Úvod Správy Slovnaft Cup Do odvety s cieľom postúpiť do finále

Do odvety s cieľom postúpiť do finále

Belasí sa v stredu o 15:30 stretnú v odvetnom semifinálovom zápase s Banskou Bystricou.

Belasí môžu dnes urobiť ďalší krok na pohárovej ceste. Semifinále s Banskou Bystricou sme rozohrali domácim víťazstvom 3:0. V odvete chceme potvrdiť výbornú východiskovú pozíciu. Zápas sa začína dnes o 15:30, hrá sa na štadióne vo Zvolene.

Priamy prenos odvysiela RTVS na Dvojke, internetový prenos bude k dispozícii na Futbalnet.TV prostredníctvom YouTube.

Obaja aktéri dnešného semifinálového súboja cez víkend v lige prehrali. Belasým vôbec nevyšlo derby v Trnave, Banská Bystrica nezvládla duel v Bardejove, kde prehrala 1:3. Dukla je stále lídrom II. ligy, už však len o skóre pred Liptovským Mikulášom, oproti ktorému však má jeden zápas k dobru.

„Chceme ukázať reakciu nielen v tomto zápase. Máme nabitý program, dnes však pripravíme ten najsilnejší možný tím. Cieľ je jasný – postup do finále. V domácom stretnutí sme si vytvorili výhodnú pozíciu, nemôžeme však myslieť na to, že vedieme 3:0. Nesmieme nič podceniť a začať tak, akoby sa hralo od nuly. Aj vonku chceme dať góly a zvíťaziť,“ povedal tréner Darko Milanič.

Belasým budú zo zdravotných príčin chýbať niekoľkí hráči. „Vasilovi Božikovovi museli zašiť tržnú ranu po zápase s Trnavou, dnes absolvuje ďalšie vyšetrenie, ktoré napovie, či bude k dispozícii na Dunajskú Stredu. Dnes zrejme nebude môcť nastúpiť Dávid Holman, rovnako Filip Lichý a Ondřej Petrák stále nie sú v kondícii, aby odohrali zápas. V bráne dnes bude Michal Šulla,“ uzavrel tréner belasých.

Fakty z prvého zápasu

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: 31. Vernon, 64. Strelec, 81. Ožbolt

Slovan: Šulla – Medveděv, Abena, Božikov (46. Bajrič), Vernon (84. Pauschek) – de Kamps (46. Nono), Rabiu – Daniel, Holman (62. Strelec), Weiss (62. Ratao) – Ožbolt

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (46. Frimmel), Vajda, Nosko (46. Starší), Lukáčik – Richtárech (71. Snitka), Willwéber – Kvocera, Tóth (58. Hanes), Polievka – Vujoševič (46. Kupčík)

Dôležité informácie

Odveta semifinále Slovnaft Cupu 2020/21 MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava sa odohrá v stredu 5. mája o 15:30 na štadióne vo Zvolene. Zápas povedie rozhodcovská trojica Kišš – Vorel, Košecký.

Priamy prenos odvysiela RTVS na Dvojke, resp. prostredníctvom Futbalnet.TV.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.