tom, že nedržíme spolu a podobne. Nie je to pravda. Jasne sme to ukázali tým, ako sme sa zomkli a zvládli posledný krok na ceste za titulom. A ak budeme naďalej držať spolu, tak môžeme dosiahnuť ešte viac,“ vyhlásil Joeri de Kamps.

V mužstve panuje pozitívna emócia, tá však nemôže prekryť koncentráciu na jeden z vrcholov sezóny. „Tento titul je iný než tie predošlé. Hneď po zápase v Zlatých Moravciach sme sa totiž zamerali na pohárové finále. Pre nás všetkých a pre celý klub je to dôležitý zápas. Titul je za nami, výzva v podobe pohára pred nami. Plne sa koncentrujeme na Žilinu,“ hovorí 29-ročný Holanďan.

Slovan a Žilina sa v tejto sezóne stretnú už piatykrát. V štyroch ligových zápasoch sme dvakrát vyhrali a dvakrát sme remizovali s celkovým skóre 10:8. Zrodili sa len dva výsledky – naše víťazstvá 3:2 a remízy 2:2. Oba triumfy a taktiež vyrovnávajúci gól pri domácej remíze sme dosiahli v záverečných okamihoch duelov.

Čím môžeme vo finále nakloniť misky váh na našu stranu? „Rozdiel v náš prospech môže priniesť, keď budeme držať spolu ako tím bez ohľadu na to, čo sa počas zápasu stane. Nech sa stane čokoľvek, musíme zostať pozitívne naladení, vstať a bojovať. Chceme túto trofej a na ihrisku urobíme všetko pre jej zisk. Vnímame však aj kvalitu súpera. Žilina má veľmi dobrý tím, hrajú dobrý futbal, naše vzájomné zápasy sú vždy zaujímavé. Verím, že aj teraz to také bude, samozrejme, s priaznivým koncom pre nás.“

Joeri de Kamps zažil štyri pohárové finále so Slovanom. V troch bol v základnej zostave – v sezóne 2015/16 s Trenčínom (1:3), v ročníku 2016/17 so Skalicou (3:0) a naposledy s Ružomberkom (1:0). Ako striedajúci hráč zasiahol do finále edície 2017/18 s Ružomberkom (3:1).

„Možno prekvapím, no paradoxne najviac si pamätám na svoje prvé finále, ktoré sme žiaľ prehrali. Zrejme aj preto, že na opačnej strane stál náš súčasný spoluhráč Ibrahim Rabiu. Hrali sme vtedy veľmi dobre a mohli sme zápas zavrieť v náš prospech. Aj keď prehráte, tak to zostáva vo vašej hlave. Nie ako dobrá vec, ale ako niečo, z čoho sa poučíte, aby sa to už neopakovalo. Aj mňa tá skúsenosť posunula ďalej, a aj vďaka nej mi ďalšie tri finále priniesli oveľa krajšie a radostnejšie spomienky.“

Finále je špecifické v tom, že neexistuje priestor na opravu. Všetko sa rozhodne v jednom meraní síl. „Je to iné, úplne iné. Aj v iných krajinách vidíte, aký vie byť pohár nevyspytateľný. Finále je o jednom zápase, v ktorom sa môže stať všetko. Preto je dôležité, aby sme si držali stopercentnú koncentráciu a boli dôrazní vo všetkých činnostiach a detailoch,“ uzavrel Joeri de Kamps.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.