Úvod Správy Fortuna liga Slovan získal 27. majstrovský titul!

Slovan získal 27. majstrovský titul!

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 0:4.

ŠK Slovan Bratislava má po víťazstve 4:0 v Zlatých Moravciach už nedostihnuteľný náskok na čele súťaže. Belasí získali 27. majstrovský titul v histórii klubu. 

Vladimír Weiss st. urobil oproti predchádzajúcemu duelu s Dunajskou Stredou päť zmien. Belasí vyslali prvú strelu hneď v úvodnej minúte, Pauschek mieril spoza šestnástky nepresne. Zlaté Moravce sa zamerali na pozornú defenzívu, prvý vážnejší útočný výpad predviedli v 11. min, Pauschek tvrdo, ale čisto zastavil Kyziridisa. Prvú skutočne veľkú šancu priniesla 16. min, keď Vernon vyslal ideálny center do šestnástky a Strelcovu hlavičku zastavilo brvno. O päť minút Weiss našiel oblúčikom na zadnej žrdi Daniela, ten tiesnený, a zrejme aj faulovaný Čonkom, zblízka prudko vystrelil a trafil brvno. Tlak belasých sa dočkal zaslúženej odmeny v 26. min po ďalšej peknej akcii. De Kamps dlhou kolmicou našiel naľavo Vernona a ten zase strieľaným centrom vnútri šestnástky Strelca, ktorý z prvej nezaváhal – 0:1. Gól udal jasný tón zápasu, belasí po ňom ešte viac ovládli dianie na ihrisku. ViOn pohrozil až v 39. min, so strelou Kyziridisa si Greif bez väčších ťažkostí poradil. V 42. min Weiss vyviezol loptu stredom ihriska a kolmicou vysunul Strelca, ktorý tiesnený obhodil Chovana – 0:2.

Aj druhý polčas patril belasým, ktorí mali ešte výraznejšiu prevahu. Dve veľké šance mali po hodine hry. Najprv si Holman šikovne obhodil obrancu i vybiehajúceho brankára, no jeho koncovku do odkrytej brány zrazil Čonka na roh. Vzápätí Rabiu rozbehol brejk, Weiss potiahol loptu po ľavom krídle a pekným oblúčikom vyzval Strelca, ten však zblízka zakončil nad. ViOn zápas "nezabalil" a snažil sa ešte niečo urobiť s výsledkom. Balajov strieľaný center preletel našou šestnástkou, strelu v podaní Grozdanovskiho pokryl Greif. Definitívne bolo rozhodnuté v 74. min, keď si Henty pekne zasekol obrancu a krásnou strelou vymietol ľavý horný roh brány - 0:3. O minútu to bolo ešte krajšie, Henty si prebral kolmicu Rabia a zoči-voči prekonal Chovana - 0:4. V 87. min vyslal Božikov prudkú strelu po priamom kope, Chovan boxoval. Po stretnutí už vypukli belasé oslavy majstrovského titulu.  


FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 26. a 42. Strelec, 74. a 75. Henty

Žlté karty: 27. Balaj - 25. de Kamps, 50. Weiss 

Rozhodovali: Ochotnický – Weiss, Ádám

Návšteva: 257 divákov 

ViOn: Chovan – Čögley, Menich, Chren, Čonka – Grozdanovski, Tóth – Vujič (66. Mihálik), Ďubek, Kyziridis - Balaj

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Božikov, Vernon (84. Lovat) – de Kamps – Daniel (67. Čavrič), Holman (75. Ratao), Rabiu, Weiss (84. Ožbolt) – Strelec (67. Henty)

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa vracajú do Bazileja.
Naši prípravkári herne i výsledkovo potešili na medzinárodných turnajoch.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.