Úvod Správy Fortuna liga Slovan získal 27. majstrovský titul!

Slovan získal 27. majstrovský titul!

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 0:4.

ŠK Slovan Bratislava má po víťazstve 4:0 v Zlatých Moravciach už nedostihnuteľný náskok na čele súťaže. Belasí získali 27. majstrovský titul v histórii klubu. 

Vladimír Weiss st. urobil oproti predchádzajúcemu duelu s Dunajskou Stredou päť zmien. Belasí vyslali prvú strelu hneď v úvodnej minúte, Pauschek mieril spoza šestnástky nepresne. Zlaté Moravce sa zamerali na pozornú defenzívu, prvý vážnejší útočný výpad predviedli v 11. min, Pauschek tvrdo, ale čisto zastavil Kyziridisa. Prvú skutočne veľkú šancu priniesla 16. min, keď Vernon vyslal ideálny center do šestnástky a Strelcovu hlavičku zastavilo brvno. O päť minút Weiss našiel oblúčikom na zadnej žrdi Daniela, ten tiesnený, a zrejme aj faulovaný Čonkom, zblízka prudko vystrelil a trafil brvno. Tlak belasých sa dočkal zaslúženej odmeny v 26. min po ďalšej peknej akcii. De Kamps dlhou kolmicou našiel naľavo Vernona a ten zase strieľaným centrom vnútri šestnástky Strelca, ktorý z prvej nezaváhal – 0:1. Gól udal jasný tón zápasu, belasí po ňom ešte viac ovládli dianie na ihrisku. ViOn pohrozil až v 39. min, so strelou Kyziridisa si Greif bez väčších ťažkostí poradil. V 42. min Weiss vyviezol loptu stredom ihriska a kolmicou vysunul Strelca, ktorý tiesnený obhodil Chovana – 0:2.

Aj druhý polčas patril belasým, ktorí mali ešte výraznejšiu prevahu. Dve veľké šance mali po hodine hry. Najprv si Holman šikovne obhodil obrancu i vybiehajúceho brankára, no jeho koncovku do odkrytej brány zrazil Čonka na roh. Vzápätí Rabiu rozbehol brejk, Weiss potiahol loptu po ľavom krídle a pekným oblúčikom vyzval Strelca, ten však zblízka zakončil nad. ViOn zápas "nezabalil" a snažil sa ešte niečo urobiť s výsledkom. Balajov strieľaný center preletel našou šestnástkou, strelu v podaní Grozdanovskiho pokryl Greif. Definitívne bolo rozhodnuté v 74. min, keď si Henty pekne zasekol obrancu a krásnou strelou vymietol ľavý horný roh brány - 0:3. O minútu to bolo ešte krajšie, Henty si prebral kolmicu Rabia a zoči-voči prekonal Chovana - 0:4. V 87. min vyslal Božikov prudkú strelu po priamom kope, Chovan boxoval. Po stretnutí už vypukli belasé oslavy majstrovského titulu.  


FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 26. a 42. Strelec, 74. a 75. Henty

Žlté karty: 27. Balaj - 25. de Kamps, 50. Weiss 

Rozhodovali: Ochotnický – Weiss, Ádám

Návšteva: 257 divákov 

ViOn: Chovan – Čögley, Menich, Chren, Čonka – Grozdanovski, Tóth – Vujič (66. Mihálik), Ďubek, Kyziridis - Balaj

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Božikov, Vernon (84. Lovat) – de Kamps – Daniel (67. Čavrič), Holman (75. Ratao), Rabiu, Weiss (84. Ožbolt) – Strelec (67. Henty)

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.
Slovinský útočník sa sťahuje na východ republiky.
Belasé srdce o.z. poslalo darčeky ku Dňu detí do Detského kardiocentra NÚSCH a.s. pre malých pacientov, ktorým sme sa snažili aspoň trošku spríjemniť pobyt v nemocnici.

Neprehliadnite

Zapojením do dražby podporíte dobrú vec.
Zabezpečená obrana je veľakrát to, čo rozhoduje o úspechu alebo neúspechu v dôležitých zápasoch.
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.