Úvod Správy Niké liga Sme o krok bližšie

Sme o krok bližšie

Lukáš Pauschek v rozhovore po zápase v Žiline.

Belasí urobili dôležitý krok k splneniu hlavného predsezónneho cieľa. Vďaka víťazstvu v Žiline sa počas budúceho víkendu nemusia pozerať na to, ako bude hrať Dunajská Streda. Majstrovská definitíva je pri 10-bodovom náskoku už len v ich rukách.

Aj preto zavládla v našom mužstve po záverečnom hvizde veľká radosť. Sympatické bolo, ako zápasom žil celý tím. Napríklad vystriedaný Joeri de Kamps z tribúny hlasnými pokrikmi a potleskom povzbudzoval svojich spoluhráčov na ihrisku, ktorí sa snažili strhnúť tri body na našu stranu.

„Emócie hovorili za všetko, dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo. Sme o krôčik bližšie k nášmu cieľu,“ hovoril v mix-zóne spokojný Lukáš Pauschek.

Zápas sme si veľmi dobre rozohrali, po 38 minútach sme viedli 2:0. „Nesmie sa stávať, že dostaneme takýto gól zo štandardky tesne pred koncom polčasu, následne Žilina vyrovnala na 2:2. Potom sme však na to dupli, zomkli sme sa ako tím a strhli sme víťazstvo na našu stranu. Pomohli nám striedajúci hráči, oživili to, predovšetkým pohybovo.“

Lukáš Pauschek predviedol pri našom druhom góle parádne sólo. Z vlastnej polovice sa od postrannej čiary dostal až pred šestnástku Žiliny, keď obohral obrancov Javorčeka i Minárika. V rozhodujúcom momente sa rozhodoval medzi prihrávkou a strelou. „Prvá myšlienka bola, že pôjdem sám. Všimol som si, že obranca po mojej ľavej strane mal trochu výhodu, bolo to po dlhom sóle, preto som radšej volil prihrávku. Urobil som dobre, Rafa to trafil fantasticky,“ opísal náš odchovanec svoju štvrtú gólovú asistenciu v sezóne. 

Je len dobré, ak sa oba tímy po zápase navzájom pochvália. V súbojoch Slovana so Žilinou sa v poslednej dobe striedajú výsledky 3:2 a 2:2 – v júni 2020 sme v Žiline vyhrali 3:2, v septembri sme tam remizovali 2:2, v decembri sme doma vyhrali 3:2, v marci to bola doma remíza 2:2 a teraz sme vyhrali 3:2.

„Góly pramenia z toho, že oba tímy sú ofenzívne ladené a majú vpredu veľkú kvalitu. Musím vyzdvihnúť aj Žilinu, hrala veľmi dobre kombinačne. Sú veľmi nepríjemní, najmä doma na umelej tráve, kde je to rýchle, čo im vyhovuje. O to viac chutí toto víťazstvo,“ vyhlásil Lukáš Pauschek.

Titulová matematika je štyri kolá pred koncom jasná. Ak zvládneme derby a Trnave športovo oplatíme poslednú prehru, získame bez ohľadu na výsledok Dunajskej Stredy so Žilinou majstrovský titul. Ešte predtým nás však čaká semifinále domáceho pohára s Banskou Bystricou. „Samozrejme, každý chce využiť prvý majstrovský mečbol. V derby sa budeme snažiť odčiniť domácu prehru a spraviť ten posledný krok. Osobne však nerád hovorím v predstihu o titule. Ak všetko zvládneme, potom sa môžeme o tom baviť. Pokiaľ to bodovo nie je jasné, tak sa o tom rozprávať nechcem. V každom prípade, dnešné víťazstvo nás môže nakopnúť. Teším sa na anglický týždeň. Teraz sa koncentrujeme na pohár, Banská Bystrica sa nie nadarmo dostala do semifinále, takže k tomu musíme pristúpiť maximálne zodpovedne.“

Lukáš Pauschek bol v médiách označený za Postavu zápasu, okrem asistencie to bol preňho aj pomerne bolestivý zápas, keď čo-to utŕžil najmä pri osobných súbojoch s Jakubom Paurom. Dôležité je, že ani rúško neskrylo úsmev Lukáša Pauscheka po skončení zápasu. „Nejako veľmi nečítam komentáre a neriešim kladné hodnotenia. Riešim seba, aby som na ihrisku vydal sto percent a pomohol Slovanu. Pokiaľ budem hrávať a bude sa mi dariť, potom sa mi možno podarí dostať aj na majstrovstvá Európy,“ uzavrel 28-ročný Bratislavčan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.