Úvod Správy Niké liga Weiss: Dôležitý gól pre mňa a predovšetkým pre tím

Weiss: Dôležitý gól pre mňa a predovšetkým pre tím

Vladimír Weiss sa vrátil do hry víťazným gólom.

Niečo cez 20 minút mu stačilo, aby opäť ukázal svoju výnimočnosť. Vladimír Weiss rovnako ako ďalší striedajúci hráči priniesol do našej hry oživenie, a práve po jeho premenenom pokutovom kope sme si odviezli tri body za víťazstvo 3:2.

„Teším sa, že som späť. Zranenie opäť prišlo v najhorší čas, znovu pred reprezentačným zrazom. Po psychickej stránke to bolo náročné, ale nevzdávam sa. V zápase som sa cítil výborne, som rád, že to vyšlo a pomohol som mužstvu víťazným gólom,“ povedal Vladimír Weiss.

Zatiaľ sa len v pár zápasoch stretla na ihrisku dvojica Dávid Holman – Vladimír Weiss, obaja sú totiž adeptami na podhrotovú pozíciu. Dávid aj Vladimír včera išli do hry v rovnaký čas ako striedajúci hráči. Holman sa zaradil na post desiatky, Weiss na ľavé krídlo. „Po dlhšej dobe som hral na ľavom krídle, cítil som sa tam super, dobre sa však cítim aj v strede. Je pre mňa možno aj lepšie, že som si opäť skúsil ľavú stranu. Myslím si, že ak so mnou bude počítať reprezentačný tréner Tarkovič, tak to bude práve na tú ľavú stranu,“ povedal 66-násobný slovenský reprezentant. Mal Weiss naľavo viac voľnosti a priestoru než v strede? „Dá sa povedať, že áno. Súperi proti nám prehusťujú stred, je ťažšie tam niečo vymyslieť Teraz som mal v strede Dávida Holmana, vpredu Davida Strelca, za mnou boli Nono a Ibrahim Rabiu, obaja sú silní lopte. Hrá sa mi dobre, keď mám okolo seba hráčov, ktorí dokážu prečítať moju myšlienku. Dávid mi dvakrát pekne prihral, ak by som to riešil trochu lepšie, mohol som skórovať aj skôr. Boli sme však trpezliví a dočkali sme sa.“

Belasí v 86. minúte kopali pokutový kop po faule Minárika na Dávida Holmana, verdikt arbitra potvrdil aj systém VAR. Loptu si vzal Vladimír Weiss a s veľkým prehľadom poslal brankára Petráša do opačnej strany. Bolo vidno, že sa z gólu veľmi tešil. „V prvom rade to bol dôležitý gól pre tím, v Žiline sme chceli naplno bodovať. Vedeli sme, k čomu sa môžeme víťazstvom priblížiť. Aj pre mňa osobne to bol emočne významný moment. Určite poteší, keď som hneď po návrate po zranení rozhodol taký dôležitý zápas,“ hovorí rodený Bratislavčan.

Jediná škoda je, že na tribúnach stále nemôžu byť fanúšikovia. Tí žilinskí i slovanisti na výjazde by dodali zápasu ešte väčšie grády. Aj Vladimír Weiss, ktorý má čo-to odohrané aj v špičkových zahraničných súťažiach, ocenil kvalitu duelu. „Žilina hrá pekný futbal, mladí chalani sú roky spolu a majú zažitý systém. Hrajú ofenzívne a pekne, aj my máme veľkú kvalitu vpredu i vzadu. Myslím si, že sa ukázala aj sila našej lavičky. V Slovane podľa mňa každý hráč patrí do základu, takže konkurencia je vysoká, čo sa aj teraz ukázalo. Striedania nám zvyknú pomôcť a oživiť našu hru. V najbližších dňoch nás čakajú ďalšie dva zápasy, aj tie chceme zvládnuť,“ uzavrel Vladimír Weiss.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.