Úvod Správy Slovnaft Cup Odčiníme to len ťažko, no urobili sme prvý krok

Odčiníme to len ťažko, no urobili sme prvý krok

Hlasy z kabíny po pohárovom semifinále.

Belasí v semifinálovej odvete s Banskou Bystricou zvládli svoju povinnosť a bez väčších ťažkostí postúpili do finále. Lídra druhej ligy zdolali v súčte skóre 6:1 a už sa tešia na finále so Žilinou.

Alen Ožbolt potvrdil status nášho najlepšieho pohárového strelca. V prebiehajúcej edícii Slovnaft Cupu dal piaty gól. Strelecky sa presadil v každom pohárovom zápase s výnimkou štvrťfinále.

„Som útočník, ak chcem hrávať, musím dávať góly. Som veľmi šťastný, že som sa opäť strelecky presadil,“ vyhlásil slovinský útočník, ktorý skóroval umiestnenou hlavičkou po peknom centri Erika Daniela.

„Chceli sme postúpiť do finále, čo sa podarilo, no samozrejme, v našom výkone bol priestor na zlepšenie. Dobré je, že sa nikto nezranil, v druhom polčase sa počas prietrže mračien hralo ťažko. Tešíme sa na finále so Žilinou. Po prehre v derby sme potrebovali nejakú reakciu, toto bol prvý krok. V nedeľu nás čaká Dunajská Streda, v tomto zápase urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali a potvrdili zisk titulu. Musíme bojovať za klub i fanúšikov,“ doplnil Alen Ožbolt.

Michal Šulla mal oproti domácemu duelu o niečo viac práce. Nechtiac ho prekonal len vlastný spoluhráč Myenty Abena, keď nešťastne tečoval strelu Banskobystričana mimo dosah nášho brankára.

„V prvom zápase sme si urobili dostatočný náskok, ktorý sme v odvete potvrdili. Zaslúžene ideme do finále. Budeme hrať doma na Tehelnom poli, chceme získať pohár,“ vyhlásil Michal Šulla, ktorý v mix-zóne reagoval aj na novinársku otázku o tom, či belasí postupom odčinili prehru vderby.

„Myslím si, že to sa bude ťažko odčiňovať. Zároveň si však myslím, že sme urobili prvý krok. Čakajú nás ďalšie zápasy, v ktorých budeme mať šancu to napraviť. Najbližšie už v nedeľu, keď sa stretneme s Dunajskou Stredou. Očakávam náročného súpera a zápas, v ktorom môžu rozhodnúť maličkosti. Verím, že body zostanú doma, a už dosiahneme majstrovskú definitívu,“ doplnil Michal Šulla.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 9. kola Fortuna ligy 2021/22 FK Senica – ŠK Slovan Bratislava (0:3).
FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 0:3.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Vybav si kartu a nakupuj pohodlne cez internet.
ŠK Slovan Bratislava U21 - MŠK Námestovo 3:0.
Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.