Úvod Správy Niké liga Weiss: Teším sa na zápas

Weiss: Teším sa na zápas

Dnes o 17:00 sa belasí predstavia v Zlatých Moravciach.

V predposlednom kole cestujú belasí na ihrisko najpríjemnejšieho prekvapenia sezóny. Cieľ je jasný – zvíťaziť a definitívne potvrdiť zisk majstrovského titulu. Úvodný výkop je o 17:00.

Súčasné opatrenia umožňujú v Zlatých Moravciach účasť 500 divákov, týka sa to však len domácich priaznivcov, preto sektor hostí zostane uzavretý. Svoj klub budete môcť podporiť a sledovať prostredníctvom internetového prenosu na ligovom webe, link zverejníme prostredníctvom klubovej stránky.

Stretáva sa líder s piatym tímom tabuľky, súperov delí 25 bodov. Belasí sú lídrami aj čo sa týka počtu nastrieľaných gólov (72) a najmenšieho počtu inkasovaných gólov (27). Zlaté Moravce majú piaty najlepší útok v lige (41) a štvrtú najpevnejšiu obranu (42 inkasovaných gólov).

Majstrovská matematika hovorí nasledovne – víťazstvo nám zaručuje titul bez ohľadu na výsledok Dunajskej Stredy, ktorá hrá dnes v Trenčíne. V prípade iného nášho výsledku by definitíva titulu prišla len v prípade, že by Dunajská Streda v Trenčíne remizovala alebo prehrala.

„Hráčom som na prvom mítingu povedal, že ak sa nám čokoľvek podarí uhrať, je to práca klubu a Darka Milaniča, a ja na tom nemám žiadny podiel. Moja práca je, aby tieto tri zostávajúce zápasy do konca sezóny boli úspešné,“ rázne vyhlásil Vladimír Weiss st. na piatkovej tlačovej konferencii, keď sa ho zástupcovia médií pýtali, ako vníma možnosť dosiahnuť so Slovanom majstrovskú definitívu.

Pre súčasné mužstvo Slovana to bude prvý zápas pod vedením Vladimíra Weissa st. „Teším sa na zápas do Zlatých Moraviec, kde mám veľa priateľov. Dnes je to však súper, ktorý určite kožu lacno nepredá. Vieme, že Slovan tam prehral posledný ligový duel. Nečaká nás tam žiadna prechádzka, v tréningovom procese som od hráčov videl také chcenie, čo je však prirodzené, keď príde nový tréner, tak sa každý chce ukázať. Mal som z toho však dobrý pocit. Uvidíme, čo ukáže samotný zápas,“ vyhlásil tréner belasých, pre ktorého to bude prvý zápas po dlhšej dobe, konkrétne od novembra minulého roka, keď ešte viedol reprezentáciu Gruzínska. „Už som dosť skúsený na to, aby som cítil nervozitu, no chcenie a chvenie sa vo mne prebudilo. Doba bez futbalu bola najdlhšia v mojej kariére. Teším sa, nemôžem tam ísť s roztrasenými kolenami, no Zlaté Moravce si vážim a viem, že hrajú dobrý futbal. Majú dobrého mladého trénera. Chceme vyhrať a potom sa pripraviť na pohár. Ale najprv je tu tento zápas, ťažký zápas, s takticky dobre pripraveným súperom, ktorý má nebezpečné štandardné situácie a hrá silový krídelný futbal, keď sa snažia prakticky všetko posielať na Balaja. Na toto sa musíme pripraviť. Chceme potvrdiť svoju kvalitu a prvenstvo v lige.“

Faktorom môže byť stav hracej plochy, keďže v Zlatých Moravciach hráva na jar svoje domáce zápasy aj Sereď. Vplyv môžu mať aj posledné daždivé dni. „Paradoxne, v Zlatých Moravciach bolo vždy najlepšie ihrisko v republike, majú tam krásny areál. Ihrisko bude určite rovné, videl som videá a zostrihy, a vyzeralo normálne. Uvidíme, aké bude zajtra, možno aj podľa toho prispôsobím zostavu, ak by bolo príliš rozbité, tak možno niečo budem meniť aj hodinu pred zápasom vzhľadom na terén. Avšak myslím si, že pre tú zostavu, ktorú pošlem do hry, nebude ihrisko problémom, a najmä, je rovnaké pre oboch. My musíme ísť na 120 percent, aby sme boli úspešní,“ vyhlásil Vladimír Weiss st. Belasým pre trest za 5 žltých kariet bude chýbať Kenan Bajrič. „Vždy máte v zostave 1-2 otázniky, ale v podstate mám jasno. Teším sa, verím, že aj hráči sa tešia a vedia, o čo hráme.“

Belasí sa doteraz najčastejšie prezentovali rozostavením 4-2-3-1, môžeme pri trénerskej zmene očakávať iné rozostavenie či systém? „Tréner môže hrať taký systém, ktorý je pre daných hráčov najlepší. Darko Milanič hral 4-2-3-1, ten som hral aj ja v Gruzínsku, prípadne ešte 4-3-3. Jeden z tých dvoch systémov budem zatiaľ používať. Nie som ani proti systému na troch obrancov, na ten však potrebujete rýchlostné typy, rýchle krídla a útočníkov, je dobrý do ofenzívy i defenzívy. Uvidíme, čo sa nám podarí v lete získať. Často som niekde čítal, že som defenzívny tréner a takéto nezmysly. Vždy som sa snažil hrať ofenzívny futbal. Čítal som, že reprezentácia hrala pod mojím vedením defenzívne, pritom som takmer vždy hral s tromi útočníkmi,“ doplnil Vladimír Weiss st. na piatkovej tlačovej konferencii.

Vzájomné zápasy

Slovan a ViOn odohrali 36 ligových zápasov. Bilancia je z nášho pohľadu nasledovná: 24 víťazstiev, 6 remíz a 6 prehier.

V prebiehajúcej sezóne sme najprv prehrali v Zlatých Moravciach 1:2 (gól Ožbolt), na Tehelnom poli sme zvíťazili 2:1 (Vernon, Strelec). V nadstavbe sme doma po polčase prehrávali 0:1, v druhom dejstve sme otočili na 4:1 (Moha 2, Ratao, Ožbolt).

Predstavenie súpera

FC ViOn Zlaté Moravce zažíva výbornú sezónu a už je isté, že obsadí piatu priečku. Najmladší tréner v súťaži Ľuboš Benkovský našiel v tíme mix mladosti a skúsenosti. Najlepším strelcom tímu je 14-gólový Filip Balaj, zdatne mu však sekunduje náš kmeňový hráč David Hrnčár, ktorý je na delenom druhom mieste produktivity celej súťaže (6 gólov + 12 asistencií). David pri Žitave hosťuje do konca sezóny. Ofenzívnymi hrozbami sú aj ďalší mladí hráči ako Martin Kovaľ či Grék Alexandros Kyziridis.

Skúsenosti zase predstavuje ofenzívny stredopoliar Tomáš Ďubek či defenzívnejšie zameraní hráči Anton Sloboda, Martin Tóth a Jozef Menich. Všetky zápasy v sezóne odchytal brankár Adrián Chovan, ktorý predviedol už 136 úspešných zákrokov a pripísal si 8 čistých kont.

Dôležité informácie

Zápas 9. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 15. mája o 17:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Ochotnický – Weiss, Ádám.

Súčasné opatrenia umožňujú v Zlatých Moravciach účasť 500 divákov, týka sa to však len domácich priaznivcov, preto sektor hostí zostane uzavretý. Svoj klub budete môcť podporiť a sledovať prostredníctvom internetového prenosu na ligovom webe, link zverejníme prostredníctvom klubovej stránky.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.