Úvod Správy Fortuna liga Vladimír Weiss st. trénerom Slovana Bratislava

Vladimír Weiss st. trénerom Slovana Bratislava

Vladimír Weiss st. povedie už dnešný tréning belasých.

Belasých povedie jeden z najúspešnejších trénerov histórie slovenského futbalu. Vladimír Weiss st. je novým trénerom Slovana Bratislava, mužstvo povedie už v najbližšom ligovom zápase so Zlatými Moravcami.

„Naše rokovania dospeli do úspešného konca. Trénerské kvality a predovšetkým úspechy Vladimíra Weissa hovoria jasnou rečou, osobne ho vnímam ako najlepšieho slovenského trénera súčasnosti. Bol pre nás jasnou voľbou číslo jeden a som veľmi rád, že sme s ním opäť nadviazali spoluprácu. Dnes povedie prvý tréning, v najbližších dňoch si zostaví aj svoj vlastný realizačný tím. Som presvedčený, že naša spolupráca bude úspešná a teším sa, že Vladimír Weiss sa stáva trénerom Slovana Bratislava,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

O detailoch a podrobnostiach budeme fanúšikov a futbalovú verejnosť informovať na piatkovej tlačovej konferencii.

Vladimír Weiss je doteraz jediný tréner, ktorý dostal Slovensko na majstrovstvá sveta vo futbale. Na MS 2010 v Južnej Afrike Slovensko pod jeho vedením zdolalo Talianov (3:2) a postúpilo do osemfinále, kde tesne nestačilo na neskorších finalistov Holanďanov (1:2). V Slovane Bratislava už raz pôsobil, belasých viedol v rokoch 2011-2012. Hneď po svojom príchode k mužstvu vyradil v play-off Európskej ligy AS Rím (1:0 doma, 1:1 vonku) a postúpil so Slovanom do skupiny Európskej ligy, kde sa belasí stretli s PSG, Athletic Bilbao a Salzburgom.

Úspechy dosiahol aj ako tréner Petržalky, s ktorou získal dva slovenské tituly a v sezóne 2005/06 s ňou postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov, kde v konkurencii Interu Miláno, Rangers a Porta získal 6 bodov. Petržalka tak z tretieho miesta pokračovala vo vtedajšom Pohári UEFA. Ako tréner pôsobil aj v ruskom Saturne Ramenskoje, kazašskom FC Kajrat a naposledy pri reprezentácii Gruzínska, s ktorou bol krok od historického úspechu v podobe postupu na majstrovstvá Európy. Za rok 2020 získal Cenu Jozefa Vengloša pre Trénera roka. 

Informácia pre médiá

Dnešný tréning Slovana Bratislava je uzatvorený pre médiá a verejnosť. V najbližších hodinách však obdržíte pozvánku na piatkovú tlačovú konferenciu ŠK Slovan, kde sa dozviete ďalšie podrobnosti.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po zápase 3. kola Slovnaft Cupu 2022/23 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava (0:7).
TJ Družstevník Malá Mača - ŠK Slovan Bratislava 0:7.
Priamy prenos z pohárového zápasu.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.