Úvod Správy Niké liga Šulla: Teším sa, že som späť

Šulla: Teším sa, že som späť

Michal Šulla je po zranení fit a odchytal prvý zápas od januára.

Michal Šulla sa v piatkovom zápase belasej U21 so Šamorínom postavil do brány prvýkrát od januára. Po zranení členka je už stopercentne fit a verejne sa poďakoval všetkým, ktorí mu pomohli pri rekonvalescencii.

„Už viac než dva týždne trénujem naplno, necítim bolesť ani nič, čo by obmedzovalo. Ani nad tým nerozmýšľam, že by som sa nejako šetril alebo podobne. Po dohode som v piatok odchytal prvý zápas po zranení za našu U21. Veľmi som sa tešil, chcel som aj samého seba otestovať, ako na tom vlastne som, a či noha vydrží. Teším sa, že po zdravotnej stránke dopadlo všetko dobre, no mrzí ma, že sme prehrali,“ povedal náš brankár po piatkovom súboji belasej U21 so Šamorínom (0:1).

Aj napriek takmer trojmesačnej pauze sa Michal dostal do zápasového rytmu rýchlo. „Mám nejaké skúsenosti, aj z ligy som zvyknutý na situácie, keď naskočím po dlhšom čase. Z tohto pohľadu som nemal žiaden problém, pomohol mi aj dobrý zákrok hneď na začiatku. V každom zápase chcem vyhrať, preto som bol na konci smutný, že nám tam aspoň niečo nepadlo.“

Posledné mesiace neboli pre 29-ročného brankára, ktorý má na konte aj reprezentačné štarty, vôbec jednoduché. V prípravnom zápase na konci januára s Dinamom Moskva utrpel zranenie väzov v členku, ktoré ho vyradilo na dlhé týždne. „Veľmi ma to mrzelo, bola tam šanca, na ktorú som čakal cez dva roky. K futbalu žiaľ patria aj zranenia. Postavil som sa k tomu čelom. Som veľmi vďačný našim lekárom a fyzioterapeutom na čele s Jirkom Jurzom, u ktorého som posledné dva mesiace trávil každé ráno či bol piatok, sviatok alebo nedeľa. Veľa sme sa rozprávali o futbale i živote, aj psychika potom išla hore,“ opísal Michal Šulla prvé obdobie rekonvalescencie. Postupne mohol trénovať individuálne v telocvični a neskôr na ihrisku. „V telocvični sme sa s fyzioterapeutom Radomirom Mijatovičom a kondičným trénerom Štefanom Pánikom venovali aj špecifickým dynamickým veciam pre brankára, čiže napríklad odrazom z miesta. Výsledkom je, že necítim bolesť a môžem naplno trénovať, za čo všetkým ďakujem. Postupne som prešiel na ihrisko, najprv len s kondičným trénerom, potom som sa pripojil k brankárom, kde sa ma ujali chalani na čele s trénerom Miroslavom Hrdinom. Prvé dva-tri dni som chodil len na rozcvičky, potom už som išiel naplno aj do streľby či rôznych hier.“

Do konca ligy zostávajú štyri kolá, stále sme však v hre aj v pohári. Michal Šulla odchytal celú domácu pohárovú cestu v sezóne 2019/20, v prebiehajúcej edícii pohára stál v bráne v oboch jesenných dueloch. Najbližšie nás čaká práve semifinále pohára s Banskou Bystricou (štvrtok 29. apríla o 15:30 na Tehelnom poli). „Dôležité je, že som odchytal svoj prvý zápas po zranení, cítil som sa v ňom dobre a môžem povedať, že som stopercentne pripravený. Je len na trénerovi, ako sa rozhodne pre ďalšie zápasy, budem to plne rešpektovať. Som zdravý a nič ma neobmedzuje, čo je v tejto chvíli najpodstatnejšie,“ uzavrel Michal Šulla.

Zdroj foto: Mária Šišková

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.