Úvod Správy Niké liga Vladimír Weiss st. trénerom Slovana Bratislava

Vladimír Weiss st. trénerom Slovana Bratislava

Vladimír Weiss st. povedie už dnešný tréning belasých.

Belasých povedie jeden z najúspešnejších trénerov histórie slovenského futbalu. Vladimír Weiss st. je novým trénerom Slovana Bratislava, mužstvo povedie už v najbližšom ligovom zápase so Zlatými Moravcami.

„Naše rokovania dospeli do úspešného konca. Trénerské kvality a predovšetkým úspechy Vladimíra Weissa hovoria jasnou rečou, osobne ho vnímam ako najlepšieho slovenského trénera súčasnosti. Bol pre nás jasnou voľbou číslo jeden a som veľmi rád, že sme s ním opäť nadviazali spoluprácu. Dnes povedie prvý tréning, v najbližších dňoch si zostaví aj svoj vlastný realizačný tím. Som presvedčený, že naša spolupráca bude úspešná a teším sa, že Vladimír Weiss sa stáva trénerom Slovana Bratislava,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

O detailoch a podrobnostiach budeme fanúšikov a futbalovú verejnosť informovať na piatkovej tlačovej konferencii.

Vladimír Weiss je doteraz jediný tréner, ktorý dostal Slovensko na majstrovstvá sveta vo futbale. Na MS 2010 v Južnej Afrike Slovensko pod jeho vedením zdolalo Talianov (3:2) a postúpilo do osemfinále, kde tesne nestačilo na neskorších finalistov Holanďanov (1:2). V Slovane Bratislava už raz pôsobil, belasých viedol v rokoch 2011-2012. Hneď po svojom príchode k mužstvu vyradil v play-off Európskej ligy AS Rím (1:0 doma, 1:1 vonku) a postúpil so Slovanom do skupiny Európskej ligy, kde sa belasí stretli s PSG, Athletic Bilbao a Salzburgom.

Úspechy dosiahol aj ako tréner Petržalky, s ktorou získal dva slovenské tituly a v sezóne 2005/06 s ňou postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov, kde v konkurencii Interu Miláno, Rangers a Porta získal 6 bodov. Petržalka tak z tretieho miesta pokračovala vo vtedajšom Pohári UEFA. Ako tréner pôsobil aj v ruskom Saturne Ramenskoje, kazašskom FC Kajrat a naposledy pri reprezentácii Gruzínska, s ktorou bol krok od historického úspechu v podobe postupu na majstrovstvá Európy. Za rok 2020 získal Cenu Jozefa Vengloša pre Trénera roka. 

Informácia pre médiá

Dnešný tréning Slovana Bratislava je uzatvorený pre médiá a verejnosť. V najbližších hodinách však obdržíte pozvánku na piatkovú tlačovú konferenciu ŠK Slovan, kde sa dozviete ďalšie podrobnosti.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.