Úvod Správy Juniori V zápase rozdielnych polčasov rozhodol jediný gól

V zápase rozdielnych polčasov rozhodol jediný gól

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC ŠTK 1914 Šamorín 0:1.

Belasá U21 v 26. kole II. ligy podľahla Šamorínu 0:1. V zápase dvoch rozdielnych polčasov doplatili naši mladíci opäť na nepremenené príležitosti.

Do brány sa po zranení členka vrátil Michal Šulla, ktorý odchytal prvý zápas od januára. Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, ktorí v úvodnej desaťminútovke vyslali tri strelecké pokusy. Ani jeden z nich však neletel do priestoru troch žrdí. Až Rymarenko tesne pred uplynutím úvodnej štvrťhodiny vyslal klasickú „obaľovačku“ a Šulla loptu bravúrne vytlačil na roh. Šamorín hral v prvom polčase s vetrom, no do vážnejších šancí sa nedostával. V 44. minúte dvakrát zasiahol Šulla, ktorý najprv vyriešil strieľaný center i následnú strelu. Predsa len však prišiel nepríjemný gól do šatne. V nadstavenom čase prvého dejstva hostia zaútočili po ľavom krídle, odkiaľ išla loptu pred bránu, kde sa Leginus najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii a skóroval – 0:1.

Vladimír Gála reagoval dvojnásobným striedaním, do hry prišli čerství Habodasz s Rosenbergerom. Obraz hry sa postupne menil v prospech belasých, ktorí zvyšovali svoju útočnú aktivitu. Dobrá strela Schlossára sa neujala, Száraz bol pripravený. Striedajúci Rosenberger si v 81. minúte pekne zasekol obrancu na hranici šestnástke, jeho krížnej strele chýbali milimetre, aby skončila v sieti. Zrejme najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mali belasí v 86. minúte, keď Matoš po centri zo štandardky zblízka hlavičkoval nad. Ani záverečný nápor už nič nezmenil na prehre našej U21, ktorá tak v tabuľke zostáva na 14. mieste. Najbližšie sa belasí predstavia v Komárne, kde sa bude hrať v sobotu 1. mája o 17:00.

Hodnotenie trénera

Vladimír Gála: „Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme boli pod tlakom, trochu tomu napomohol aj vietor, no fakt je, že v niektorých fázach sme ťahali za kratší koniec. Súper bol aktívny a mal loptu častejšie pod kontrolou, nám chýbal dôraz, zle sme vykrývali priestory. Šamorín mal nejaké náznaky, no veľké príležitosti si nevytvoril. Opäť sme však inkasovali po ľahkej lopte z krajnej vertikály. Cez prestávku som pristúpil k dvojnásobnému striedaniu, Habodasz i Rosenberger priniesli oživenie. Škoda zranenia Riga, ktorý musel predčasne striedať, prvé informácie hovoria o natiahnutom zadnom stehennom svale. V druhom polčase sme boli aktívnejší, chceli sme vyrovnať, v záverečných 20 minútach sme súpera dostali pod tlak. Mali sme príležitosti, boli tam strely Rosenbergera a Schlossára, pričom minimálne hlavička Matoša mala skončiť v sieti. Myslím si, že remízu by sme si zaslúžili, musíme však zvládať kľúčové situácie a ustáť závery polčasov. Inkasovali sme po hrubej chybe, takéto momenty v nadstavenom čase prvého polčasu by sme už mali zvládať. Stále na tom pracujeme, sú to mladí hráči. Kým však takéto veci neodstránime z našej hry, stále budeme ťahať za kratší koniec. Bez ohľadu na to ako sa súťaž vyvinie, pôjdeme až do konca naplno. Druholigové zápasy sú pre mladých hráčov veľmi prínosné, aj dnes to malo tempo i nasadenie, boli tam aj dobré veci. Aj ďalšie zápasy pomôžu rozvoju našich mladých futbalistov.“

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC ŠTK 1914 Šamorín 0:1 (0:1)

Gól: 45. Leginus

Žlté karty: 66. Mičák, 80. Laczkó, 89. Lacko – 5. Vera, 58. P. Nagy, 84. Oinkonomou

Rozhodovali: Sučka – Vass, Kuba

Slovan U21: Šulla – Mičák, Lacko, Laczkó, Baláž – Schlossár – Jackuliak (46. Habodasz), Rigo (63. Kušnír), Čerepkai (46. Rosenberger), Hubert – Matoš

Šamorín: Száraz – Marič-Bjekič, Oinkonomou, Stašík, Vera – Pinte (46. J. Švec), Baez (41. Jančo), P. Nagy, Rymarenko (88. Brunetti) – Leginus (71. Z. Nagy), Veselovský (46. Fuják)

Zdroj foto: Mária Šišková

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.