Úvod Správy Transfery Slovenský mládežnícky reprezentant Marián Chobot do Slovana

Slovenský mládežnícky reprezentant Marián Chobot do Slovana

Marián Chobot sa hráčom Slovana stane od leta 2021.

Ľavý krídelník Marián Chobot bude nosiť belasý dres. Slovenský mládežnícky reprezentant sa hráčom Slovana Bratislava stane od leta 2021.

Marián Chobot naposledy pôsobil v Nitre, kde rozviazal zmluvu a je voľným hráčom. Slovan bol s ním už skôr dohodnutý na trojročnom kontrakte s platnosťou od leta, vzhľadom na situáciu v jeho bývalom klube sa už teraz pripojil do tréningového procesu s belasými, aby bol čo najlepšie pripravený a mohol zabojovať o svoju šancu. Na zápasy bude k dispozícii od začiatku novej sezóny.

Nová posila belasých má vo veku 21 rokov na konte už 69 ligových zápasov. V lige debutoval ako 18-ročný, odvtedy bol stabilne súčasťou základnej zostavy Nitry. Najčastejšie nastupoval na pozícii ľavého krídelníka, je však využiteľný aj na iných ofenzívnych postoch. Zatiaľ má na konte 7 ligových gólov.

Marián Chobot odohral za slovenskú reprezentáciu do 21 rokov 12 zápasov, v ktorých zaznamenal tri asistencie. V roku 2020 zasiahol do všetkých kvalifikačných duelov na majstrovstvá Európy do 21 rokov. Je majstrom Slovenska v kategórii U19 zo sezóny 2016/17. V ďalšej sezóne hral za Nitru v mládežníckej Lige majstrov.

Belasí tak budú mať od leta k dispozícii dvoch mladých krídelníkov – okrem Mariána Chobota (ročník 1999) klub ešte v zime podpísal profesionálny kontrakt s Davidom Hrnčárom (ročník 1997). „Teším sa, že pre Davida Hrnčára i Mariána Chobota sme boli napriek záujmu iných klubov prvou voľbou. Bol by som rád, ak by tento trend pokračoval aj v prípade ďalších mladých slovenských hráčov, ktoré nemusia nutne odchádzať do zahraničia. V lete budeme mať k dispozícii viacerých kvalitných krídelníkov a bude na každom jednom z nich, ako sa pobije o svoje miesto. Aj pre Davida Hrnčára a Mariána Chobota platí, že všetko bude v ich rukách. Verím, že rozvinú a ukážu svoj potenciál,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Som veľmi šťastný, že budem hráčom Slovana Bratislava. Slovan je značka, najlepší klub na Slovensku, v mládeži i v lige ma zápasy so Slovanom vždy viac motivovali. Teraz si plním taký svoj menší sen. Keď som hral na Tehelnom poli, tak to bolo krásne, teraz to môže byť ešte krajšie. Viem, že je to v mojich rukách, urobím maximum, aby som zabojoval o svoje miesto. Som rád, že už môžem trénovať s tímom. Najlepšie sa cítim na krídle, najčastejšie na ľavej strane, no už som hral aj napravo,“ vyhlásil Marián Chobot.

Vizitka Mariána Chobota

Krajina: Slovensko

Dátum a miesto narodenia: 31. augusta 1999, Topoľčany

Výška: 177 cm

Post: ľavý krídelník

Kluby: FC Nitra

Reprezentácia: Slovensko U21 (12 zápasov/3 asistencie)

Slovan TV
Aktuálne novinky
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.
Belasí poznajú svojho súpera pre generálku na jarnú časť.

Neprehliadnite

Aktualizovaný program belasých do konca základnej časti.
Vianočný rozhovor s Ivanom Kmotríkom ml.
Jesenná časť očami Vladimíra Weissa st.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.