Úvod Správy Juniori Belasá U21 zvíťazila v bratislavskom derby

Belasá U21 zvíťazila v bratislavskom derby

ŠK Slovan Bratislava U21 - FC Petržalka 2:1

Belasá U21 v 28. kole II. ligy ukončila nepriaznivú sériu tesných prehier. Naši mladíci v bratislavskom derby s Petržalkou v druhom polčase otočili skóre a získali tri body.

V základnej zostave belasých boli traja 17-roční dorastenci - brankár Adam Hrdina, stredopoliar Martin Kušnír a premiérovo aj útočník Martin Mišovič. Prvý polčas vyšiel lepšie Petržalke, ktorá sa zásluhou Sliackeho ujala vedenia.

Po prestávke sa slovanisti zdravo nabudili a otočili nepriaznivý priebeh zápasu. Vladimírovi Gálovi vyšli aj striedania, na záverečnú viac než polhodinu prišiel člen A-mužstva Filip Lichý, ktorý sa vracia po zranení. Snaha belasých slávila úspech v 69. minúte, keď Martin Hubert peknou krížnou strelou vyrovnal na 1:1. Naša U21 chcela vyhrať a zaslúžene sa dočkala ďalšieho gólu. Po peknej prihrávke Lichého bol Hubert faulovaný v šestnástke, a sám Martin Hubert z penalty upravil na 2:1. V závere sa ešte Petržalka snažila o vyrovnanie, naši mladíci však už udržali toto pekné víťazstvo.

Naša U21 zostáva v tabuľke na 14. mieste, na konte má po dnešku 18 bodov. Belasí najbližšie privítajú v domácom prostredí Trebišov.

Hodnotenie trénera

Vladimír Gála: „Chceli sme eliminovať silné stránky Petržalky, ktoré sme si vopred analyzovali. Väčšinu času sa nám to darilo, škoda, že súper išiel do vedenia zase po takom góle, aký by sme nemali dostávať. Som neskutočne rád, že mužstvo cítilo, že dnes na to má a dokázalo otočiť nepriaznivý vývoj. Od inkasovaného gólu sme boli herne lepší, naša ctižiadostivosť sa prejavila dvomi gólmi Martina Huberta. Som šťastný, že sme po tesných prehrách o gól zvíťazili a ukázali sme správny víťazný duch.

Teším sa, že dnes sme dali šancu trom 17-ročným dorastencom, a tí sa vonkoncom nestratili. Martin Mišovič zažil debut v druhej lige, je to zaujímavý hráč a rýchlostný typ. Keď odhodil prvotný rešpekt, tak sa dokázal presadiť a ukázal dobré momenty. Martin Kušnír vyplnil miesto po Marekovi Rigovi, ktorý je zranený, a potvrdil kvalitu, vie sa presadiť vo futbalových veciach aj proti starším protihráčom. Brankár Adam Hrdina nemal dnes toľko situácií, no opäť predviedol pár dobrých zákrokov.

Približne polhodinu odohral Filip Lichý, dohodli sme sa takto s trénerom prvého tímu. Bolo vidno, že má odohraných pár ligových zápasov a teším sa, že sa po zranení vracia späť. Pomohol nám podržať loptu, prihrávkou vytvoril situáciu pred druhým gólom.“

ŠK Slovan Bratislava U21 - FC Petržalka 2:1 (0:1)

Góly: 69. a 77. Hubert (druhý z 11 m) - 18. Sliacky

Žlté karty: 29. Kušnír, 90. Baláž - 40. Farkaš

Rozhodovali: Choreň - Lauer, Jankovič

Slovan U21: Hrdina - Mičák, Lacko, Laczkó (59. Lichý), Baláž - Schlossár (85. Lieskovský), Habodasz - Hubert, Kušnír (85. Čongrády), Rosenberger (90. Čech) - Mišovič (59. Jackuliak)

Petržalka: Sokol - Kozlovský, Sliacky, Mrnka (61. Vondryska), Mihálek (75. Tóth), Obročník (50. Gembický), Castellano (75. Hronec), Kudlička (75. Horvát), Farkaš, Filipiak, Gašparovič

Ilustračné foto: Nándor Fekete