Úvod Správy Slovnaft Cup Vytvorili sme si výbornú pozíciu do odvety, teraz už myslíme na derby

Vytvorili sme si výbornú pozíciu do odvety, teraz už myslíme na derby

Vernon de Marco a David Strelec po víťazstve nad Banskou Bystricou.

Slovan odohral s Banskou Bystricou od roku 1999 štvrtý pohárový zápas, a naďalej platí, že všetky pohárové merania síl sa skončili našimi víťazstvami, a ani raz sme v nich neinkasovali. Na triumf z finále 1998/99 a dve víťazstvá zo semifinále 2009/10 sme dnes nadviazali veľavravným výsledkom 3:0.

Vytvorili sme si výbornú pozíciu do odvety, ktorá sa hrá budúcu stredu. „Prvý polčas bol o niečo lepší než druhý, mali sme v ňom viac šancí a hrali sme rýchlejšie. Výsledok je výborný, podnetom na zlepšenie je, že by sme mali vedieť udržať vysoké tempo počas celého zápasu. Dôležité je, že sme si udržali čisté konto,“ povedal Vernon de Marco v pozápasovej mix-zóne.

Vernon má v tejto sezóne na konte 7 súťažných gólov – 5 v lige, 2 v pohári. Dnes otváral skóre presnou hlavičkou po perfektnom centri Dávida Holmana zo štandardnej situácie. „My tieto veci nacvičujeme od začiatku sezóny, je to výsledok dlhodobej práce. Vždy hovorím, že prvoradou úlohou obrancu je brániť. Som šťastný, že dávam veľa gólov. Na začiatku sezóny by som sedem gólov neočakával, no stále si dávam nové ciele. Defenzívne úlohy budú pre mňa naďalej prioritou, no rád by som pridal ešte ďalšie presné zásahy ako takú ofenzívnu nadstavbu.“

Argentínsky obranca so španielskym pasom po strelenom góle gestom naznačil vo vzduchu písmeno „A“. „Adresoval som ho priateľke Anne, s ktorou koncom júla očakávame narodenie synčeka. Priateľka žije so mnou v Bratislave, teraz však musí cestovať do Španielska na skúšky,“ vyjadril sa Vernon.

Belasí musia veľmi rýchlo prepnúť myšlienky na ligu a nedeľné derby v Trnave, kde môžu spečatiť zisk titulu. „Určite musíme hrať lepšie ako doma pred dvomi týždňami, to je všetkým jasné. Túžime v Trnave vyhrať a získať titul. Myslím si, že máme dostatočne široký káder, takže o fyzickú stránku sa neobávam, do nedele naberieme sily späť. Derby bude viac o mentálnej stránke. Verím, že budeme všetci v hlavách správne nastavení a pripravení,“ uzavrel Vernon de Marco.

Strelec: Máme výborné ofenzívne štandardné situácie

David Strelec skóroval bleskovo po svojom príchode na trávnik. Tiež po štandardnej situácii, keď po centri Nona z rohu hlavičkoval do siete. „Vernon išiel predo mňa. Počkal som si, lopta preletela ponad Vernona a ďalších hráčov, a dal som gól,“ tak videl náš mladík gólovú situáciu.

Belasí svojím prístupom k zápasu dali jasne najavo, že napriek rozdielu jednej súťaže nič nepodceňujú. Banskú Bystricu nepustili do čistej šance, čo je v systéme na odvety a pri pohárovej matematike kľúčové. „Vytvorili sme si dobrú pozíciu do odvety. Bolo dôležité udržať nulu, inkasovaný gól by bol nepríjemný. Vzadu sme si dávali pozor a zvládli sme to výborne. Dali sme si pozor na ich štandardné situácie, a sami sme z dvoch skórovali. Máme výborné ofenzívne štandardné situácie. Banská Bystrica sa nie náhodou dostala do semifinále, je lídrom druhej ligy, no my sme prví v prvej lige, čo sa muselo ukázať.“

Aj David Strelec sa už v hlave koncentruje na derby. „Máme im čo vracať. Naposledy sa u nás doma veľmi tešili, teraz im to chceme športovo oplatiť. Urobíme všetko pre to, aby sme už v nedeľu boli majstri,“ uzavrel slovenský reprezentant.

Slovan TV
Aktuálne novinky
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.
Belasí poznajú svojho súpera pre generálku na jarnú časť.

Neprehliadnite

Aktualizovaný program belasých do konca základnej časti.
Vianočný rozhovor s Ivanom Kmotríkom ml.
Jesenná časť očami Vladimíra Weissa st.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.