Úvod Správy Fortuna liga Derby bude najmä o hlave

Derby bude najmä o hlave

Erik Daniel o pohári i derby.

Aj v sezóne 2020/21 Erik Daniel potvrdzuje, že patrí k najlepším asistentom v lige. V súťažných zápasoch zaznamenal osem gólových prihrávok, jednu z nich aj v prvom semifinále s Banskou Bystricou. Na svojom konte má v tejto sezóne aj päť presných zásahov. 

Erik rozbehol krásnu kombináciu belasých na jeden dotyk, ktorá viedla k nášmu tretiemu gólu. Narazil si loptu s Davidom Strelcom a ideálne našiel pred bránou Alena Ožbolta. „Niečo na tréningoch nacvičujeme, táto kombinácia však skôr prirodzene vyplynula z hry. Teším sa, že Alen skóroval, každý útočník potrebuje dávať góly, a jemu to len môže len pomôcť,“ povedal Erik Daniel, ktorý patril k najaktívnejším hráčom na ihrisku a z pravého krídla neustále hrozil obrane súpera. „Hralo sa mi dobre. Rovnako ako tím sme to zvládli výborne. Každý zápas je o prístupe, pohárové duely so súpermi z nižších súťaží ešte o to viac. Pristúpili sme k tomu správne a zodpovedne, no ani v odvete nenecháme nič na náhodu. Nezabúdajme, že vo finále ešte nie sme.“

Trojica Erik Daniel, Dávid Holman a Vladimír Weiss výrazne oživila našu hru v Žiline, s Banskou Bystricou toto trio nastúpilo v základnej zostave. „Pochopiteľne, je iné nastúpiť v základe a iné prísť do hry ako striedajúci hráč. Keď hráte od začiatku, tak majú oba tímy dosť síl a dokážu vykrývať priestory. Ak idete do hry povedzme na posledných 20 minút, tak máte viac priestoru a plno energie, kým súpera obrana môže byť unavená. Práve toto nám veľmi pomáha, máme široký káder a silnú lavičku, striedajúci hráči vedia vždy pomôcť,“ myslí si 29-ročný krídelník.

Dnes ráno absolvovali belasí tréning už smerom k nedeľňajšiemu derby v Trnave (výkop o 18:00). Trnava z pohára vypadla a mala tak v týždni voľno. Pohárové povinnosti však môžeme a chceme zužitkovať ako našu výhodu. „Do derby vieme preniesť pozitívnu energiu z pohára. Dôležité budú dve veci – pripraviť sa takticky a v hlave, a rýchlo dohnať sily. Sily doženieme, kľúčové bude zvládnuť to mentálne a po taktickej stránke. Chceme im vrátiť domácu prehru,“ hovorí Erik Daniel, ktorý vie, že v tomto derby nebudú v hre „len“ body a prestíž. V Trnave totiž môžeme spečatiť zisk tretieho titulu v rade. „Ak by sa nám to podarilo práve tam, tak by to bolo krásne. Nechcem však o tom hovoriť, kým titul nemáme v rukách. Navyše, bez ľudí to nie je úplne ono, no verím, že našim fanúšikom urobíme radosť aspoň cez televíznu obrazovku. Minule nám veľmi pomohli, keď nás vyprevadili na derby. Budeme hrať aj pre nich.“

Erika Daniela v poslednej dobe vídame v základnej zostave zväčša v pohári, v lige naskakuje z lavičky, a vždy dokáže priniesť do hry energiu a oživenie. „Samozrejme, rád by som hrával čo najviac. Čaki však má teraz dobrú formu, čo rešpektujem a nemám nič proti tomu, keď viac hráva on. Pre mňa je dôležité naplno makať v tréningoch a využiť každú príležitosť, aby som pomohol mužstvu,“ uzavrel Erik Daniel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vernon de Marco po zápase s Dunajskou Stredou.
Čo povedali hráči po zápase s Dunajskou Stredou?
Tlačová správa ŠK Slovan Bratislava.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom Ivanom Kmotríkom ml.
Vladimír Weiss st. povedie už dnešný tréning belasých.
Najúspešnejší slovenský klub vznikol presne pred 102 rokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.